Ósemka Mieczy - nie jesteśmy w stanie obiektywnie ocenić sytuacji i wyrwać się spod negatywnego wpływu.

Ósemka Mieczy

Ósemka Mieczy

Ósemka Mieczy pokazuje nam związaną kobietę z opaską na oczach, otoczoną mieczami, które zdając się być więzieniem. Ta postać znajduje się pośrodku opuszczonego bagniska, daleko od rysującego się na horyzoncie miasta. Niebo jest szare i zachmurzone, to oznacza rozpacz i brak nadziei. Stopy kobiety nie dotykają wody – to zaś znak, że ograniczenie które odczuwa ten, o którym mówi karta, ma podłoże intelektualne, a nie emocjonalne. Warto zwrócić uwagę, że miecze nie otaczają kobiety zupełnie, jest przed nią wolna przestrzeń, z tego więzienia może swobodnie wyjść o własnych siłach, jednak nie widzi tej łatwej drogi wyjścia przez zawiązaną na oczach opaskę.

Ósemka mieczy – pozycja prosta

Ta karta Tarota wskazuje, że jesteśmy więźniem naszych własnych myśli. Podobnie jak przedstawiana na obrazku kobieta, która jest tak zaślepiona zaistniałą sytuacją, że wydaje jej się iż nie ma drogi wyjścia. Jednakże jeśli tylko udałoby się jej zdjąć z oczu przepaskę, zobaczyłaby jak wiele ma opcji. Spójrzmy więc na trudna sytuację z innej perspektywy, zastanówmy się nad tym, jaka byłaby dla nas najlepsza droga.

Ósemka Mieczy to często też znak, że lepiej nie podejmować żadnych poważnych decyzji, ponieważ w danym momencie nasze własne ograniczenia nie pozwalają nam ujrzeć sytuacji taką, jaką jest naprawdę. Znajdujemy się w stanie w którym możemy nie dostrzec prawdy. Zanim więc zaczniemy podejmować decyzje, musimy osiągnąć odpowiednie nastawienie psychiczne. Dzięki temu będziemy wiedzieli co wybrać.

Kobietę która przedstawia ta karta uważa się za bezsilną. Jest ofiarą, czekającą na ratunek. Jeśli widzimy jakąś jej część w nas samych, ważnym jest, byśmy odzyskali kontrolę nad sytuacją, bo na pewno jej nam brakuje. Prawda jest taka, że mamy wszelką sposobność by przejąć stery i zyskać niezależność, musimy tylko zdać sobie z tego sprawę. Pamiętajmy też, że nawet, jeśli nie wszystkie opcje nam pasują (być może aby odzyskać kontrolę nad naszym życiem będziemy musieli coś poświęcić), to one nadal są dla nas dostępne. Musimy zdobyć się na odwagę by z nich skorzystać.

Ósemka Mieczy obrazuje też dylemat trudnej decyzji, przez którą znajdujemy się w impasie. Warto jednak pamiętać o tym, z czego często nie zdajemy sobie sprawy: często to tylko nasza wina, że jesteśmy w takiej sytuacji. To co się dzieje jest wynikiem naszych poprzednich działań. Mimo tego, że sami siebie zapędziliśmy w kozi róg, istnieje droga ucieczki. Musimy jednak stawić czoła temu wyzwaniu, bądźmy szczerzy sami ze sobą, a uwolnimy się od strachu lub poczucia winy, które mogą nam towarzyszyć.

Ósemka Mieczy – pozycja odwrócona

W tej pozycji Ósemka Mieczy wskazuje, że mamy za sobą trudny okres który wyraźnie na nas wpłynął. Jesteśmy bardziej otwarci na zmiany, nauczyliśmy się akceptować siebie. Jesteśmy też bardziej skłonni do refleksji, do wielu rzeczy zmieniliśmy podejście. Zdajemy sobie sprawę z wyborów, które się przed nami roztaczają, i nie chcemy już być ofiarą, jaką opisuje ta karta Tarota w pozycji prostej.


Musisz podjąć ważną decyzję? Nie możesz pozbyć się przeszłości i zostawić jej za sobą? Nasi eksperci doradzą Ci co zrobić, by stało się to szybko i bezboleśnie.

Aby skontaktować się z ekspertem wyślij SMS TAROT pod numer 7231 lub zadzwoń pod 708 577 066To także sugestia, byśmy uwolnili się od pewnych aspektów naszej przeszłości, które nadal nas ograniczają. Mamy niedokończone sprawy i należy się nimi zająć. Zostawmy to co było za nami, otwórzmy się za to na przyszłość i nowe perspektywy, które ze sobą niesie.

Zostaw komentarz