Intuicja a mity

Pięć mitów dotyczących intuicji

Gdy spoglądamy na kogoś, i nagle serce nam przyśpiesza i czujemy, że to ten jedyny, to skąd wiemy, że to właśnie intuicja nam to podpowiada? Może to tylko nasza zwykła gonitwa myśli, może po prostu jesteśmy ostatnio samotni i stąd takie wrażenie na widok zupełnie obcej osoby?

Jest mnóstwo nieścisłości i fałszywych przekonań dotyczących intuicji, warto więc się z nimi rozprawić, żeby potem nie mieć wątpliwości co do tego co właściwie czujemy.

Mit pierwszy: intuicja ma zawsze rację

Z tym bywa różnie. Jeśli w danej chwili nagle mamy jakiś przebłysk intuicji, i uda nam się to właściwie rozpoznać, to jest duża szansa na to, iż intuicja ma w tym wypadku rację. Jednak jest to tylko chwila która przemija, zmienia się w zależności od sytuacji, i po pewnym czasie sytuacja może wyglądać zupełnie inaczej. Przeczucie które mieliśmy miesiąc temu teraz może zupełnie nie być właściwe. Może zmienić się nie tylko sytuacja, ale też nasze oczekiwania i preferencje, możemy być już kimś zupełnie innym i chcieć czegoś innego.

Upływający czas sprawia, że zmieniają się nasze myśli i uczucia. Dotyczy to każdej sfery naszego życia, nie tylko relacji z innymi osobami. Czas pozwala nam też dojrzeć wewnętrznie, że nie dostajemy od razu tego o czym pomyślimy, sprawia, że możemy przemyśleć nasze pragnienia. Wraz z nami dojrzewa nasza intuicja, i jej podszepty też mogą się zmieniać z biegiem czasu.

Mit drugi: intuicja zawsze jest zrozumiała

Często nasza intuicja w ogóle nie ma sensu. To nie jest maszyna która zawsze działa w taki sam sposób i możemy się po niej spodziewać porównywalnych rezultatów. Jeśli kogoś spotykamy, i nasz wewnętrzny głos podpowiada nam „trzymaj się od tej osoby z daleka”, może to wydawać się mało sensowne. Zwłaszcza jeśli jest to ktoś bardzo miły i czarujący, przy kim czujemy się bardzo dobrze. Być może nawet wasze znaki zodiaku do siebie pasują i moglibyście rozmawiać godzinami.

Warto jednak pamiętać, że naszego życiowego towarzysza należy szukać pod względem dopasowania naszych dusz, bo mimo ładnej powierzchowności, nieodpowiednia osoba nigdy nie zaspokoi potrzeb naszej duszy. Do rozstrzygania takich właśnie kwestii jest nam potrzebna intuicja. Informacje uzyskane tą drogą to nasze wewnętrzne pragnienia.

Zawsze mamy wybór, czy posłuchać naszej intuicji, czy też uznać, że tym razem nie ma racji. To jednak nie zmieni tego, czego potrzebujemy naprawdę.Chcesz wiedzieć, jak skutecznie kierować się w swoim życiu intuicją? Jak dzięki niej podejmować trafne wybory? Spytaj naszych ekspertów jak to osiągnąć!

Aby skontaktować się z ekspertem wyślij sms ZODIAK pod numer 7231 lub zadzwoń pod 708 577 066

Mit trzeci: tylko nieliczni posługują się prawdziwą intuicją

Każdy z nas od urodzenia ma dar intuicji. Niektórzy mają szansę go rozwinąć, większość jednak tego nie robi,  przez co ta umiejętność zanika. Aby znowu odzyskać połączenie z przekazem płynącym z naszej duszy, będzie trzeba wiele poświęcić. Kierowanie się intuicją wymagać będzie od nas odwagi, by podczas codziennych wyborów, pod czujnym okiem innych, kierować się przeczuciem.

Im więcej będziemy próbować, tym lepiej będzie nam to wychodzić. Jednak dziesiątki lat społecznego i kulturalnego warunkowania, by unikać takiego przeczucia, mogą być ciężkie do przeskoczenia, potrzeba więc będzie wysiłku.

Mit czwarty: intuicja mówi do nas głośno i wyraźnie

Jeśli nigdy z nią nie pracowaliśmy i nie wsłuchiwaliśmy się w jej podszepty, to niestety, ale nie mamy co na to liczyć. Jeśli jesteś taki jak większość ludzi, to sygnały dawane ci przez intuicję są bardzo subtelne. To słabe przeczucie lub jakiś symbol który nagle przychodzi ci na myśl. Jednak przez twoją głowę co sekundę przelatuje tysiące myśli, a wyobraźnia pracuje cały dzień i pokazuje ci mnóstwo obrazów. Zanim rozpoznasz który z tych głosów lub obrazów to była intuicja, może być już za późno.

By odnaleźć w sobie ten wewnętrzny glos, dobrze będzie medytować by uspokoić umysł i oczyścić go z tej gonitwy myśli. Dobrze będzie też notować sobie to co w danej chwili przyszło nam do głowy. To też dobry sposób, by pokazać naszej intuicji, że chcemy jej słuchać.

Mit piąty: kobiety mają lepszą intuicję niż mężczyźni

Wszyscy rodzimy się mając taki sam dar intuicji, jednak nasze społeczeństwo daje kobietom o wiele większe przyzwolenie na ćwiczenie tej umiejętności, dlatego właśnie mówi się „kobieca intuicja”. Jeśli chodzi o mężczyzn, to społeczeństwo cały czas wpaja im, że muszą być silni, racjonalni i kierować się realizmem, a tu nie ma miejsca na intuicję. Przez tę mentalną tresurę tracą oni kontakt ze swoją wewnętrzną mądrością.

Prawdą jest więc, że o wiele więcej kobiet zajmuje się ezoteryką, jednak winę za to składa się nie na predyspozycje, a raczej społeczne warunkowanie. Bez względu na to, czy jesteś kobietą czy mężczyzną, masz takie same szanse by nauczyć się słuchać swojej intuicji, i robić to skutecznie.

Autorem artykułu jest ekspert Rufin. Kliknij tutaj by zobaczyć jego prywatny numer.

Komentarze

  1. Zawsze kierowałam się swoją intuicją i nigdy na tym źle nie wyszłam. No poza tym że czasami wyrokowałam na kimś, za co ludzie brali mnie za jakąś uprzedzoną i niesprawiedliwą. Ale w końcu wychodziło na moje. Intuicja jest czymś wspaniałym. Podoba mi się ten artykuł i chciałabym więcej na temat intuicji i jak z niej korzystać. Pozdrawiam!

Zostaw komentarz