Jak stworzyć talizman?

Dla wielu myślenie magiczne oraz przesądy mogą wydawać się niedorzeczne, i przyciągające tylko osoby łatwowierne. Jednakże paradoksalnie takie irracjonalne wierzenia mają większy wpływ na nasze życie, niż można by przypuszczać.

Niektóre przedmioty mają wartość sentymentalną, są nimi na przykład te rzeczy, które odziedziczyliśmy po naszych dziadkach lub rodzicach, albo takie które były obecne lub używane podczas znaczących wydarzeń historycznych. Jeszcze inne przedmioty mogą po prostu nosić wiele energii psychicznej, i nie trzeba wcale naukowego podejścia żeby rozpoznać jak bardzo są ważne. Takim przykładem mogą być relikwie religijne, lub symbol krzyża w chrześcijaństwie.

Używając tych samych właściwości, sami możemy stworzyć amulety i talizmany pasujące do naszych potrzeb i wierzeń. Używanie takich pozornie zwyczajnych przedmiotów może znacząco pomóc podczas trudnych momentów w naszym życiu.

Talizmany (z arabskiego tilasim, lub greckiego telesma, co oznacza „inicjację”) są fizycznymi obiektami stworzonymi z minerałów, części roślin lub zwierząt, tradycyjnie służącymi do wypełnienia przeznaczonego im zadania. Na przykład kwarce lub drogocenne kamienie utożsamiane są ze znakami zodiaku. Królicze łapki i czterolistne koniczyny przynoszą szczęście, podobnie jak pentagramy, różańce lub amulety. Poniżej mamy kilka porad jak samemu naładować talizman pozytywną energią.


Wybierz formę talizmanu
Może to być kamień reprezentujący twój znak zodiaku, lub jakikolwiek inny kamień który w jakiś sposób ma dla ciebie specjalne znaczenie. Nie ma znaczenia, czy jest to drogi przedmiot czy coś zupełnie bez wartości, o ile tylko noszący go czuje z nim jakąś więź i ma dla niego znaczenie, lub którego często używa i zna jego wagę, zapach i fakturę, albo też dotyka go ze specyficznymi intencjami. Na przykład dobrym talizmanem dla hazardzistów będą kości do gry.

Naładowanie pozytywnymi intencjami

Przez cały tydzień, poświęcając na to po kilka minut dziennie, medytuj nad fizyczną formą amuletu. Jeśli wierzysz w jakiegoś boga, aniołów, świętych lub opiekuńcze duchy, wyobraź sobie że ich pozytywna energia otacza talizman. Nasza podświadomość odczuwa wtedy, że dzięki naszym intencjom fizyczna forma amuletu łączy się wtedy z siłami których nie da się zobaczyć gołym okiem. Dzięki temu przedmiot staje się fizyczną manifestacją tego co chcemy osiągnąć, czy jest to jakiś cel, czy też może pozytywna emocja, taka jak szczęście, zdrowie lub miłość.

Polaryzacja

Talizman można traktować jak baterię, taką jak na przykład w naszych telefonach. Najpierw są ładowane, by potem mogły oddać swoją energię. Na początku najważniejsze jest by talizman towarzyszył ci podczas szczęśliwych chwil, a odsuwaj go od siebie gdy czujesz się źle. Wyobrażaj sobie, że amulet absorbuje twoje intencje, trzymaj go przy sobie więc tylko wtedy, jeśli chcesz by twój aktualny stan umysłu został przez niego zapamiętany.

Poświęcenie talizmanu żywiołom

Zależnie od tego z czego zrobiony jest talizman, wiele szkół magii radzi by został zapieczętowany jednym z czterech żywiołów: ziemią, wodą, ogniem lub powietrzem. Działaj w zgodzie ze swoją intuicją, zamiast ściśle trzymając się jakiegoś konkretnego rytuału, ponieważ symbolizuje to więź między tobą a twoim amuletem. Działa to na takiej samej zasadzie jak chrzest, który jest zapieczętowaniem za pomocą żywiołu wody.


Chcesz wiedzieć jak stworzyć talizman zaprojektowany dokładnie pod twoje potrzeby? Zgłoś się do naszych ekspertów, którzy codziennie pomagają setkom osób, podpowiadając im jak stworzyć talizmany mające realny wpływ na zdrowie, finanse i miłość!

Aby skontaktować się z ekspertem wyślij sms ZODIAK pod numer 7231 lub zadzwoń pod 708 577 066

Ładowanie talizmanu

Amulet lub talizman będzie przypominał ci o czymś ważnym, ale może też być użyty w problematycznych sytuacjach, gdy potrzebować będziesz więcej szczęścia niż zazwyczaj. Tak jak wspominaliśmy, talizmany są jak baterie, więc z czasem ich skuteczność będzie maleć .W takim wypadku trzeba powtórzyć proces ładowania ich energią. Można też korzystać z takich zjawisk jak deszcz, zaćmienie lub świt by naładować kamienie lub talizman energią. Tu też dobrze będzie kierować się intuicją.

Należy też pamiętać anegdotę o fizyku imieniem Nels Bohr, laureacie nagrody Nobla. Powiesił on podkowę na zewnątrz swojej chaty w górach. Odwiedzający go znajomi ze środowiska naukowego, zauważywszy podkowę, pytali go czy jest przesądny i czy naprawdę wierzy w takie rzeczy. Bohr odpowiedział, że jako człowiek nauki nie wierzy w żadne przesądy, jednak ktoś mu kiedyś powiedział, że takie rzeczy działają nawet jeśli się w to nie wierzy.

Autorem artykułu jest ekspert Bogumiła. Kliknij tutaj żeby skontaktować się z tym ekspertem.

Zostaw komentarz