Co mówi o nas kolor naszego pokoju - co zdradza o nas kolor jakim się otaczamy?

Co mówi o nas kolor naszego pokoju

Co mówi o nas kolor naszego pokoju?

Kolor na jaki malujemy ściany w naszym pokoju lub domu bardzo dużo mówi o naszej osobowości, z czego możemy sobie nawet nie zdawać sprawy. Jeśli chcemy dowiedzieć się czegoś o osobowości właściciela mieszkania, dobrze będzie rzucić okiem na ściany. Nie tylko kolor, ale również odcień i nasycenie wiele mogą o nas zdradzić. Zastanówmy się więc: co mówi o nas kolor naszego pokoju?

Introwertycy i ekstrawertycy

Osoby ekstrawertyczne, otwarte na innych i lubiące spędzać czas w towarzystwie, zazwyczaj wybierają jaśniejsze i bardziej nasycone kolory. Często też zwracają się w stronę kolorów wyróżniających się energią, takich jak czerwony. Z drugiej strony introwertycy, którzy wolą spędzać większość czasu w samotności, wolą delikatne i lżejsze kolory, utożsamiane z relaksem, jak niebieski lub zielony.

Żółty

Kolor żółty najbardziej kojarzy się ze światłem słonecznym. Z taką też osobowością jest łączony – z kimś radosny, ponieważ jest to szczęśliwy kolor, i osoby które go używają właśnie takimi chcą być w oczach innych.

Jeśli chodzi o to co mówi o nas kolor naszego pokoju, to ten  na pewno wskazuje na osobę ekstrawertyczną, kogoś kto potrzebuje odmiany, ale jednocześnie chce ożywić swoją życiową przestrzeń. Jako, że jest to taki żywy i energiczny kolor, jest świetnym wyborem w miejscach gdzie zbiera się cała rodzina, jak pokój dzienny lub kuchnia. Ociepla pomieszczenia i sprawia wrażenie, że jest tam więcej światła.

Pomarańczowy

Osoby które wybrały kolor pomarańczowy to nadal osoby ekstrawertyczne, ale już nie tak bardzo jak te które wybrały na swoich ścianach kolor żółty. Osoba taka na pewno jest też gościnna, do tego też pewna siebie.

Nieco bardziej stonowany pomarańczowy oznacza kogoś odrobinę wycofanego, jednak ze zmysłem artystycznym.

Pomarańczowy, podobnie jak żółty, ociepla pomieszczenia i czyni je bardziej gościnnymi.

Czerwony

Osoba która pomalowała ściany na czerwono na pewno lubi zwracać na siebie uwagę. Chce się wyróżnić z tłumu, zależy jej też na zrobieniu wrażenia na gościach, nawet w taki sposób jak zaskoczenie ich czerwonymi ścianami. Myśląc o tym, co mówi o nas kolor naszego pokoju, ta osoba na pewno jest typem ekstrawertycznym.

Czerwonego najlepiej używać w przestrzeniach, w których potrzebne jest nam analityczne myślenie, takie jak biuro, gdzieś gdzie pracujemy. Może nas też naładować pozytywną energią – również do ćwiczeń, więc jeśli mamy domową siłownię, dobrze pomalować w niej ściany na czerwono.

Warto też rozważyć używanie innych jego odcieni, które mogą nadać mu wiele subtelności. Burgund sprawia, że osoby znajdujące się w pomieszczeniu o takich ścianach czują się bardziej rozmowne i towarzyskie. Z odpowiednim oświetleniem na pewno potrafi stworzyć wyjątkowy nastrój.

Niebieski

Niebieski utożsamiany jest z trwałością, lojalnością i rzetelnością. Osoba malująca swoje ściany na ten kolor na pewno ceni te wartości, lub pragnie je wnieść do swojego życia.

Kolor ten na pewno pozwala się zrelaksować, jednak głębsze odcienie dodają wystrojowi nieco wyrafinowania. Oczywiste skojarzenia są też z morzem lub oceanem, i być może takie krajobrazy lubi właściciel mieszkania. Odcień też jest ważny, bardzo jasny niebieski może dodawać nam energii.

Zielony

Pierwsze skojarzenie które niesie nam zieleń to natura. Kolor ten działa na nas uspokajająco i relaksująco – w otoczeniu zieleni od razu podświadomie głębiej oddychamy. Równocześnie kolor ten może pomóc nam wyzwolić pokłady kreatywności. To dotyczy szczególnie różnych jego odcieni.


Potrzebujesz wprowadzić do swojego życia zmiany, ale nie wiesz od czego zacząć? Nasi eksperci pomogli wielu takim osobom, skontaktuj się z nami!

Aby skontaktować się z ekspertem wyślij SMS ZODIAK pod numer 7231 lub zadzwoń pod 708 577 066

Naturalna zieleń najczęściej wskazuje na spokojną, zrelaksowaną osobę lubiącą leśne spacery, zaś inne, jaśniejsze odcienie wskazują na kogoś kto od czasu do czasu potrzebuje trochę emocji.

Fioletowy

To skomplikowany kolor, i to samo może też powiedzieć o tym, kto go używa. Jeśli myślimy o tym co mówi o nas kolor naszego pokoju, to ten na pewno wskazuje na kreatywną osobowość, kogoś o wyrafinowanym guście.Odcienie wpadające w czerwień uznawane są za energetyzujące, a te które skłaniają się bardziej ku niebieskiemu utożsamiane są z medytacją i refleksjami. Na pewno jest to wyjątkowy kolor, i każdy kto chce się tak poczuć, lub odzwierciedlić swoje wnętrze, znajdzie w nim coś dla siebie.

Można go użyć w pomieszczeniu gdzie chcemy wyzwolić swoją kreatywną stronę, albo po prostu wyciszyć się i zebrać myśli.

Niestety, ciemniejsze jego odcienie sprawiają, że pokój wydaje się mniejszy.

Brązowy

To ciepły, bogaty kolor. Bardzo elegancki i serdeczny, pomalowane nim wnętrze jest gościnne i zapraszające. Bardzo często używany jest przez kawiarnie – właśnie z wymienionych powyżej względów i oczywistego skojarzenia z kawą.

Uspokajające kolory i wykorzystanie brązowego przez kawiarnie sprawiło, że kolor ten nabrał jeszcze jednego znaczenia – mianowicie kojarzy się go teraz ze spotkaniem z przyjaciółmi, a także z dobrą kawą.

Ktoś kto go używa na pewno śledzi modne ostatnio trendy, nie boi się też nowości.

Lżejsze odcienie wskazują na kogoś praktycznego. Dodatkowo, lekki beż sprawia że pomieszczenie wydaje się optycznie większe.

Szary

Jeśli chcemy się dowiedzieć czegoś o właścicielu szarych ścian, musimy na nie spojrzeć w kontekście całego pomieszczenia. Często oznacza subtelność i wyrafinowanie, bardziej łączy się też z męską niż kobiecą energią. Ktoś kto go używa jest raczej tradycjonalistą, często nieco wycofanym.

Może to być znak, że mamy do czynienia z nieśmiałą osobą. Pamiętajmy też, że zbyt wiele szarości może źle wpłynąć na nasz nastrój.

Biały

Biel i wszystkie jej odcienie wskazują na kogoś o dość wyrafinowanym guście, a także świadomego wystroju swojego wnętrza. Często idzie to w parze z funkcjonalnym minimalizmem lub modernizmem.

Jest to też wybór osób, które nie są pewni czy chcieliby mieć inny kolor na ścianie, lub czuli by się wtedy przytłoczeni.

Zostaw komentarz