Dobra energia w domu

Wejście do domu lub mieszkania jest bardzo ważne w feng shui. Przez nie właśnie trafia do nas energia Chi. O ile właściwe drzwi wejściowe będą przyciągać silną energię, to już od naszego feng shui zależy, czy ta energia u nas zostanie i czy będzie dobrze rozprowadzona po mieszkaniu.
Gdy jakiś dom jest pełen pozytywnej, dobrej energii, można to odczuć tuż po wejściu do środka, a domownicy doświadczają wtedy bardzo wielu sukcesów życiowych, nie mają żadnych napięć i spotyka ich szczęście.

Jeśli chodzi o same drzwi, to najlepiej, żeby były czerwone, ten kolor przyciąga dobrą energię i szczęście. Jeśli całe czerwone drzwi nie pasują do wystroju, zadbaj o jakiś czerwony element na wycieraczce. Napisy na wycieraczce typu „witamy” powinny być skierowane w stronę wchodzącego, bo w innym wypadku kierujemy energię na zewnątrz. Numer domu lub mieszkania też nie jest bez znaczenia. Składający się z dwóch lub więcej cyfr należy ustawić tak, by te ostatnie znajdowały się wyżej niż pierwsza. To przywoła pieniądze i pomoże tym, którzy starają się o dzieci! Jeśli zadbamy o to wszystko, na pewno pozytywna energia będzie mogła bez przeszkód krążyć po naszym mieszkaniu.
Nie należy jednak skupiać się tylko na drzwiach, feng shui działa najlepiej, gdy wszystkie jego elementy które zastosowaliśmy współdziałają ze sobą i wzmacniają swoje działanie.

Dobrze będzie więc przygotować także korytarz lub przedpokój, miejsce gdzie od razu po wejściu trafi przyciągnięta przez drzwi wejściowe energia. Może to być skromny stoliczek z małą lampką, lub też duży okrągły stół ustawiony pośrodku korytarza, z wazonem pełnym kwiatów – jest wiele sposobów by odpowiednio powitać chi wchodzącą do naszego domu.
Gdy mamy mało miejsca, warto zadbać o detale. Czasami odpowiednia wycieraczka dobrej jakości, z jaskrawymi kolorami i ładnym wzorem, zestawiona z właściwym kolorem ścian, może zdziałać cuda jeśli chodzi o przepływ energii.Chcesz wiedzieć jak wpuścić do domu dobrą energię? Urządzić mieszkanie tak, by przyciągało do Ciebie pieniądze i szczęście? Wiemy jak to zrobić, spytaj o poradę naszych ekspertów!

Aby skontaktować się z ekspertem wyślij sms ZODIAK pod numer 7231 lub zadzwoń pod 708 577 066

Należy też zadbać o to, by uniknąć wszystkich rzeczy które mogą blokować energię i sprawiać kłopoty, zwłaszcza przy drzwiach wejściowych. Sprawdźmy przede wszystkim, czy lustro nie jest skierowane na drzwi. Lustra odbijają energię, dlatego należy umieszczać je tam, gdzie ważne będzie poprawienie krążenia chi. Dobrze będzie też upewnić się, że odbijają coś ładnego, na pewno nie powinny odbijać czegoś co promieniuje negatywną energią i jest po prostu brzydkie, jak kosz na śmieci. Schody też nie powinny być zbyt blisko wejścia, podobnie źle jest jeśli ściana blokuje przepływ energii od drzwi.

Oczywiście, w niektórych domach łatwiej to osiągnąć niż w innych, jednak jeśli zrobimy to co w naszej mocy, na pewno zauważymy poprawę, choćby małą.

Dobrze będzie też posprzątać, bo bałagan sprawia, że energia nie może swobodnie krążyć po naszym mieszkaniu, jeśli całe zawalone jest gratami. Nie należy też upychać wszystkiego do szafy – nawet jeśli go nie widać, bałagan wciąż ma negatywny wpływ na chi. Zauważysz różnicę gdy tylko posprzątasz! Jeśli uporządkujesz szafę, poukładasz wszystkie rzeczy na półkach, uprzątniesz bałagan na strychu, odblokujesz wszystkie złogi energetyczne, o których nawet nie miałeś pojęcia.
Przyda się, jeśli zadbasz o to, by w każdym pokoju twojego domu lub mieszkania znajdowało się coś reprezentującego pięć elementów – wodę, drewno, ogień, ziemię i metal. Ma to za zadanie wprowadzenie balansu do twojego otoczenia, a co za tym idzie – twojego życia. Warto będzie więc zadbać też o kolory odzwierciedlające te pięć elementów: czarny to woda, zielony to drewno, czerwień oznacza ogień, żółty i brązowy oznaczają ziemię, a biały – metal.

Natura wywołuje w nas uczucie spokoju i odprężenia, badania pokazują, że zwykłe obserwowanie przyrody zmniejsza uczucie gniewu i niepokoju, a zamiast tego sprawia, że odczuwamy przyjemność. Warto więc będzie zadbać o to, by w mieszkaniu było dużo naturalnego światła, dobrze będzie wstawić szerokie okna, i często wpuszczać do środka świeże powietrze. Im więcej kwiatów, tym lepiej. Dobrym pomysłem jest też udekorowanie ścian obrazami przedstawiającymi piękne krajobrazy, które szczególnie ci się podobają.

Autorem artykułu jest ekspert Fortuna. Kliknij tutaj by zobaczyć jej prywatny numer telefonu.

Komentarze

Zostaw komentarz