Król Mieczy - w tym wypadku rozum powinien zatriumfować nad uczuciami. Kierujmy się nim, a osiągniemy to na czym nam zależy.

Król Mieczy

Król Mieczy

Król Mieczy siedzi na tronie, w jednej dłoni trzymając skierowany ku górze miecz, drugą zaś trzymając na swoim udzie. Jego niebieska tunika symbolizuje chęć duchowego rozwoju, a fioletowy płaszcz wskazuje na współczucie i zrozumienie. Motyle którymi udekorowany jest jego tron oznaczają transformację, na niebie jest zaś niewiele chmur, co sugeruje jasność umysłu.

Król Mieczy w pozycji prostej

Jest to symbol autorytetu, ale także odwagi oraz sprawności intelektualnej pozwalającej zdobywać to, czego zapragnie. Król Mieczy osądza, ale także przewodzi innym. Jego charakter można określić jako typ sędziego, prawnika, ale też dowódcy wojskowego, który podczas bitwy musi panować nad swoimi emocjami. Karta ta więc sugeruje, byśmy spojrzeli na wszystko trzeźwym okiem, nie poddawali się emocjom, które często mogą zakłócić naszą zdolność logicznego myślenia.

Jeśli ta karta mówi o nas, to każe nam osądzić sytuację w której się znajdujemy surowo, ale sprawiedliwie. Mamy szansę by zobaczyć co takiego stoi nam na przeszkodzie w osiągnięciu naszych celów. Nie jest to czas na uleganie emocjom, musimy pozostać tak obiektywni i racjonalni jak to tylko możliwe. Być może będziemy musieli przekonać innych do naszych racji, a także dokonać szybkiej i wprawnej oceny sytuacji.

Król Mieczy sugeruje, że do celu dojdziemy szybciej kierując się logiką i rozsądkiem. Przemyślane wcześniej decyzje na pewno będą korzystne, w stosunkach z innymi możemy wydać się surowi i pragmatyczni, ale przy tym będziemy też uczciwi.

Mówiąc o ludziach, karta ta może wskazywać na profesjonalnego doradcę, jak adwokata lub doradę finansowego. Ma on dobrą reputację oraz wiedzę w swojej dziedzinie. Na pewno okaże się bardzo przydatnym doradcą, warto będzie posłuchać tego co ma do powiedzenia. Skorzystajmy z jego doświadczenia. Nawet jeśli jego podejście wyda się bardzo impersonalne, to jest ktoś, kogo potrzebujemy – z takim spojrzeniem pomoże nam rzucić nowe światło na daną sprawę. Jeśli zastanawiasz się, czy warto poprosić o konsultację jakiegoś eksperta, Król Mieczy zdecydowanie mówi – tak. Ktoś taki może uratować nas od poważnych kłopotów.


Zastanawiasz się co oznacza w Twoim układzie Król Mieczy? Nasi eksperci szybko i konkretnie wszystko Ci wyjaśnią!

Aby skontaktować się z ekspertem wyślij SMS TAROT pod numer 7231 lub zadzwoń pod 708 577 066

Król mieczy – pozycja odwrócona

W pozycji odwróconej ta karta Tarota wskazuje na nieetyczne wykorzystanie czyjegoś autorytetu lub władzy. Może chodzić o manipulację albo oszustwo w celu spełnienia swoich samolubnych zachcianek. Osoba która to robi na pewno jest bardzo inteligentna, często też lubi się swoją inteligencją popisywać. Może też mieć skłonność do krytykowania innych oraz wywyższania się. Król Mieczy w tej pozycji może wskazywać na kogoś z naszego otoczenia, ale także na nas samych! Uważajmy zarówno na kontakty z taką osobą, ale też by samemu się nią nie stać!

Może to też reprezentować kogoś o bardzo nieprzyjemnym usposobieniu, domowego tyrana skłonnego do agresji, zwłaszcza jeśli w jakiś sposób ujawni się jego niekompetencję lub podważy autorytet. Na pewno przebywanie z nim nie jest przyjemne, będziemy czuli się niezręcznie, może nas zechcieć ośmieszyć.Jeśli podejmujemy jakąś decyzję, karta ta może wskazywać na fakt, że nie potrafimy jej podjąć, nie jesteśmy w stanie się na coś zdecydować. Ciągle rozważamy wszelkie za i przeciw, jednak pamiętajmy, że im dłużej zwlekamy, tym później osiągniemy to, czego pragniemy. Czasem takie zwlekanie może rozciągnąć się na bardzo długi okres, a to potem prowadzi do tego, iż bardzo żałujemy, że nie zadziałaliśmy wcześniej. Nasze zmartwienia tym, że nie osiągniemy sukcesu, paradoksalnie jeszcze bardziej ten sukces oddalają.

Zostaw komentarz