Co mówi o nas kolor oczu - przekonaj się czy oczy rzeczywiście są zwierciadłem duszy

Co mówi o nas kolor oczu?

Co mówi o nas kolor oczu?

Oczy są zwierciadłem duszy – na pewno każdy z nas to słyszał, ale skoro ludzie powtarzają tę frazę od tysięcy lat, to być może jest w tym nieco prawdy. Czasem zwykłe skrzyżowanie z kimś wzroku sprawia, że podświadomie czujemy energię tej osoby, to czy jest przyjazna, czy może wręcz przeciwnie. Ale czy zastanawialiście się co czują inni gdy patrzą w wasze oczy? Poniższy tekst to szansa by przekonać się, co mówi o nas kolor oczu.

Czarne/ciemnobrązowe oczy

Wysoce prawdopodobne, że właściciel oczu I takim kolorze jest naturalnie urodzonym przywódcą. Nawet jeśli masz taki kolor oczu, ale nie czujesz się kimś kto mógłby przewodzić innym, to mimo to osoby z otoczenia zapewne tak cię odbierają!

Bardzo ciemny brąz, który czasem wygląda wręcz jak czerń, to jeden z najrzadziej występujących kolorów oczu. Często ich posiadaczy odbiera się jako skryte i tajemnicze osoby, ale również jako skłonne do kompromisów.

Jeśli tylko odnajdziesz w sobie wewnętrzną siłę, na pewno daleko zajdziesz i osiągniesz sukcesy o których marzysz – pamiętaj, że inni widzą cię już jako kogoś wpływowego i zdolnego do zarządzania innymi. Teraz wystarczy tylko, że i ty w to uwierzysz.

Niebieskie oczy

Osoby o oczach tego koloru są bardzo wytrzymałe psychicznie jak i fizycznie, chociaż często na pierwszy rzut oka nie jest to oczywiste. Jeśli chodzi o to, co mówi o nas kolor oczu, to osoby o niebieskich oczach często są źle i pochopnie oceniane, mogą być przez to postrzegane nawet jako nieszczere i niegodne zaufania.

Często zarzuca się im też brak asertywności, wzbranianie się przed nowościami i zmianami, a także skłonność do rywalizacji i egocentryzm. Mimo to, dowiedziono, że osoby o jaśniejszym odcieniu koloru oczu lepiej znoszą ból, a także radzą sobie ze stresem, niż osoby o ciemniejszych oczach.

Jeśli masz niebieskie oczy, jesteś też kimś ciekawym świata, chociaż również odpowiednio ostrożnym. Właśnie tą ostrożność inni mogą pomylić z wyniosłością.

Szare oczy

Szare oczy to rzadkość, i tak naprawdę jest to po prostu Inny, przyciemniony odcień niebieskich oczu. Warto zauważyć, że ciemniejsze oczy mają więcej melaniny, podczas gdy jaśniejsze mają jej nieco mniej. Melanina usprawnia pracę neuronów.

Jeśli więc mamy ciemnoszare oczy, jesteśmy osobą o bardzo zrównoważonej osobowości, lub też mamy dwie strony naszej osobowości, znacznie się od siebie różniące. Każdy widzi w nas co innego, zależnie od tego co chcą zobaczyć. Może to być dla nas korzystne lub nie, zależnie jak bardzo jesteśmy w stanie kontrolować emocje.Jaśniejszy odcień szarości oznacza kogoś skrytego, kto nie wpuszcza łatwo innych do swojego świata. Chce być traktowany poważnie, jednak nie lubi się zbyt mocno angażować. Jednak jeśli ktoś przebije się przez tę ochronną skorupę, znajdzie w osobie o szarych oczach prawdziwego przyjaciela na dobre i złe.

Piwne oczy

To dość rzadki kolor oczu, często więc ich właściciele od dziecka słyszą, że są kimś wyjątkowym. Ich właściciel postrzegany jest jako ktoś niezależny, pewny siebie i spontaniczny. Czasem ciężko dokładnie określić wszystkie cechy osobowości takiej osoby, zawsze jednak jest to ktoś zrównoważony, ale często też tajemniczy i nieprzenikniony.

Jeśli chodzi o to, co mówi o tobie kolor oczu, to będąc posiadaczem piwnych – jesteś odważny, lubisz wyzwania, a także nowe doświadczenia. Nie boisz się tego co przyniesie los, i potrafisz dostosować się do każdej sytuacji.

Brązowe oczy

Oznaczają kogoś skłonnego do kompromisów, jednak również asertywnego, wzbudzającego u innych zaufanie. Posiadacz takich oczu jest też bardzo lojalny, traktuje innych z szacunkiem, ale również nie da sobie wejść na głowę.


Dręczą Cię problemy? Nie możesz znaleźć miłości albo dobrej pracy? Chcesz wiedzieć, jak sobie z tym poradzić? Nasi eksperci pomogli już niejednej osobie – skontaktuj się z nimi!

Aby skontaktować się z ekspertem wyślij SMS ZODIAK pod numer 7231 lub zadzwoń pod 708 577 066

Często jednak osoby o brązowych oczach śpią krócej, niż inni (statystycznie o dwie godziny). To może negatywnie wpływać na ich nastrój, no i oczywiście o wiele ciężej jest im wstawać rano.

Zielone oczy

Biorąc pod uwagę to co mówi o nas kolor oczu, osoba o zielonych oczach uważana jest za pociągającą, seksowną i tajemniczą.

Ktoś o zielonych oczach otacza się mgiełką tajemnicy, jest samowystarczalny, często nieprzewidywalny, jednak rzadko się denerwuje. Cechuje się też oryginalnością i kreatywnością, doskonale radząc sobie ze stresem.

Zostaw komentarz