Miłość jak na dłoni

Gdy spotykamy kogoś nowego, a zwłaszcza kogoś, kto mógłby być potencjalnym kandydatem na partnera, od razu go pod takim kątem oceniamy, czy tego chcemy czy nie. To po prostu silniejsze od nas. Skoro więc nie możemy się powstrzymać, warto będzie wykorzystać wszystko co da nam szansę by poznać tę drugą osobę nieco lepiej. Dobrze będzie przyjrzeć się jej dłoniom, i zastosować przy tym nieco chiromancji.

Chiromancja, czyli czytanie z dłoni, dużo może nam powiedzieć o osobie, na której ręce patrzymy. Jako, iż oceniamy daną osobę pod kątem tego czy będzie dla nas dobrym partnerem, porady tutaj zawarte dotyczyć będą właśnie czytania na temat uczuciowości, miłości i związków. Mamy więc kilka łatwych do zapamiętania zasad, które pozwolą nam uzyskać kluczowe informacje na temat danej osoby, zanim jeszcze zaczniemy z nią rozmawiać.

Z której dłoni należy czytać? To jedno z pierwszych pytań które można usłyszeć od zainteresowanych chiromancją, ale odpowiedź okazuje się jednak dość skomplikowana: z obu, zależnie od sytuacji. Chiromanci stosują rozróżnienie między dłonią aktywną i pasywną, z tym, że u osoby praworęcznej ręką aktywną będzie właśnie prawa, a ręką pasywna lewa. U osoby leworęcznej będzie odwrotnie, czyli to lewa będzie aktywna, a prawa pasywna.Przyjęło się uważać, że dłoń pasywna określa nasz potencjał i cechy z którymi się urodziliśmy, a dłoń aktywna mówi o zmianach dotyczących tych cech. Można więc przyjąć, że drastycznie różne linie na aktywnej i pasywnej dłoni oznaczają, że dana osoba aktywnie pracuje nad samorozwojem i wykorzystaniem danych jej talentów.

Rozmiar dłoni: pamiętajmy, żeby określać rozmiar względem proporcji ciała. Można uznać, że osoba o dużych dłoniach najpierw dwa razy się zastanowi, zanim podejmie jakieś działania. Jest mniej aktywna, więcej czasu spędza na myśleniu. Za to osoba o proporcjonalnie małych dłoniach jest bardziej aktywna, i mniej czasu spędza nad zastanawianiem się co ma zrobić.

Kształt dłoni: uznaje się cztery główne rodzaje kształtów dłoni, które nawiązują do czterech żywiołów, powietrza, wody, ziemi i ognia.

Powietrze: ręce charakteryzowane żywiołem powietrza charakteryzują się kwadratową dłonią, długimi palcami i cienkimi, wyraźnymi liniami. Są to dłonie intelektualistów i osób aktywnych społecznie. Osoby takie ciągle szukają nowych bodźców, szczególnie intelektualnych. Jeśli chodzi o uczucia, osoby o takich dłoniach cenią sobie więź emocjonalną ponad wszystko inne.Chcesz poznać kogoś nowego? Nie wiesz jak rozpoznać osobę którą powinieneś wpuścić do swojego życia? Nasi eksperci wiedzą, kto będzie najbardziej do ciebie pasować, wystarczy że się z nimi skontaktujesz!

Aby skontaktować się z ekspertem wyślij sms UCZUCIA pod numer 7231 lub zadzwoń pod 708 577 066

Ogień: długie dłonie, krótkie palce, wiele wyraźnych linii na twardej, ciepłej skórze. To są ręce ludzi gotowych podejmować ryzyko i nastawionych na działanie. Jako kochankowie, są pewni siebie i często grają pierwsze skrzypce w relacji.

Ziemia: ktoś o dłoniach charakteryzowanych przez żywioł ziemi posiada kwadratowe dłonie o krótkich palcach i grubej skórze i głębokich, prostych liniach. To ręce kogoś o pragmatycznym usposobieniu, cechującego się dużą dawką życiowej energii. Takie osoby uwielbiają kontakt z naturą. W miłości są bardzo szczerzy i można na nich polegać.

Woda: u takiej osoby odnajdziemy podłużny kształt dłoni, o długich palcach, miękkiej skórze i dużej ilości linii które nie zawsze będą wyraźne, często rozmyte. Wskazuje nam to na kreatywną osobę, kierująca się w życiu swoimi uczuciami. W miłości wrażliwi, nieco naiwni, skupieni na wzajemnym okazywaniu sobie czułości.

Wiele rzeczy należy wziąć pod uwagę gdy badamy wnętrze dłoni, rozmiar, kształt i długość palców. Ta gałąź chiromancji nazywa się chirognomia. Poniżej kilka wskazówek by określić, z jakimi dokładnie dłońmi mamy do czynienia:

Gdy długość i szerokość wnętrza dłoni są prawie równe, mówimy wtedy o kwadratowym kształcie dłoni. Dłoń której szerokość wnętrza dłoni jest mniejsza niż jej długość nazywana jest właśnie długą. Palce zaś uważa się za długie wtedy, gdy długość środkowego palca jest równa lub większa niż trzy czwarte długości wnętrza dłoni. Jeśli jest zaś mniejsza niż te trzy czwarte, wtedy uznajemy palce za krótkie.

Kciuk: jak giętki jest kciuk? Jego giętkość to wskaźnik tego, jak łatwo dana osoba dostosowuje się do zmian. Im bardziej giętki, tym bardziej wyluzowana jest dana osoba. Jeśli brakuje mu tej giętkości, ktoś kogo dłoń oglądamy ma problemy z dostosowaniem się do nowych sytuacji.

Czy kciuk ma „wcięcie w talii”? Jeśli zwęża się ku podstawie, to osoba z którą mamy do czynienia jest niezłym dyplomatą i nieźle radzi sobie w relacjach międzyludzkich.
Niektórzy też wiążą długość kciuka z wiernością. Im dłuższy kciuk, tym wierniejsza dana osoba i mniej skłonna do skoków w bok.

Linie dłoni: dłoń z wieloma mniejszymi liniami wokół linii głównych wskazuje na dość złożoną osobowość, która może okazać się wrażliwa na wpływ i opinie innych. Zazwyczaj im mniej takich linii, tym bardziej bezpośrednia jest dana osoba, i wiedzie mniej skomplikowane życie.

Na pierwszy rzut oka zazwyczaj można dostrzec trzy najbardziej wyróżniające się linie na dłoni. Pierwsza z nich, pozioma, położona najwyżej, to Linia Serca. Oznacza nam ona intensywność uczuć, więc to nią powinniśmy się zainteresować oceniając pod tym kątem daną osobę. Im wyżej położona, tym bardziej można liczyć na to, że osoba ta będzie namięta, ale też i zazdrosna.

Środkowa, pozioma linia, to Linia Głowy. Odstęp pomiędzy tą linią, a Linią Życia, jeśli taki w ogóle jest, wskazuje nam na to, jak bardzo dana osoba jest ostrożna. Gdy linie te stykają się na początku, oznacza to, iż ten na czyją dłoń patrzymy ma bardzo ostrożną, a może nawet bojaźliwą naturę. Jeśli zaś są rozdzielone, wskazuje nam to na odwagę i skłonność do ryzyka.

Zakrzywiona linia, która zazwyczaj zaczyna się u podstawy dłoni a kończy między kciukiem a palcem wskazującym, to Linia Życia. Gdy mówimy o związkach, to szeroka Linia Życia, która zostawia wiele przestrzeni Wzgórkowi Wenus, czyli temu u podstawy kciuka, wskazuje na osobę szczodrą w obdarowywaniu innych uczuciami. Im zaś bliżej linia ma do kciuka, tym mniej też u danej osoby można spodziewać się tej szczodrości.

Jeśli chodzi o sam Wzgórek Wenus, to właśnie on jest najważniejszy przy określaniu uczuciowości potencjalnego partnera. Im bardziej ten wzgórek jest wyraźny, tym dana osoba skłonniejsza jest do ulegania pokusom przyjemności. Gdy zaś miejsce to jest płaskie, mamy do czynienia z osobą dość powściągliwą.

Jeśli potrzebujesz innych inspiracji, możesz zapoznać się z naszymi pozostałymi artykułami dotyczącymi rozwoju duchowego, tarota, wróżb i astrologii. Jeśli zaś chciałbyś spytać o poradę, oraz masz pytania na które nie znalazłeś tu odpowiedzi, zapraszamy do osobistego kontaktu. Nie wahaj się z nami skontaktować jeśli interesuje cię wróżenie z kart i wpływ Zodiaku na twój los!

Autorem artykułu jest ekspert Rufin. Kliknij tutaj by zobaczyć jego prywatny numer.

Zostaw komentarz