Mity o miłości - w co wierzymy, a jaka jest prawda?

Mity o miłości

Mity o miłości

Przez telewizję i kolorowe czasopisma jesteśmy bombardowani obrazami tego, jak powinna wyglądać prawdziwa miłość. Niestety, mając głowę pełną naiwnych wyobrażeń, boleśnie zderzamy się z rzeczywistością, i czekamy aż miłość sama nas odnajdzie, nie robiąc nic by jej w tym pomóc, albo po każdej kłótni zastanawiamy się czy nasz partner to „ten jedyny”. Im szybciej rozprawimy się z tymi mitami i zrozumiemy, że miłość to w rzeczywistości ciężka praca, tym lepiej! Przedstawiamy mity o miłości, które mogą nam zaszkodzić:

Mit 1: Prawdziwa miłość sama nas znajdzieCzęsto siedzimy bezczynnie, czekając na to aż w końcu Kupidyn trafi nas strzałą miłości, albo pod nasze okno przyjedzie w końcu książę na białym koniu. Nie ma niestety nic dalszego od prawdy, żadnych strzał ani idealnego księcia z bajki. Ktokolwiek to wszystko wymyślił, zwiódł nasze serca na manowce.

Prawdziwa miłość pojawia się jedynie wtedy, jeśli jesteśmy na nią gotowi. Warto jednak zadać sobie pytanie, czy rzeczywiście jesteśmy gotowi? Trzeba będzie bowiem zaryzykować, dać szansę drugiej osobie, zdać sobie sprawę z własnych niedoskonałości, godzić na kompromisy, czasami otworzyć się na kogoś i zostać zranionym. Jeśli więc jesteśmy na to wszystko gotowi, na pewno uda się nam przyciągnąć odpowiedni związek.

Mit 2: Prawdziwa miłość jest łatwa

Jeśli chodzi o mity o miłości, to ten jest bardzo powszechny. Oczywiście, że zakochanie się w kimś atrakcyjnym jest łatwe. Gdy tylko się pojawia, od razu czujemy podekscytowanie, cała sytuacja wydaje się wręcz przepełniona magią. Każdemu zdarza się takie zadurzenie, ponieważ zakochiwanie się jest bardzo łatwe. Trudniejsze jest pielęgnowanie tej miłości, i właśnie to wymaga ogromnego nakładu pracy.

Jeśli bolesne i nieprzyjemne okresy w czasie trwania waszej relacji sprawiają, że się rozwijasz i stajesz przez to lepszą osobą, to jest to dobry ból przez który trzeba przejść. W ostatecznym rozrachunku otwierasz się dzięki temu na partnera, ale także i na lepszą wersję siebie, którą możesz się stać.

Nie jest to łatwe, ale na pewno uczymy się dzięki temu kochać bardziej. Warto przejść przez wszystkie przeciwności, prawdziwa miłość bowiem zmienia nas, pomaga nam się stać kimś innym i lepszym. Jednak jeśli nie wynosimy z tego związku nic oprócz cierpienia, które nie pozwala nam się rozwijać, wtedy należy poważnie zastanowić się nad tą relacją.Szukasz miłości? Chcesz wiedzieć, kiedy pojawi się w twoim życiu? Możesz to sprawdzić rozmawiając z naszymi ekspertami, przekonaj się, że miłość da się wyczytać z kart!

Aby skontaktować się z ekspertem wyślij sms UCZUCIA pod numer 7231 lub zadzwoń pod 708 577 066

Mit 3: Zawsze otrzymujemy tyle miłości, ile z siebie dajemy

Oczywiście, bardzo miło byłoby wiedzieć czy nasz wybranek bądź wybranka są zdolni by dać z siebie w miłości tyle samo, ile dajemy z siebie my. Nie ma jednak takiej możliwości, by sprawdzić jak blisko swojego serca ma nas druga osoba. Jest więc tak, że albo czujemy się kochani wystarczająco mocno, albo nie. Wszystko to też zmienia się wraz z upływem czasu, raz to my kochamy mocniej, a raz to partner czuje do nas więcej, niż my do niego. Musimy po prostu zaakceptować, że nie zawsze otrzymamy tyle uczucia, ile z siebie damy, nawet jeśli wszystko się układa. Tym bardziej nie jest tak wtedy, gdy przeżywamy jakiś kryzys w relacji.

Wypominanie komuś jak bardzo go kochamy i jak wiele dla niego robimy też nikomu nie pomoże. Jeśli czujesz, że partner nie daje z siebie tyle, ile powinien, najlepiej będzie o tym otwarcie porozmawiać.

Mit 4: Miłość to wszystko czego ci potrzeba do życia

Już nawet w bajkach księżniczka potrzebuje czegoś więcej niż tylko miłości. W historii jest jakiś konflikt, przeszkody do pokonania, praca która trzeba wykonać, by osiągnąć szczęście.

To akurat pokrywa się z prawdziwym życiem, przed jakimkolwiek szczęśliwym zakończeniem, trzeba przejść przez odpowiednią ilość doświadczeń i kłopotów, sprostać wyzwaniom które zostaną przed nami postawione, aby w końcu można było cieszyć się sobą nawzajem. Ważnym jest też, by partnerzy rozumieli, że oboje mają takie problemy do pokonania. Muszą chcieć zmian, które będą działać na ich korzyść.

Nie wystarczy więc być w kimś zakochanym. I ty i twoja druga połówka musicie chcieć radzić sobie z tymi trudnościami. Kwestia tego, czy jesteście na to gotowi, pozwoli wam dowiedzieć się, czy istnieje dla was wspólna przyszłość.

Mit 5: Prawdziwa miłość oznacza idealne dopasowanie

Następna rzecz o której warto pamiętać, jeśli chodzi o mity o miłości. Każdy z nas jest inny, wszyscy mamy indywidualne cechy, słabości, ambicje, rzeczy nad którymi musimy pracować. Masz je ty, ale również twój partner. Sama miłość nie będzie w stanie sprawić, że pomimo tych różnic będziecie w stanie tworzyć razem zdrową relację. Potrzeba będzie do tego odpowiedniego dopasowania charakterów, bez tego miłość w końcu wygaśnie.

Czy tobie wystarczy obejrzeć thriller w telewizji, podczas gdy twoja druga połówka musi skoczyć z samolotu żeby poczuć, że żyje? Czy masz kota, podczas gdy druga połówka hoduje myszy? Wolisz stabilną pracę w jednym miejscu, podczas gdy partner chce bez przerwy zwiedzać świat?

Czy macie w życiu te same priorytety? Czy te same rzeczy są dla was najważniejsze? Czy myśląc o przyszłości rysuje się przed wami taki sam, albo przynajmniej podobny, obraz? Prawdziwa miłość nie jest ślepa, ona widzi wszystkie rzeczy które mogą stanąć między wami. Nie oznacza też dopasowania, ale to nie znaczy, że nie jest ono bardzo ważne, wręcz przeciwnie.

Autorem artykułu jest ekspert Grażyna. Kliknij tutaj żeby skontaktować się z tym ekspertem.

Zostaw komentarz