Królowa Mieczy - wygląda na zimną i zdystansowaną, nie oznacza to jednak, że odrzuca od siebie emocje.

Królowa Mieczy

Królowa Mieczy

Królowa Mieczy, przedstawiona przez talię Rider-Waite, siedzi na tronie, mając na twarzy surowe oblicze, ostrzegające by nikt nie próbował jej zwodzić. W jednej dłoni trzyma skierowany ku górze miecz, drugą wyciąga tak, jakby chciała komuś coś oferować. Jasne niebo wskazuje na jasność umysłu, albowiem Królowa Mieczy rozważa sprawy wymagające zaangażowania intelektualnego. Ptak wysoko w przestworzach sugeruje, że nasz umysł także potrafi wznieść się wysoko, ponad przyziemne problemy, by znaleźć rozwiązania dręczących nas problemów.

Królowa mieczy – pozycja prosta

Ta karta wskazuje na naszą zdolność to oceniania rzeczywistości bez ulegania emocjom lub zbędnej sentymentalności. Zazwyczaj kobiecość kojarzona jest z emocjami, ta królowa jednak jest stanowcza i niewzruszona. Chce wiedzieć wszystko o sytuacji w której się znajduje, dzięki temu lepiej zrozumie swoją pozycję, a także pozna potrzeby ludzi których ma wokół siebie. Jej oderwanie się od emocji nie oznacza, że nie obchodzą jej inne osoby, jednak faktem jest, że więź królowej z innymi ma bardziej charakter intelektualny, niż emocjonalny.


Jesteś w trudnej sytuacji i nie wiesz jaką podjąć decyzję? Wystarczy krótka rozmowa z naszym ekspertem, a wszystkie wątpliwości Cię opuszczą!

Aby skontaktować się z ekspertem wyślij SMS TAROT pod numer 7231 lub zadzwoń pod 708 577 066

Ta karta Tarota sugeruje, że potrzebujemy teraz intelektualnej niezależności. Sytuacja w której się znaleźliśmy wymaga od nas, byśmy podjęli decyzję bazując na informacjach jakie zebraliśmy do tej pory. Zbytnie emocjonalne zaangażowanie może sprawić, że przestaniemy skupiać się na naszym celu, który w tym momencie jest naprawdę ważny. W tym momencie musimy kierować się rozumem, a nie sercem. Nie pozwólmy, żeby emocje weszły nam w drogę.

Królowa Mieczy nie owija też w bawełnę. Mówi jak jest, jej bystry umysł pozwala bezbłędnie dokonać oceny sytuacji, nie daje sobie mydlić oczu. Na pewno nie będzie delikatna, jeśli chodzi o jej komentarze, opinie lub przemyślenia. Jest szczera i tego samego wymaga od innych. Dlatego jeśli mamy z nią do czynienia, najlepiej mówić prawdę, i niczego nie ukrywać.

Królowa Mieczy – pozycja odwrócona

W pozycji odwróconej ta karta Tarota sugeruje, że chwilowo bardziej kierujemy się sercem, niż rozumem, co niestety nie wychodzi nam na dobre. Obecnie jesteśmy emocjonalnie zaangażowani w jakąś sytuację, co sprawia, że nie dostrzegamy wszystkich jej aspektów. Powinniśmy zacząć kierować się żelazną logiką, dzięki czemu w końcu dotrze do nas co się dzieje i jak sobie z tym poradzić. Spójrzmy na naszą sytuację obiektywnie, a na pewno dostrzeżemy więcej.Podobnie jest z relacjami międzyludzkimi – emocje które czujemy do zaangażowanych w nasze życie osób mogą sprawić, że nie widzimy wszystkiego takim, jakie jest w rzeczywistości. Być może musimy podjąć ważną decyzję, ale wahamy się właśnie ze względu na uczucia do kogoś. Dla własnego dobra powinniśmy być bardziej stanowczy, pewni siebie i asertywni nawet wobec drogich naszemu sercu osób.

Królowa Mieczy w odwróconej pozycji, jeśli wskazuje na osobę, mówi też o kimś kto jest oziębły, zgorzkniały i pozbawiony współczucia. Często żeby dotrzeć do sedna sprawy nie zatrzyma się przed niczym, nawet jeśli oznacza to zranienie czyichś uczuć. Izoluje się od innych, jest skupiona tylko na jednym, złośliwa i nietolerancyjna.

Zostaw komentarz