Małe Arkana

Ze wszystkich siedemdziesięciu ośmiu kart Tarota, większość z nich należy do Małych Arkan. Jednak mimo nazwy, mają one bardzo duży wpływ na nasze życie.

Podczas gdy inne karty, Arkana Wielkie, reprezentują długotrwałe zmiany i wydarzenia których możemy doświadczyć, Małe Arkana odnoszą się do tego, co dzieje się w naszym codziennym życiu. Te małe konflikty, sukcesy, interakcje z innymi i dylematy którym musimy stawić czoła. Małe Arkana mogą pokazać nam nową perspektywę, z którą musimy spojrzeć na obecną sytuację, co ma szansę odmienić naszą przyszłość na lepsze.

Cztery dwory
Są cztery dwory kart które składają się na Małe Arkana: Buławy, Kielichy lub Puchary, Miecze, i Denary lub Pentakle. Każdy z nich zawiera czternaście kart: dziesięć ponumerowanych, i cztery karty dworskie, wśród których znajduje się Paź, Rycerz, Królowa i Król. Każdy z dworów odpowiada innemu aspektowi twojego życia, dzięki czemu wiemy w jakiej jego sferze szukać odpowiedzi na nasze pytania. Oto co dokładnie znaczy każdy z dworów:

Buławy
Oznaczają działanie, inicjatywę, pomysłowość i energię. Pomagają nam przejść przez życie, radzą kiedy należy działać, a kiedy trzeba się wycofać i poczekać na rozwój wydarzeń.

Kielichy
Odpowiadają za nasze emocje, intuicję, oraz związki z innymi. Radzą nam, jakie wybory podejmować w miłości, oraz pomagają zrozumieć i przepracować uczucia, których doświadczamy, zarówno te przyjemne, jak i te mniej przyjemne.

Miecze
Miecze oznaczają wyzwania i problemy, z którymi będziemy musieli się zmierzyć. Odpowiadają za nasze myśli, stan ducha i świadomość. Mogą ostrzec, lub pomóc przygotować się psychicznie na to, co nadejdzie, są głosem zdrowego rozsądku.

Denary
Utożsamiane są z naszą pracą i finansami. Odpowiadają na pytania dotyczące naszych celów i zamierzeń, a także pieniędzy, rodziny, oraz zdrowia.


Chcesz wiedzieć kiedy pojawi się przeznaczona ci osoba i co o niej mogą powiedzieć Małe Arkana? Zapytaj kart jak ją odnaleźć, skonsultuj się z naszymi ekspertami, którzy postawią karty i wyjaśnią kiedy spotkasz prawdziwą miłość!

Aby skontaktować się z ekspertem wyślij sms TAROT pod numer 7231 lub zadzwoń pod 708 577 066

Cyfry
Podczas gdy dwory Małych Arkan pokazują nam który obszar naszego życia należy wziąć pod uwagę i na czym należy się skupić, to co właściwie stanie się w tym obszarze reprezentowane jest przez cyfrę na danej karcie. Numery do dziesięciu i karty dworskie niosą ze sobą przesłanie które pomoże nam o wiele lepiej zrozumieć znaczenie Małych Arkan.

Asy
As oznacza początek, mówi o inicjatywie którą możemy podjąć, potencjale który drzemie w nas lub tym czym chcemy się zając, oraz o początkowych stadiach danego przedsięwzięcia.

Dwójki
Dwójki mówią o równowadze i dualności. Gdy w naszym układzie pokazuje się Dwójka, ciężko będzie nam iść do przodu z naszym życiem, dopóki nie rozwiążemy naszego dylematu.

Trójki
Trójki mówią o komunikacji i interakcji. Wskazują na to jaki wpływ inni mają na nasze życie, pracę oraz emocje.

Czwórki
Czwórki reprezentują przerwę, okres w którym potrzebny jest odpoczynek. By iść naprzód, będzie należało zatrzymać się i zastanowić nad tym, co do tej pory przeszliśmy, oraz dokąd idziemy i co może nas tam czekać.

Piątki
Piątki mówią nam o konflikcie, stracie, i temu podobnych negatywnych doświadczeniach pojawiających się w naszym życiu, z którymi trzeba będzie sobie poradzić.

Szóstki
Szóstki pokazują rozwój, szansę na poradzenie sobie z wyzwaniami które stawia nam życie. Mówią o tym, by zapomnieć o złych rzeczach, i zamiast tego skupić się na tym, jak pozwoliły się nam rozwinąć.

Siódemki
Siódemki uczą nas, że musimy wierzyć we własne siły, ufać sobie i wszechświatowi. Przydarza nam się mnóstwo rzeczy, jednak pewność siebie i determinacja pozwoli nam przez to wszystko przebrnąć.

Ósemki
Ósemki oznaczają pracę oraz zmianę. Mówią, że jedyna droga by dotrzeć tam, gdzie chcemy dotrzeć, prowadzi przez zmianę naszego obecnego schematu postępowania.

Dziewiątki
Mówią o końcu który wieńczy dzieło. Stawimy czoło rezultatom naszych decyzji i dokonań, i to co zobaczymy może nas zadowolić, lub wręcz przeciwnie.

Dziesiątki
Oznaczają ostateczny rezultat jakiegoś cyklu, obecnej fazy naszego życia. Niosą ze sobą wiadomość dotyczącą nagród lub konsekwencji przydzielonych nam wedle naszych zasług i pracy, którą włożyliśmy wcześniej.

Paź
Karta Pazia mówi o wiadomościach, które możemy otrzymać, oraz nowym początku. Wskazuje na nowy okres naszego życia, w którym możemy wiedzieć co chcemy osiągnąć, ale nie wiemy w jaki sposób tego dokonać. Zanim podejmiemy pierwsze kroki, musimy zdobyć tyle wiedzy na dany temat, ile tylko jesteśmy w stanie.

Rycerz
Rycerz oznacza ruch. Wiemy dokąd chcemy się udać, w którą stronę zmierzać, a Rycerz mówi nam że najwyższy czas wyruszyć w drogę.

Królowa
Karta królowej oznacza kobiecą siłę, potencjał, i rade. Często mówi nam, byśmy udali się po poradę do innej, mądrzejszej i bardziej doświadczonej osoby.

Król
Król emanuje autorytetem i władzą. Mówi nam, że jesteśmy gotowi by osiągnąć to, na czym nam zależy, i osiągnąć sukces którego pragniemy, jednak zanim to się stanie, musimy uwierzyć w siebie.

Autorem artykułu jest ekspert Kasjan. Kliknij tutaj żeby zobaczyć jego prywatny numer.

Zostaw komentarz