Jaki jest twój egipski znak zodiaku - Przekonaj się jak wyglądał horoskop starożytnych Egipcjan

Jaki jest twój egipski znak zodiaku?

Jaki jest twój egipski znak zodiaku?

Gdy starożytni Egipcjanie potrzebowali pomocy lub porady, często spoglądali na nocne niebo. Wierzyli, że to, w jakiej pozycji znajdowały się gwiazdy i planety w momencie naszych urodzin, ma wpływ na naszą osobowość, życie i przeznaczenie. Egipska astrologia miała ogromny wpływ na tą znaną nam współcześnie, na co wskazuje bardzo wiele wyraźnych podobieństw. Przekonaj się więc jaki jest twój egipski znak zodiaku i zajrzyj w głąb swojej duszy.

Nie wiemy jeszcze wszystkiego o astrologii starożytnego Egiptu, pewnym jest jednak, że każdy znak łączy się z którymś z egipskich bóstw. Bóg lub bogini reprezentujący nasz znak zodiaku odpowiada temu jaki mamy charakter, do czego mamy predyspozycje, a także jakie są nasze wady i zalety.

Egipskie znaki zodiaku

Amon-Ra (8 – 21 stycznia i 1 – 11 lutego)

Ra to stworzyciel wszechświata i wszystkich rzeczy w nim się znajdujących, w tym oczywiście ludzi, uznawany jest za króla bogów. Osoby spod tego znaku cechują się zdecydowaniem i siłą charakteru, ciężko pracują i nie poddają się łatwo. Są świetnymi przywódcami, ale także doskonali z nich słuchacze. Często cieszą się dużą popularnością wśród znajomych lub współpracowników. Czasem jednak trudno im zachować spokój, gdy nagle znajdują się w trudnej sytuacji.

Cechy pozytywne: wytrwały w dążeniu do celu, pomocny.

Cechy negatywne: skryty, bojący się o swoją prywatność.

Planety: Słońce i Saturn.

Anubis (9 – 27 maja, 29 czerwca – 13 lipca)

Anubis to strażnik świata podziemnego, bóg życia pozagrobowego i śmierci. Jego zadaniem było odnajdywanie zagubionych dusz, a następnie osądzanie ich wedle uczynków popełnionych za życia. Osoby spod tego znaku są bardzo kreatywne, mają w sobie wiele pasji i chęci do życia, a najlepiej pracuje im się w samotności. Osoby spod znaku Anubisa to najczęściej introwertycy, ale nie należy mylić tego z biernością, na pewno nie dadzą sobie wejść na głowę.

Cechy pozytywne: prawdomówny, nie poddaje się łatwo.

Cechy negatywne: zaborczy, lubi rywalizację.

Planety: Merkury.


Zastanawiasz się jaki jest twój egipski znak zodiaku i jaka czeka Cię przyszłość? Nasi eksperci wszystko wyjaśnią i przygotują dla Ciebie dokładny, trafny horoskop!

Aby skontaktować się z ekspertem wyślij SMS ZODIAK pod numer 7231 lub zadzwoń pod 708 577 066

Bastet (14 – 28 lipca, 23 – 27 wrzesnia, 3 – 17 października)

Bastet to bogini kobiecości i domowego ogniska, ale również i kotów, uznawanych w Egipcie za święte. Często jest przedstawiana jako kobieta z głową lwicy. Osoby spod tego znaku są spokojne, dążą do zachowania równowagi w swoim życiu. Analizując jaki jest twój egipski znak zodiaku pamiętaj, że osoby spod znaku Bastet są zazwyczaj dość nieśmiałe i cenią sobie spokój, przez co czasem może się wydawać, iż izolują się od innych.

Cechy pozytywne: charyzma, rozwaga.

Cechy negatywne: zaborczość i zazdrość.

Planety: Słońce i Księżyc.

Geb (12 – 29 lutego, 20 – 31 sierpnia)

Geb to bóg Ziemi, którego śmiech zdolny jest wywołać sejsmiczne wstrząsy. Brał udział w sądzeniu umarłych, by określić, co czeka ich po śmierci. Zdecydowanie można polegać na osobach spod tego znaku: są szczere, uczciwe i opiekuńcze, co tyczy się zwłaszcza ich rodziny i przyjaciół. Nawet jeśli na to nie wygląda, to często mają wrażliwe wnętrze, i nie czują się swobodnie wśród nieznajomych.

Cechy pozytywne: skromność i otwartość.

Cechy negatywne: próżność i nerwowość.

Planeta: Ziemia.

Horus (20 kwietnia – 8 maja, 12 – 19 sierpnia)

Horus to bóg nieba, utożsamiany z porządkiem i równowagą, a także obrońca faraona. Urodzeni pod tym znakiem cechują się odwagą i optymizmem. Ważna jest dla nich rodzina, i są w stanie zrobić wszystko żeby tylko na twarzy ich bliskich i przyjaciół pojawił się uśmiech. Jeśli coś sobie postanowią, to dadzą z siebie wszystko aby osiągnąć cel. Czasem jednak ich marzenia są nierealne, a oni sami bardzo uparci.

Cechy pozytywne: determinacja, siła woli.

Cechy negatywne: upartość i nieumiejętność dostosowania się do zmian.

Planety: Księżyc i Słońce.

Izyda (11 – 31 marca, 18 – 29 października, 19 – 31 grudnia)

Izyda to bogini faraonów, chroni też dzieci, biednych oraz umarłych. Czuwa nad rodzącymi kobietami. Osoby spod tego znaku są bezpośrednie, pełne energii, a także charakteryzują się dużym poczuciem humoru. Jednak ich wygórowane ambicje mogą często przynieść tyle samo szkody co pożytku.

Cechy pozytywne: hojność, ambicja.

Cechy negatywne: skłonność do kontrolowania innych i hiperaktywność.

Planety: Księżyc, Ziemia i Uran.

Hapi (1 – 7 stycznia, 19 – 28 c zerwca, 1 – 7 wrzesnia, 18 – 26 listopada)

Hapi to bóg Nilu, odpowiedzialny za użyźnianie ziemi. Ktoś spod tego znaku bardzo ubogaca życie swoich bliskich i znajomych. Ma jednak skłonność do zmienności nastrojów: w jednej chwili może być kimś bardzo miłym i przyjaznym, w następnej porywczym i impulsywnym.

Cechy pozytywne: mądrość i spostrzegawczość.

Cechy negatywne: impulsywność, zmienność nastroju.

Mut (22 – 31 stycznia, 8 – 22 września)

Samo słowo „mut” oznacza matkę świata. Ta bogini odpowiedzialna jest za ochronę ludzkości, a jeśli jest to twój egipski znak zodiaku, na pewno skupiasz się na osiąganiu wyznaczonych sobie celów. Wiesz czego chcesz i jak to osiągnąć. Jednak masz w sobie też pewną dozę wrażliwości, a w stosunku do nowych osób potrzebujesz nieco czasu, żeby się otworzyć i być sobą.

Cechy pozytywne: szczodrość, cierpliwość i pracowitość.

Cechy negatywne: skłonność do melancholii.

Planety: Słońce.

Ozyrys (1 – 10 marca, 27 listopada – 18 grudnia)

Ozyrys to bóg śmierci oraz wiecznego życia, symbolizuje odrodzenie po śmierci. Urodzeni pod tym znakiem charakteryzują się wyjątkową inteligencją i przedsiębiorczością. Świetnie czują się na stanowisku kierowniczym, nie obawiają przyjęcia na swoje barki odpowiedzialności.

Cechy pozytywne: entuzjazm, odwaga.

Cechy negatywne: skłonność do rządzenia się, nadgorliwość.

Planety: Pluton i Słońce.

Sekhmet (29 lipca – 11 sierpnia, 30 października – 7 listopada)

Sekhmet znana jest jako bogini wojny, ale także sprawiedliwości – często właśnie to ona osądza o czyjejś winie. Osoba spod tego znaku jest często perfekcjonistą nie znoszącym marnowania czasu. Jest świetnym obserwatorem i ma wysoko rozwinięte poczucie sprawiedliwości. Jednak jeśli coś wyprowadzi ją z równowagi, należy liczyć się z tym, że otwarcie i bezpośrednio da o tym znać.

Cechy pozytywne: optymizm, bezpośredniość.

Cechy negatywne: niecierpliwość, czułość na krytykę.

Planety: Słońce.

Set (28 maja – 18 czerwca, 28 września – 2 października)

Sprawdzając jaki jest twój egipski znak zodiaku, należy przede wszystkim pamiętać, że Set to bóg chaosu. Osoby spod tego znaku lubią zmiany i nowości, ciągle rozglądają się za kolejnymi wyzwaniami i przygodami. Na każde zaś wyzwanie są przygotowani, cechuje ich determinacja i na pewno nie poddają się łatwo. Należy jednak uważać, ich temperament jest doprawdy wybuchowy i nie akceptują ograniczeń w żadnej postaci.

Cechy pozytywne: perfekcjonizm, determinacja, charyzma.

Cechy negatywne: nerwowość, skłonność do rozkazywania innym.

Planeta: Mars.

Thot  (1 – 19 kwietnia, 8 – 17 listopada)Jest to bóg zaświatów, wiedzy i mądrości. Osoby spod tego znaku zodiaku świetnie radzą sobie z rozwiązywaniem problemów, planowaniem, a także umiejętnie posługują się słowem pisanym. Jeśli chodzi o to jaki jest twój egipski znak zodiaku, to pamiętaj, że ludzie należący do tego znaku lubią kierować grupą ludzi, budzą szacunek i są lubiani. Często jednak może im brakować cierpliwości by skończyć to, co zaczęli.

Pozytywne cechy: kreatywność, zdolności przywódcze.

Negatywne cechy: naiwność, niecierpliwość.

Planety: Księżyc i Merkury.

Zostaw komentarz