biała szałwia rytuał oczyszczający

Biała szałwia – oczyść siebie i swój dom z negatywnej energii

Biała szałwia – oczyść siebie i swój dom z negatywnej energii

Biała szałwia – czy rzeczywiście przy pomocy tej niepozornej rośliny możemy przeprowadzić skuteczny oczyszczający rytuał? Skąd wzięło się przekonanie, że biała szałwia posiada takie właściwości?

Początków należy doszukiwać się w obrzędach rdzennych Indian, dla których biała szałwia była kadzidłem, które wykorzystywali podczas swoich rytualnych ceremonii. Uważali ją również za świętą. Ta niezwykła, niepozorna roślina poza właściwościami w materii duchowej posiada bowiem również przymioty lecznicze. Jest naturalnym antybiotykiem i środkiem bakteriobójczym. Wspomaga leczenie układu pokarmowego i oddechowego, łagodzi przeziębienie, ból gardła, infekcje zatok oraz niweluje uczucie niepokoju. Wszystko to staje się możliwe, dzięki sekretnemu składnikowi zawartemu w białej szałwii. Cyneol – bo o nim właśnie mowa –  posiada właściwości antyseptyczne, pomocne np. przy odkażaniu ran, przeciwzapalne, przeciwskurczowe oraz uśmierzające ból. Szałwia dodana do herbaty lub inhalowana bezpośrednio z palonych liści poprawia krążenie i ułatwia oddychanie, ponieważ oczyszcza z zalegającego śluzu zatoki i płuca. To również doskonały, naturalny detergent oczyszczający stosowany z powodzeniem zarówno dla ciała jak i otoczenia. Ta długa lista właściwości sprawiła, że biała szałwia zajmuje bardzo istotne miejsce w medycynie naturalnej.

 

Oczyszczanie pomieszczeń i przedmiotów

Biała szałwia posiada szczególne właściwości dla sfery duchowej. Dym suszonej rośliny idealnie bowiem oczyszcza przestrzeń zarówno w domach, mieszkaniach jak i miejscu pracy. Oznacza to zniwelowanie negatywnej energii do stanu neutralności, ponad to szałwia uwalnia od złych mocy, negatywnych, wyniszczających emocji i destrukcyjnych wpływów z zewnątrz. Jeśli natomiast odczuwasz chroniczne przemęczenie, przytłoczenie problemami i brakuje Ci chęci do tego, by coś zmienić w swoim życiu, warto wykonać rytuał oczyszczania aury z wykorzystaniem białej szałwii.

 

Jak prawidłowo przeprowadzić oczyszczenie?

Zanim przystąpisz do wykonania rytuału musisz sobie jasno określić, po co chcesz to robić. Rytuał oczyszczający z wykorzystaniem białej szałwii nie może bowiem służyć spełnieniu naszych prywatnych zachcianek. Bardzo ważne jest więc założenie intencji, efektu, który chcemy osiągnąć. Rytuał ten nie przyciągnie do nas rzeczy materialnych, np. nowego samochodu lub wygranej. Jego działanie skupia się na energii w naszym domu. Jeśli jest ona zanieczyszczona pomiędzy domownikami często dochodzi do kłótni, a my sami nie możemy sobie znaleźć we własnych czterech ścianach miejsca, utrudniony jest także właściwy odpoczynek a siły twórcze zostają zablokowane. Rytuał należy zatem traktować jako świeży start do zaprowadzenia pozytywnych zmian – tak w domu jak i we własnym życiu. Biała szałwia zabierze wraz ze swoim dymem wszystko to, co negatywne. Od nas samych jednak tylko zależy, czy w miejsce złych, starych wibracji dostarczymy nowych pozytywnych.

Rytuał należy przeprowadzić bez pośpiechu, upewnij się zatem, że nikt nie będzie Ci przeszkadzał. Nim rozpalisz szałwię warto zrobić porządki – wyrzuć z domu uschnięte rośliny, pozbądź się starych, zagracających przestrzeń mebli. Pamiętaj, że każdy przedmiot w naszym domu pochłania jego energię, a zatem nie jest wskazane posiadanie dużej ilości bibelotów. Zamknij dokładnie drzwi wejściowe oraz wszystkie okna. Wędrówkę z tlącą się białą szałwią rozpocznij od drzwi wejściowych, tam też powinna się ona zakończyć. Idź w kierunku przeciwnym do ruchów wskazówek zegara, w tym samym kierunku powinny podążać również Twoje ruchy z kadzidłem. Przy każdej ścianie, meblu oraz przedmiocie wykonaj znak krzyża lub po prostu wykonuj ruchy od dołu do góry. Skup się szczególnie na oknach i rogach każdego pomieszczenia. Tutaj warto wykonywać ruchy koliste 7 razy przy każdym kącie (pamiętaj o odpowiednim kierunku okadzania, przeciwnym od ruchu wskazówek zegara). Małe przedmioty możesz po prostu “skąpać” w dymie kadzidła. Przyjmuje się, że im gęściejszy jest dym kadzidła tym bardziej zanieczyszczone jest mieszkanie. Kiedy obejdziesz już wszystkie pomieszczenia umieść tlącą się szałwię w porcelanowej miseczce w salonie, niech wypali się do końca. Gdy to nastąpi otwórz wszystkie okna i drzwi wejściowe. Wywietrz dokładnie każde pomieszczenie, świeże powietrze zabierze ze sobą dym szałwii a wraz z nim negatywną energię. Samemu natomiast powinniśmy zadbać po wykonaniu rytuału o oczyszczenie ciała, udaj się pod prysznic lub przygotuj sobie kąpiel z dodatkiem soli morskiej. Na koniec zapal w domu białą święcę. To bardzo silnie oczyszczający rytuał.


Potrzebujesz wprowadzić do swojego życia zmiany, ale nie wiesz od czego zacząć? Nasi eksperci pomogli wielu takim osobom, skontaktuj się z nami!

Aby skontaktować się z ekspertem wyślij SMS ZODIAK pod numer 7231 lub zadzwoń pod 708 577 066

Oczyszczanie aury

Przy pomocy białej szałwii możemy oczyścić nie tylko pomieszczenia i przedmioty ale również ludzi i siebie samych. W tym celu rozpalamy kadzidło szałwii i wykonujemy ruchy od ziemi do głowy z przodu i z tyłu ciała oraz po bokach. Szczególną uwagę poświęć miejscom w których znajdują się główne ośrodki energii, tj. czakry. Przy każdej z nich wykonaj siedem obrotów kadzidłem w lewą stronę. Każda osoba przed wykonaniem oczyszczenia powinna wziąć kąpiel z wykorzystaniem soli aby bardzo dokładnie oczyścić ciało.

 

Jak często powtarzać rytuał?

Oczyszczanie przy wykorzystaniu białej szałwii możemy wykonywać w dowolnej częstotliwości, jednak staraj się nie robić tego częściej niż raz w miesiącu. Intuicja sama podpowie Ci, kiedy będzie na to właściwy czas. Ilekroć poczujesz niepokój, wewnętrzne pod denerwowanie będą to pierwsze objawy wskazujące na to, że warto powtórzyć rytuał. Jednocześnie pamiętaj o tym, że tylko od Ciebie zależy jaką energią zapełnisz na nowo swój dom. Każda kłótnia czy problem wprowadza do domu złe wibracje. Wszystko rozpoczyna się już na poziomie myśli… Postaraj się jak najczęściej odpędzać te negatywne. Dla podtrzymania efektu, który przyniesie rytuał pal w domu często świece. Ogień jonizuje powietrze i podtrzymuje ognisko domowe.

 

Kadzidło z szałwii

Przyjęło się, że do wykonania rytuału stosuje się suszoną szałwię. Alternatywę mogę stanowić jednak również kadzidła do wyrobu których wykorzystuje się czubki kwiatostanów i liście. Nie każdemu może odpowiadać ich zapach, specyficzny, intensywny, nieco drażniący. Wpływa on jednak korzystnie na dolegliwości fizyczne, szczególnie napięcia i bóle miesiączkowe, łagodzi uczucie niepokoju i przygnębienia. Rytuał z wykorzystaniem kadzidła przeprowadzamy w taki sam sposób jak w przypadku suszonej rośliny. Na koniec możemy jednak spokojnie ugasić kadzidło pod bieżącą wodą, bez konieczności czekania, aż kadzidło wypali się.

Wykonywaliście już kiedyś rytuał z wykorzystaniem białej szałwii? Czy przyniósł on pożądane rezultaty? A może macie pytania dotyczące strony technicznej wykonania rytuału? Będzie mi bardzo jeśli podzielicie się swoimi doświadczeniami i pytaniami w komentarzach.

Zostaw komentarz