Czy Tarot jest niebezpieczny? Przekonaj się czy warto ufać wszystkim zasłyszanym historiom o Tarocie

Czy Tarot jest niebezpieczny?

Czy Tarot jest niebezpieczny?

Gdy myślimy o ryzyku płynącym z używania kart Tarota, często przychodzi na myśl zagrożenie w postaci mrocznych energii, złych duchów i demonów, które mogą wniknąć do naszego życia gdy tylko dotkniemy talii Tarota. Nic bardziej mylnego. Jeśli pytając czy Tarot jest niebezpieczny mamy na myśli zagrożenie ze strony złych mocy, to możemy spać spokojnie – nic nam nie grozi.

Między bajki możemy więc włożyć barwne historie o tym, że po rozłożeniu kart Tarota kogoś opętał diabeł. Nie rozstąpi się od tego pod nikim ziemia i złe duchy nie zaciągną go do piekła. Nie oznacza to jednak, że korzystanie z Tarota nie niesie ze sobą ryzyka.

Tarot to przede wszystkim narzędzie dzięki któremu możemy poznać samych siebie. Nie jest to, wbrew powszechnie krążącym opiniom, medium służące do przywoływania duchów czy kontaktowania się z istotami spoza naszego świata. Zamiast tego, używając kart komunikujemy się z naszym wnętrzem, odkrywamy ukryty potencjał, sprawdzamy co nam gra w duszy. W jaki sposób więc może okazać się to ryzykowne?

Tarot – co to?

Dzięki tej niezwykłej talii kart możemy znaleźć odpowiedź na wiele nurtujących nas problemów, spojrzeć na to co nas otacza z nowej perspektywy, lub rozbudzić w sobie kreatywność. Pozwala ona nam też spojrzeć w głąb siebie, wsłuchać się w podszepty intuicji. Tarot w tym momencie przyjmuje rolę kogoś, do kogo zwracamy się po radę – przyjaciela lub kogoś kogo darzymy autorytetem. Pomaga nam zadawać odpowiednie pytania i znaleźć nasze własne rozwiązania, których potrzebujemy.

W wymienionych powyżej sprawach karty Tarota sprawdzają się o wiele lepiej, niż na przykład w przepowiadaniu przyszłości. Oczywiście, może za jego pomocą przepowiadać przyszłość. By móc skutecznie zajrzeć w przyszłość za pomocą kart trzeba wiedzieć, jak zadawać pytania kartom Tarota. Na pewno nie powinny być to pytania z serii: „kiedy zajdę w ciążę” lub „ile będę mieć dzieci”.

Tarot – jak wróżyć?

Przed rozpoczęciem pracy z Tarotem warto się energetycznie oczyścić. Robimy to jednak nie w celu odegnania jakichś złych duchów, ale po to, żeby negatywna energia nie wpłynęła na rozkład kart. Bardzo wielu tarocistów kładzie nacisk na oczyszczenie kart, jednak o wiele ważniejsze jest oczyszczenie samego siebie.

Masz obawy? Zastanawiasz się czy Tarot jest niebezpieczny? A może chcesz by ktoś rozłożył dla Ciebie karty w zupełnie bezpieczny sposób? Wystarczy że skontaktujesz się z naszymi ekspertami!

Aby skontaktować się z ekspertem wyślij SMS TAROT pod numer 7231 lub zadzwoń pod 708 577 066

Jeśli chodzi o to czy Tarot jest niebezpieczny, to zwróćmy uwagę, że gdy rozkładamy karty zmęczeni, zdenerwowani albo sfrustrowani, może się to pojawić w rozkładzie i wpłynąć na to, jak będziemy go interpretować. Postarajmy się więc zadbać o własne samopoczucie zanim zaczniemy pracę z kartami!

Pamiętajmy, że intencje to najważniejszy aspekt jakiejkolwiek duchowej działalności. Nasze intencje i nastawienie określać będą jakie energie będziemy przyciągać i jakim okaże się to doświadczeniem. Zastanówmy się więc najpierw, dlaczego rozkładamy karty? Czego chcemy się dowiedzieć? Bądźmy szczerzy i unikajmy złych intencji.

Przykładem negatywnego podejścia do rozkładu kart jest pytanie „czy mój były chłopak mnie zdradzał?”. Zamiast tego lepiej podejść do zagadnienia pozytywnie: „w jaki sposób mogę przestać przejmować się poprzednim związkiem?”

Prawdziwe zagrożenie płynące z Tarota

Niestety, Tarot może stwarzać zagrożenie jeśli źle zrozumiemy jego przesłanie i zaczniemy interpretować karty zbyt dosłownie i poważnie. To tutaj należy najbardziej uważać, jeśli chodzi o to czy Tarot jest niebezpieczny.Ktoś dopiero zaczynający przygodę z Tarotem i nie znający jeszcze przesłania każdej karty, może przyjąć, że kartę Śmierć należy interpretować dosłownie – jako śmierć, odejście kogoś bliskiego, lub nawet samego interpretującego. To oczywiście może okazać się bardzo niepokojącym doświadczeniem , a nawet przerażającym jeśli podchodzimy do tego zbyt poważnie.

Rozkład kart Tarota może okazać się bardzo wnikliwym doświadczeniem, pozwalającym nam zgłębiać naszą duchowość, jednak na pewno nie jest to wyrocznia. Nad treścią wynikłą z odczytu należy się zastanawiać i analizować ją, a nie ślepo w nią wierzyć. Jeśli będziemy pamiętać, że karty służą przede wszystkim do zmiany i analizy nas samych, a nie przepowiadania przyszłości, nie będziemy się już zastanawiać czy Tarot jest niebezpieczny.

Autorką artykułu jest ekspert Jolanda. Kliknij tutaj żeby poznać jej prywatny numer!

Zostaw komentarz