Mapa marzeń - stwórz mapę, która pomoże Ci spełnić marzenia

Mapa marzeń – przyciągnij marzenia!

Mapa marzeń – przyciągnij marzenia!

Mapa marzeń to nic innego jak graficzne zobrazowanie naszych pragnień. Można potraktować ją jako niepisaną umowę z losem, wszak tworząc ją wysyłasz wyraźny komunikat: tak, to właśnie to, czego najbardziej chcę. Komunikat ten skierowany jest także do Twojej podświadomości i to w najbardziej czytelnej dla niej formie: obrazów i emocji. Dlaczego warto ją stworzyć? Jak potrafi wpłynąć na nasze życie, a co ważniejsze w jaki sposób wspomaga realizację naszych marzeń? Czytaj dalej a przekonasz się, jak wiele płynie z niej korzyści.

Zobrazuj marzenia

Zazwyczaj mapę marzeń tworzy się na rok, ale równie dobrze możesz ją stworzyć raz na całe życie. Wszystko zależeć będzie od tego, jak bardzo to, co na niej się znajdzie jest dla Ciebie aktualne, czy coś już udało się zrealizować lub od tego, czy w Twoim sercu nie zakiełkowały przypadkiem nowe pragnienia. Technika jej wykonania jest absolutnie dowolna. Stwórz własną mapę przy pomocy kolorowych obrazków z gazety, maluj, wyklejaj, wykorzystaj zdjęcia – w tej kwestii nie ma żadnych ograniczeń. Pamiętaj, aby wybrać taką formę, która najsilniej pobudza Twoją wyobraźnię i kojarzy Ci się z tym, co chcesz osiągnąć. Mapa powinna mieć kształt kwadratu, prostokąta lub koła z zachowaniem podziału siatki Bagua, która wywodzi się z Feng Shui. Jej schemat znajdziesz poniżej.

 

Siatka Bagua jej znajomość jest niezbędna do stworzenia mapy marzeń
Siatka Bagua

Jak widzisz siatka dzieli się na 9 pól a każde z nich określa inne wartości. Przemyśl to, nad którymi z nich chcesz podjąć pracę, którego z nich dotyczą twoje marzenia. Zapełnij wszystkie pola lub po prostu wybierz te, w obszarze których marzą ci się zmiany. Co na nich zamieścić? Oto kilka podpowiedzi.

Bogactwo, pieniądze, obfitość – twoim pierwszym skojarzeniem z tym obszarem zapewne będą pieniądze, papierkowe banknoty lub stos złotych monet. I oczywiście nie będzie to zły pomysł ale z drugiej strony na naszą podświadomość o wiele silniej zadziała obraz przedstawiający to, co możemy za pieniądze zdobyć. Jeśli więc marzy ci się nowy samochód, piękny dom, jacht lub po prostu szykowne ubrania to właściwy obszar aby zamieścić ich obrazki. Słowem, przyklejamy tutaj to, co chcemy osiągnąć za pośrednictwem pieniędzy zamiast obrazków samych banknotów.

Sława, mądrość, reputacja – w tym obszarze skup się na tym, jak chcesz aby postrzegali cię inni ludzie. Marzy ci się aby stać się przebojową duszą towarzystwa? Pragniesz podziwu, sławy? A może po prostu chcesz uchodzić za niezwykle ważną personę? Zastanów się, kto jest twoim autorytetem, odnajdź fotografię tej osoby i przyklej ją w tym obszarze. Możesz tutaj także przytwierdzić wizerunek zupełnie nieznanej osoby ale o takiej prezencji i atrybutach, jakie ci się marzą.

 


Chcesz wiedzieć kiedy w Twoim życiu pojawi się ten wymarzony partner lub partnerka? Sprawdź! Nasi eksperci szybko skonsultują dla Ciebie karty i podadzą trafną odpowiedź!

Aby skontaktować się z ekspertem wyślij SMS TAROT pod numer 7231 lub zadzwoń pod 708 577 066

 

Miłość, partnerstwo, związki – Jak łatwo się domyślić w tym obszarze warto zamieścić wizerunki zakochanych par, łabędzi, dwóch serc. Tak naprawdę tutaj możesz umieścić wszystko to, co kojarzy ci się ze szczęśliwym związkiem. Jeśli wybierzesz wizerunek dwojga zakochanych w sobie ludzi dobrze im się przypatrz. Co wyrażają ich spojrzenia? Czy oboje wyglądają na równie szczęśliwych? Jeśli natomiast nie myślisz o stałym związku bo masz po prostu ochotę na przelotny romans znajdź wizerunek mężczyzny, który odpowiada Twoim marzeniom. Przystojny brunet o masywnych ramionach i zadziornym spojrzeniu? Proszę bardzo! Umieść go w obszarze miłość, partnerstwo, związki.

Rodzice, przełożeni, autorytety – a zatem wszyscy ludzie, którzy nas kształtują, którzy wpłynęli lub nadal wpływają na to, jakimi jesteśmy ludźmi. W tym obszarze warto zamieścić fotografie rodziców, dziadków lub po prostu kogoś, z kim nie łączy cię pokrewieństwo ale darzysz tę osobę dużym szacunkiem. Inną opcją jest przytwierdzenie zdjęcia szczęśliwej, wielopokoleniowej rodziny.

Jedność, samopoczucie, zdrowie – to najważniejsze, centralne pole twojej mapy marzeń. Tutaj bowiem masz znaleźć się ty lub osoba, która chcesz się stać. Jak to rozumieć? Otóż jeśli marzy Ci się np. utrata zbędnych kilogramów przytwierdź w tym obszarze wizerunek osoby o idealnych (w twoim odczuciu) kształtach. Jeśli pragniesz mieć umięśnioną sylwetkę działaj podobnie. Odszukaj fotografię przedstawiającą szczęśliwego, wysportowanego człowieka. Ważna wskazówka: w tym obszarze możesz zamieścić własne fotografie (np. te z najlepszych twoich zdaniem dla Ciebie lat, takie, które przywołują tylko i wyłącznie pozytywne skojarzenia) lub fotografie osób, które przypominają cię wizualnie. Jeśli więc masz blond włosy nie szukaj fotografii szczupłej brunetki, ponieważ w takiej formie twoja podświadomość zignoruje przekaz. Twoja podświadomość ma dążyć do spełnienia twoich marzeń i pragnień. A stanie się tak tylko wtedy, kiedy to, co chcesz osiągnąć zobrazujesz sobie poprzez wizerunek osoby, którą realnie możesz się stać. Uwielbiasz biegać w adidasach, twoim ulubionym strojem jest dres i nie chcesz tego zmieniać? Nie umieszczaj więc w tym obszarze wizerunku kobiety w szpilkach i kapeluszu. Twoja podświadomość w mig zweryfikuje Twoje wyobrażenia i odbierze obraz jako coś fikcyjnego i nieosiągalnego.

Dzieci, twórczość, hobby –  to sektor prokreacji i kreacji. Jeśli marzysz o dziecku umieść w tym miejscu zdjęcie roześmianego, szczęśliwego, zdrowego malucha. Jeśli natomiast marzysz o przygodach, swobodzie, pragniesz przywołać do siebie dobre pomysły i naturalną radość życia, zamieść fotografię szczęśliwych, roześmianych, bawiących się dzieci. Maluchy potrafią cieszyć się z błahych spraw i doceniać nawet najmniejsze osiągnięcia, są spontaniczne, szczere… W dzieciach zawarte są wszystkie cudowne cechy, które tracimy lub o których zapominamy jako dorośli ludzie. Ich wizerunek codziennie będzie Ci przypominać o tym, co jest najważniejsze.

Wiedza, nauka, rozwój – w tym miejscu umieść to, co kojarzy ci się z wiedzą, nauką i rozwojem. Jeśli masz w swoim życiu duchowego przywódcę wykorzystaj jego fotografię. Możesz także umieścić tutaj fotografię osoby, która medytuje, poszukuje swojego prawdziwego ja. Jeśli należysz do osób, które najlepiej czują się na łonie natury, to właśnie tam wyciszasz się, odnajdujesz siebie i wpadasz na najlepsze pomysły zamieść fotografię miejsca, które pozwala ci to osiągnąć. Morze, góry, mazury a może jakieś egzotyczne miejsce? Wybór należy do ciebie. Zwierzęta opiekuńcze dla tego obszaru siatki  bagua to słoń oraz sowa.

Droga, kariera, praca – przemyśl, gdzie siebie widzisz za rok? Co chcesz osiągnąć? A teraz wyobraź sobie siebie, jako człowieka sukcesu. Gdzie jesteś? Jak wyglądasz? Jakie jest twoje otoczenie? Spróbuj znaleźć fotografię, która oddaje obrazy z twojej fantazji. W tym obszarze możesz także zamieścić fotografię ludzi sukcesu – znanych, nieznanych, to nie jest ważne – istotnym jest jednak, aby jednoznacznie kojarzyli ci się oni z tym, co chcesz osiągnąć.

Inspiracja, pomocni ludzie, przyjaciele – to sektor motywacji i wsparcia. Warto w nim umieścić wszystkich ludzi, którzy sprawiają, że twoje życie jest lepsze i dzięki którym nie czujesz się samotnie. Może to być przyjaciel na którego zawsze możesz liczyć, ktoś z rodziny, kto wspiera i zawsze dobrze doradzi. Warto tutaj umieścić także i takie osoby, które cię motywują, od których czerpiesz mądrość i radość życia. Artyści w tym obszarze mogą zamieszczać swoje Muzy.

 

Kiedy wykonać mapę

Jak już wiesz forma plastyczna wykonania mapy jest dowolna. Możesz zatem wykorzystać wycinanki z gazety, własne fotografie, rysunki a nawet przedmioty, które dobrze ci się kojarzą, np. muszelki, mały kamyk zabrany z plaży, serwetka z ulubionej restauracji itd. W tej kwestii ograniczeniem jest jedynie twoja wyobraźnia. Wykonaną mapę najlepiej jest umieścić kolejno w antyramie i postawić w dobrze widocznym dla ciebie miejscu.

Z założenia mapę marzeń tworzy się raz na rok w czasie nowiu, a więc okresie, po którym Księżyc zaczyna wzrastać. W tym czasie nasze życzenia, afirmacje oraz rytuały mają ogromną moc i potencjał. Tak sama zasada dotyczy mapy marzeń. Jeśli wykonasz ją w czasie nowiu masz większą szansę na to, że marzenia na niej zawarte uda się spełnić.

Najbliższy nów:

– 15 maj 2018, 13:49:49

– 13 czerwiec 2018, 21:45:04

– 13 lipiec 2018, 04:49:35

– 11 sierpień 2018, 11:59:07

– 9 wrzesień 2018, 20:02:41

– 9 październik 2018, 05:47:50

Zostaw komentarz