Czwórka Mieczy - pozwólmy sobie odpocząć! Ciągłe szaleńcze tempo może się bardzo negatywnie odbić na naszym zdrowiu!

Czwórka Mieczy

Czwórka Mieczy

Czwórka Mieczy przedstawia wizerunek rycerza umieszczony na grobowcu. Grobowiec znajduje się w kościele, dłonie rycerza złożone są do modlitwy. Na witrażu widzimy kobietę z dzieckiem. Jeden z mieczy leży przy rycerzy, co wskazuje na jedną ważną kwestię która jest teraz dominująca w naszym życiu. Pozostałe znajdują się nad rycerzem, skierowane w dół.

Czwórka Mieczy – pozycja prosta

Ta karta Tarota w pozycji prostej wskazuje na okres odpoczynku po wyzwaniach, którym stawiliśmy czoła. Gdy odpoczniemy i nabierzemy nowych sił, będziemy mogli nadal walczyć z przeciwnościami, tymczasem jednak mamy inne zadanie, niemniej ważne – by odpuścić i okazać cierpliwość. To czas, byśmy zregenerowali nasze siły, tak fizyczne jak psychiczne.

Czwórka Mieczy przypomina nam też, że po każdym kryzysie i przed każdym nowym wyzwaniem nadchodzi okres odpoczynku i spokoju. Ciągły stres złamie każdego, choćby najbardziej wytrzymałego psychicznie człowieka, jednak te chwile odpoczynku pomogą nam nabrać energii by znowu zmagać się z problemami. Wykorzystajmy mądrze ten okres.

Powinniśmy się też przestać martwić, ciągłe zmartwienia sprawiają, że nie dostrzegamy pozytywnych rzeczy które się pojawiają wokół. Pamiętajmy jednak, że spokój nie będzie trwał wiecznie – wyzwania które rzuca nam życie powrócą, nasza praca i wędrówka tak naprawdę nigdy się nie kończy.

Czwórka Mieczy może sugerować potrzebę odseparowania się. Potrzebujemy samotności by odpowiednio zanalizować sytuację w której się znaleźliśmy, i poradzić sobie z emocjami które odczuwamy. Jest to szczególnie ważne, jeśli doświadczyliśmy poważnej straty, na przykład kogoś bliskiego. Chwilowa samotność może zaowocować tym, że wykształcimy w sobie wewnętrzną siłę i pewność siebie.

Zastanówmy się też nad tym, co się stało, nie podchodźmy do minionych wydarzeń bezrefleksyjnie. Dzięki temu przeanalizujemy nasze błędy, ale też i to, co zrobiliśmy dobrze. Dzięki temu w przyszłości, gdy staniemy naprzeciw podobnym wyzwaniom, będziemy mogli sobie z nimi o wiele lepiej poradzić.


Na horyzoncie pojawiły się problemy i nie wiesz jak sobie z nimi poradzić? Dołącz do setek osób które zasięgnęły w takiej sytuacji porady naszych ekspertów!

Aby skontaktować się z ekspertem wyślij SMS TAROT pod numer 7231 lub zadzwoń pod 708 577 066

Czwórka Mieczy – pozycja odwrócona

Ta karta Tarota w odwróconej pozycji sugeruje, że jesteśmy niespokojni, i chcemy zrobić wszystko na raz. Nawet jeśli nasze ciało daje nam znać, że powinniśmy odpocząć, nasz umysł pragnie działać i iść naprzód, by osiągnąć to co sobie zamierzyliśmy. Takie działanie może sprowadzić na nas bardzo dużo stresu, więc im szybciej przestaniemy i nieco odpoczniemy, tym lepiej. Jeżeli zaś zignorujemy wszystkie znaki, które daje nam nasze ciało, możemy wpędzić się nawet w chorobę, a już na pewno da się nam we znaki stres.

Może to też oznaczać, że unikamy rozmyślania o jakimś temacie, który jest ostatnio dla nas ważny, chociaż nieprzyjemny. Skutki sprawy która nad nami wisi bardzo nas martwią, być może w jakiś sposób sprowadzą na nas przykrość, jednak nie możemy unikać ich w nieskończoność, a im dłużej to robimy, tym gorsze konsekwencje. Jednak jeśli w końcu stawimy temu czoła, czeka nas pogodny okres – wystarczy przetrwać trudy, okazując nieco wytrwałości.Czwórka Mieczy oznacza też czasem stagnację, brak działania podczas gdy jest ono potrzebne, to zaś wywołuje w nas frustrację. Na przykład małżeństwo z długim stażem, w którym wygasły już emocje, a więź między małżonkami nie rozwija się. Aby sobie z tym poradzić trzeba zacząć działać, wejść do relacji z werwą i nową energią. Może to dotyczyć każdej sfery naszego życia, tak samo związków jak i kariery. Wielu rzeczy nie udaje nam się zmienić, a przynajmniej nie od razu, co czasem bardzo nas rozczarowuje. Oczywiście, warto sprawdzić, czy nie ma w tym naszej winy, czy nie byliśmy zbyt bierni, albo czegoś nie zaniedbaliśmy.

Zostaw komentarz