Co mówi o nas miesiąc w którym się urodziliśmy - jak wiele cech naszych osobowości zależy od układu planet? Przekonaj się które z tych cech pasują do Ciebie!

Co mówi o nas miesiąc w którym się urodziliśmy

Co mówi o nas miesiąc w którym się urodziliśmy?

Astrologia uczy nas, że moment w którym przychodzimy na świat nie jest bez znaczenia, wręcz przeciwnie. Miesiąc naszych narodzin może powiedzieć nam nie tylko jaki mamy charakter, ale również dlaczego tu jesteśmy i jaką lekcją będzie dla nas obecne życie. W takim razie co mówi o nas miesiąc w którym się urodziliśmy?

Styczeń

Jako, że jest to pierwszy miesiąc, ludzie urodzeni w styczniu lubią być na pierwszym miejscu. Często lubią rywalizację, sprawdzają się w roli przywódców. Mają tendencję do zbyt surowej samokrytyki, nad czym zdecydowanie powinni popracować, poza tym ciężko im wprowadzić równowagę miedzy czasem poświęcanym pracy i rodzinie. Cenią sobie czas spędzony we własnym towarzystwie i często w ten sposób odpoczywają po stresujących wydarzeniach.

Luty

Jeśli chodzi o to, co mówi o nas miesiąc w którym się urodziliśmy, to osoby urodzone w lutym cechują się łagodnym, delikatnym usposobieniem, nawet jeśli próbują stwarzać inne pozory, to wewnątrz są bardzo wrażliwe. Zwłaszcza w miłości pokazują swoje oddanie i zaangażowanie. Często postrzegają swoją wrażliwość jako wadę, a zaakceptowanie jej jest jedną z ważniejszych w życiu lekcji. Starają się wprowadzić do swojego życia równowagę: mieć stabilną pracę i satysfakcjonujący związek, nawet jeśli czasem wiąże się to z zaakceptowaniem pewnej rutyny. Sytuacje stresowe najlepiej odreagowują spędzając czas z najbliższymi.

Marzec

Marzec, wedle przysłowia, jest bardzo zmiennym miesiącem, w którym jednego dnia może być ciepło, a następnego uderza taki mróz jakby wiosna miała nigdy nie nadejść. Bardzo często dotyczy to też charakteru osób urodzonych w tym miesiącu. W jednej chwili czują się tak, jakby mogli osiągnąć wszystko, a w następnej dopada ich smutek i depresja. Są wrażliwe i kreatywne, często bywają duszą towarzystwa, spędzanie czasu w ich towarzystwie to miłe doświadczenie. Muszą jednak nauczyć się kontrolować zmienność swoich nastrojów, zwłaszcza gdy dopada ich smutek. Bardzo ważne w ich sytuacji jest przyjęcie odpowiedzialności za swoje życie, jako, że mają tendencję to bycia wiecznymi dziećmi. Wolny czas spędzają bardzo kreatywnie, sztuka pozwala im zapomnieć o troskach i problemach.

Kwiecień

Osoby urodzone w kwietniu mają praktyczne usposobienie, cenią sobie w życiu równowagę i uwielbiają poznawać nowe rzeczy. Tak samo jak zdobywanie wiedzy, lubią też dzielenie się nią, a to czyni z nich doskonałych nauczycieli. Ważny jest dla nich dom, o który dbają, a takie rzeczy jak praca w ogrodzie lub drobne remonty często je relaksują i pozwalają pozbyć się stresu. Życie według nich powinno być poukładane i stabilne, co może sprawić, że często opierają się zmianom i potrafią być w tym przypadku naprawdę uparci. Uważają, że zawsze mają rację, co niestety nie zawsze im służy. Jeśli tylko zdadzą sobie sprawę z własnej upartości i uda im się otworzyć na opinię innych, jakość ich życia bardzo się poprawi.


Masz w życiu trudny okres? Nagle wszystko przestało się układać? Może zastanawiasz się co mówi o nas miesiąc w którym się urodziliśmy? Nasi eksperci pomogli wielu osobom w potrzebie, wystarczy się z nami skontaktować!

Aby skontaktować się z ekspertem wyślij SMS ZODIAK pod numer 7231 lub zadzwoń pod 708 577 066

Maj

Jeśli analizujemy co mówi o nas miesiąc w którym się urodziliśmy, pamiętajmy, że maj jest miesiącem nowych początków, czasem gdy wszystko rozkwita. Osoby urodzone w maju cechują się optymizmem i radością z życia. Są spontaniczne, nie boją się zmian, wierząc, że zawsze mogą ze sobą przynieść coś pozytywnego. Na pewno nie czują się dobrze przykuci do biurka, ich praca zazwyczaj wiąże się z pewną dozą elastyczności jeśli chodzi o grafik. Radość sprawia im podróżowanie, podczas wszelkich wędrówek zapominają o stresach i przykrościach. Jednak ta skłonność do wprowadzania w życie zmian sprawia, że trudno jest im stworzyć ustabilizowaną sytuację i ustatkować się. Szczególnie nad tym powinni pracować, starając się pogodzić potrzebę podróżowania ze stworzeniem stabilnej rodziny. Gdy już znajdą pracę, która pozwoli im spełniać tę potrzebę, jakość ich życia na pewno się poprawi.

Czerwiec

Urodzeni w czerwcu cenią sobie rodzinne więzi. Wśród rówieśników odznaczają się wyjątkową dojrzałością, są doskonałymi rodzicami. Potrafią słuchać, łatwo jest więc się im zwierzać ze swoich problemów. Świetnie sprawdzają się też w roli szefów i liderów, ciężko pracują, ale zachowują przy tym zdrową równowagę między życiem osobistym a karierą. Lubią mieć kontrolę nad wszystkim, co niestety czasem może przysporzyć problemów. Ważną lekcją będzie dla nich zaakceptowanie, że nie zawsze jest im to potrzebne do szczęścia – wręcz przeciwnie, często oddanie sterów drugiej osobie może nam dać najwięcej radości.

Lipiec

Osoby urodzone w lipcu są bystre i niezależne. Lubią naturę, często spędzają czas na zewnątrz by naładować baterie i odpocząć. Potrzebują też od czasu do czasu paru chwil samotności, by zastanowić się nad sobą i sytuacją w której się znajdują. Są to wrażliwe osoby, więc nie zawsze radzą sobie z zaakceptowaniem natury naszego świata, i nieuniknionego przemijania. Największym wyzwaniem, jakie czeka ich w życiu, jest stworzenie systemu przekonań pozwalającego poradzić sobie z tymi myślami, zaakceptować życie takim, jakie jest, i pogodzić się z nim. Urodzeni w lipcu świetnie radzą sobie z wszelkiego rodzaju zagadkami, doskonale spisują się w rozwiązywaniu problemów, na tym też często polega ich praca.

Sierpień

Osoby urodzone w tym miesiącu są pracowite, silne i odznaczają się dużą determinacją. Świetnie sprawdzają się w szefów i zarządców. Bywają uparci, i często przez to muszą się uczyć na własnych, bolesnych błędach. To może być też przyczyną wielu gwałtownych zwrotów w ich życiu. Wyzwaniem, które przed nimi stoi, jest zaakceptowanie siebie takimi, jakimi są. To właśnie przez ten brak akceptacji ciągle muszą sobie coś udowadniać. Często też zmagają się z pracoholizmem, w takim wypadku ich ulubionym zajęciem w wolnym czasie jest nadrabianie zaległości w pracy. Bywa, że nadmiernie się krytykują i szukają dziury w całym. Analizując co mówi o nas miesiąc w którym się urodziliśmy warto pamiętać, że gdy osoby urodzone w sierpniu zrozumieją, że nie muszą nic nikomu udowadniać, ich życie nabierze kolorów.

Wrzesień

Jest to miesiąc, w którym jedna pora roku się kończy, a druga zaczyna. Podobnie jest z charakterem urodzonych w tym czasie osób – muszą nauczyć się akceptować zmiany, które są często nieuchronne. Osoby z września lubią pomagać innym, nie cierpią bezczynności, często można je spotkać na kierowniczych stanowiskach. Często jednak ich natura każe im dawać od siebie o wiele więcej, niż powinni. Zawsze są gotowi pomóc, chociaż sami o pomoc nigdy nie proszą. Muszą nauczyć się dawać tyle, ile otrzymują od innych. Dzięki tej równowadze o wiele łatwiej będzie im odnaleźć wewnętrzny spokój.

Październik

Osoby urodzone w tym miesiącu są tajemnicze, kreatywne, i często polegają na swojej intuicji. Doceniają sztukę i piękno, chcą zostawić po sobie na tym świecie coś, co zachwyci też innych. Wielu z nich to projektanci, styliści, malarze, ale również nauczyciele i politycy. W życiu cenią równowagę – tak samo lubią spędzać czas we własnym towarzystwie, co i dzieląc miłe chwile z innymi. Często bywają perfekcjonistami, co może przerodzić się w poważną wadę, zaczynają bowiem dążyć do tej perfekcji za wszelką cenę. Gdy tylko zrozumieją, że ten niekończący się pościg może doprowadzić jedynie do frustracji, ich życie stanie się lżejsze.

ListopadListopad to miesiąc, w którym przyroda przygotowuje się do zimowego snu, by obudzić się na wiosnę. Podobnie jest z osobami urodzonymi w tym okresie, zazwyczaj są nieco wycofani, zamknięci w sobie. Cenią sobie prywatność, chronią swoich tajemnic. Zazwyczaj mają tylko kilka bliskich i zaufanych osób, zamiast szerokiego kręgu znajomych. Cenią jakość ponad ilość, i nie dopuszczają do siebie każdego. Jeśli jednak już się z kimś przyjaźnią, to zawsze można na nich liczyć. Doskonale radzą sobie w pracy, która wymaga od nich samodzielności. Jednak ta ciągła izolacja i odseparowanie się od innych często przynosi im smutek, chociaż rzadko kiedy przyznają się do tego nawet przed sobą. Muszą się nauczyć, że czasem warto otworzyć się na innych i zaufać.

Grudzień

Zastanawiając się nad tym o mówi o nas miesiąc w którym się urodziliśmy, pamiętajmy, że grudzień to miesiąc osób ceniących rodzinne więzi, chociaż cenią też własną niezależność. W młodości mogą się szybko wyprowadzić z rodzinnego domu, jednak będą stale utrzymywać kontakt i bardzo często wpadać w odwiedziny. Z przyjaciółmi również tworzą bardzo ścisłe więzi, są też świetnymi rodzicami. Takie usposobienie robi z nich dobrych współpracowników lub szefów – życzliwych i wyrozumiałych, ale również pełnych energii i nastawionych na działanie. Lubią rywalizację, często narzucają swojemu życiu szybkie tempo. Czy to w pracy, czy w wolnym czasie – ciągle musi się coś dziać. Warto jednak, by uświadomili sobie jak ważne jest czasami zatrzymać się i po prostu odetchnąć, można wtedy spojrzeć na wszystko z zupełnie innej perspektywy.

Oczywiście, dwie osoby urodzone w tym samym miesiącu mogą się od siebie znacząco różnić. Warto jednak zwrócić uwagę, na zadziwiająco często powtarzające się cechy wspólne dla takich osób. Zastanawiając się, jak wiele jest prawdy w tym co mówi o nas miesiąc w którym się urodziliśmy, warto zwrócić uwagę jak wiele z tych cech zgodne jest z naszym charakterem. Może i my musimy nad czymś popracować, żeby nasze życie stało się lepsze?

Zostaw komentarz