Paź Mieczy - energia i chęć do działania.

Paź Mieczy

Paź Mieczy

Paź Mieczy przedstawia młodzieńca trzymającego oburącz miecz. Na niebie kłębią się chmury, wiatr targa drzewami w tle. Woda za paziem jest wzburzona, ta karta niesie ze sobą wrażenie gwałtownej energii.

Paź Mieczy – pozycja prosta

Paź Mieczy reprezentuje nadmiar energii, pasję i entuzjazm. Często jego obecność wskazuje na to, że nie możemy się doczekać nowego przedsięwzięcia, zrealizowania jakiegoś pomysłu, albo podzielenia się z innymi tym co odkryliśmy. Sęk w tym, czy uda nam się utrzymać tempo, które sobie narzuciliśmy. Początki często wyglądają obiecująco, jednak musimy dać z siebie nieco więcej żeby nie stracić energii.

Jeśli się nad czymś zastanawiamy, Paź Mieczy wydaje się mówić „śmiało!”, zachęca nas, byśmy to zrobili. W życiu czekają nas wyzwania, tego nie unikniemy, podobnie nie zadowolimy wszystkich naszymi wyborami. Ważne jest, by podążać za marzeniami i realizować się w tym, co sprawia nam przyjemność. Paź zachęca nas byśmy szli naprzód i walczyli z przeciwnościami które staną nam na drodze.

Ta karta Tarota może też wskazywać na młodą osobę, pełną ideałów oraz planów na przyszłość. Czujemy, że możemy osiągnąć wszystko. Paź to nowy początek, ważnym jest więc też by otaczać się osobami które pomogą nam podczas tego nowego startu. Unikajmy tych, którzy mogą nas blokować lub powstrzymywać, którzy podetną nam skrzydła.

Paź Mieczy charakteryzuje się, podobnie jak Królowa Mieczy, dużą spostrzegawczością. Potrafi zadać odpowiednie pytania by dojść do sedna sprawy. Od Królowej różni go jednak to, że brak mu dojrzałości i doświadczenia, przez co jego ciekawość może czasem wydać się innym niedelikatna. Mimo wszystko, jego umiejętność obserwacji i predyspozycje czynią go doskonałym uczniem.

Ta karta łączy się też z komunikacją, informacjami i ideami. Wskazuje, że musimy nauczyć się doceniać wymianę myśli. Mogą być nasze – nimi powinniśmy się dzielić – ale mogą być też cudze – tych zaś powinniśmy wysłuchać. Uważajmy jednak, by nie przesadzić. Nie dawajmy posłuchu plotkom, nie starajmy się zaszkodzić innym. Talent do dzielenia się z innymi owocami naszego umysłu sprawia, że świetnie spełniamy się w zawodach związanych z pisaniem, lub publicznymi przemowami. Wykorzystajmy go więc, by czynić dobro.

Paź Mieczy – pozycja odwrócona

W pozycji odwróconej ta karta Tarota wskazuje, że działamy zanim się zastanowimy. Podejmujemy decyzje pod wpływem nerwów, o wiele za szybko. Mamy chęć do działania, ale nie jest ona odpowiednio ukierunkowana. Nie używamy jej tak, jak byłoby to najbardziej efektywne. Mamy tendencję do robienia wszystkiego na raz.


Chcesz osiągnąć swoje marzenia, a nie wiesz jak się do tego zabrać? Nasi eksperci powiedzą Ci co robić! Poznaj dokładny, przygotowany indywidualnie dla Ciebie rozkład Tarota.

Aby skontaktować się z ekspertem wyślij SMS TAROT pod numer 7231 lub zadzwoń pod 708 577 066

Odwrócony Paź Mieczy może też oznaczać, że nasze (lub kogoś innego, zależnie od sąsiednich kart) słowa nie mają pokrycia. Uważajmy, by nie składać obietnic, których nie możemy spełnić, lub powiedzieć czegoś, czego potem będziemy żałować. Uważajmy też na to, co ktoś nam obiecuje. Ta karta może wskazywać na kogoś, komu wydaje się, że zawsze wie wszystko najlepiej, i może chcieć wszystkim zaimponować.Uważajmy, ponieważ ta pozycja Pazia Mieczy może sugerować, że inni zaczynają się irytować naszym ciągłym sceptycyzmem i krytykowaniem ich pomysłów. Nawet jeśli po prostu staramy się dogłębnie poznać jakiś temat, postarajmy się to robić w mniej inwazyjny sposób. Bądźmy świadomi tego, jak postrzegają nas inni.

Odwrócony Paź Mieczy czasem wskazuje też, na obawy przed publicznym wypowiadaniem się. Być może nie wierzymy w siebie, albo boimy się zwracać na siebie uwagę. Warto zdać sobie sprawę, że ludzie często po prostu chcą usłyszeć nasz punkt widzenia, nawet jeśli jest różny od ich własnego.

Zostaw komentarz