piątek 13 dlaczego uważa się za pechowy

Piątek 13 – dlaczego uważa się go za pechowy?

Piątek 13 – dlaczego uważa się, że jest pechowy?

W wielu krajach Europejskich piątek 13 jest postrzegany jako pechowy dzień, taki lęk ma swoją medyczną nazwę wywodzącą się z greki: paraskewidekatriafobia gdzie paraskewi oznacza piątek a dekatreis cyfrę trzynaście. Fobią nazywamy wszystkie lęki, strach przed jakimiś sytuacjami rzeczami a nawet zwierzętami. Początkiem wierzeń Europejczyków iż piątek 13 jest pechowym dniem może też mieć podstawę w pewnym wydarzeniu historycznym bowiem 13 w piątek 1307 roku król Francji aresztował niesłusznie templariuszy i doprowadził do ich stracenia. Jeden z templariuszy przeklął papieża przed śmiercią.

 

Czego się wystrzegać w piątek 13?

Przyjęła się opinia w społeczeństwie, że tego dnia nie można podejmować się żadnych wyzwań i zwracać uwagę na swoje bezpieczeństwo, zdrowie. Najgorsza kumulacja to gdy przebiegnie drogę w piątek 13 czarny kot, dlatego należy wystrzegać się takiej sytuacji. To ma podłoże w negowaniu pogan przez chrześcijaństwo. Poganie bowiem czcili koty natomiast kościół uznawał te praktyki za czczenie szatana. Kolejny ważny przesąd, w piątek 13 nie wolno oglądać się za siebie bo to może zwiastować śmierć. Należy też uważać na to aby nie stłuc lustra bo grozi 7 lat nieszczęścia ten przesąd pochodzi z czasów kiedy jeszcze nie było luster a każdy kto oglądał swoje odbicie albo w wypolerowanym metalu wierzył, ze dusza opuszcza ciało podczas tej czynności. W piątek 13 najgorsze co można było zrobić to wstać lewą nogą, ten przesąd wywodzi się z początków chrześcijaństwa, zbawieni mieli bowiem znaleźć się po prawicy Ojca a Ci, którzy nie zasiądą po prawej.

 

Co oznacza liczba 13?

Liczba 13 to siła żeńskiej energii, w starożytności odpowiadała bogini stworzenia i destrukcji. Dawniej składano ofiary na cześć bóstwa i odprawiano rytuały aby zdobyć jej przychylność. Strach przed matriarchatem jaki symbolizowała wiara w boginię wytworzyła się w społeczeństwach wczesnego chrześcijaństwa. Symbolika 13 zaczęła być utożsamiana z pechem, nieprzychylnością niebios. Istnieją oczywiście rytuały i talizmany na ochronę przed ewentualnym pechem w piątek 13.

 

Najczęściej spotykane przesądy w piątek 13

Czarnego kota traktowano jako symbol złych mocy, jest łącznikiem między światem żywych a światem demonów. Natura kota jako nocnego łowcu tylko utwierdzała w takim przekonaniu, gdyż koty widzą w ciemności i chętniej polują w nocy. W wiekach ciemnych czarne koty posądzano o roznoszenie chorób i złych uroków.

Nie zawracaj, z takim przeświadczeniem nasi przodkowie podchodzili do sytuacji gdy ktoś postanowił nagle iść w przeciwnym kierunku. To zwiastowało pecha, nieszczęście. Chodziło o to, że zakłócony zostanie cykl życia, dlatego należało w takiej sytuacji odczekać by aura wróciła do normy.

Jeśli ktoś w piątek 13 zapuka do drzwi nie możesz nie zaprosić takiej osoby do środka. Jeśli to ktoś kogo nie darzysz sympatią również należy go ugościć bo w przeciwnym razie sprowadzisz na domostwo złe duchy.

W piątek 13 nie wolno wysypać soli bo może to sprowadzić szczególnie silna kłótnie. To przesąd wywodzący się z czasów, kiedy sól była rzadka i droga. Legenda głosiła, że sól jest droższa od złota.

Szczególnie bolesne a zarazem wywołujące długofalowe skutki było zbicie lustra w piątek 13. Wróżono wówczas nieszczęścia przez 7 lat, przesąd ten ma genezę z czasów początków naszej cywilizacji kiedy to zwierciadło ze szkła było bardzo drogie. Utrata tak majętnego przedmiotu to duża strata.

Witanie się przez próg też może mieć przykre konsekwencje. Ułatwiamy wówczas przedostanie się złych mocy do naszego domostwa a w piątek 13 można ściągnąć na siebie szczególnie niebezpieczną złą energię.


Potrzebujesz wprowadzić do swojego życia zmiany, ale nie wiesz od czego zacząć? Nasi eksperci pomogli wielu takim osobom, skontaktuj się z nami!

Aby skontaktować się z ekspertem wyślij SMS ZODIAK pod numer 7231 lub zadzwoń pod 708 577 066

 

Sposoby na ochronę w piątek 13

Miotła z gałązek brzozy- podczas pełni księżyca należy zerwać gałązki brzozy a następnie uformować z nich miotłę. Zaufana osoba powinna wymieść pecha omiatając całą sylwetkę od stóp do głowy.

Kadzidło o zapachu sandałowca- wystarczy zapalić kadzidełko i obejść domostwo wykonując koliste ruchy zgodnie ze wskazówkami zegara.  Aura zostanie oczyszczona a wszelkie złe moce znikną.

Woreczek ziół- trzeba przygotować woreczek bawełniany lub jedwabny i do niego wrzucić zioła, szałwie, liść laurowy, bylica, lipa, mięta. Tak przygotowany woreczek można nosić ze sobą lub powiesić przy wejściu do domu.

Biżuteria z kamieni szlachetnych- jeśli chcemy aby moc kamieni chroniła nas przed pechem należy wybierać taka biżuterię, która zawiera: czarny kwarc, malachit, jadeit, koral, turkus, onyks, topaz.

Pozytywna afirmacja- duże znaczenie ma pozytywne nastawienie, powtarzanie sobie haseł typu: dam radę, uda się, mam szczęście to jeden ze sposobów na przyciągnięcie dobrej aury. Nie wolno dopuszczać myśli o pechu i trzeba wierzyć w możliwość wpływania na rzeczywistość.

 

Rytuały na piątek 13

Rytuał ochronny- potrzebna będzie czerwona świeca, biała i żółta. Olejek z drzewa sandałowego, czarna nitka i jakiś przedmiot który często używamy np. zegarek. Na czerwonej świecy należy wydrapać swoje imię a następnie namaścić ją olejkiem. Nitka wiążemy każdą ze świec tak aby powstał trójkąt. Zapalamy  świece a do środka układamy zegarek aby nabrał pozytywnej mocy. Czekamy aż świece się wypalą lub przepalą nitkę.

Rytuał chroniący domostwo- jeśli spodziewasz się gości w piątek 13 należy przygotować mieszkanie na ich spotkanie. W zależności czego ma dotyczyć wizyta trzeba dopasować kolor świec, ich ilość musi być nieparzysta. Żółta świeca dotyczy pieniędzy, czerwona dotyczy sfery uczuciowej, towarzyskiej a zielona lub purpurowa dotyczy sfery zawodowej, kariery. Potrzebne też będą serwetki ich ilość powinna być dostosowana do ilości gości i powinny być białe symbolizujące czystość. Gdy przyjdą osoby jakich się spodziewasz zapal świece i przy każdym miejscu rozłóż serwetki, na stole możesz też postawić kwiaty. To s pewnością wytworzy też miłą atmosferę ale co najważniejsze wprawi gości w miły nastrój i nie przeniosą swoich problemów i złej aury do Twojego domu.

Rytuał palenia ziół- własnoręczne przygotowanie kadzidła z mieszanki ziół. Jego celem jest zachowanie naszej dobrej energii. W tym celu należy przygotować sobie susz, zioła które mają takie właściwości oczyszczające to: jałowiec, sosna, cynamon, lawenda, szałwia, szafran. Sprawdza się też gotowe kadzidło o zapachu zielonej herbaty, cytryny, drzewa sandałowego. Gdy zapalimy takie kadzidło własnej roboty należy je ustawić na 5 min w każdym pomieszczeniu. Popioły należy zakopać w ziemi kilka kilometrów od domostwa.

Rytuał oczyszczający ciało- kąpiel oczyszczająca, do wanny nalej wody dodaj sól do kąpieli o zapachu lawendowym lub zwykła kamienna. Wystarczy mała garść, kolejny składnik to 13 kropel olejku sandałowego. Ilość kropel nie jest przypadkowa, jeśli chcesz uchronić się od pecha w piątek 13 tyle właśnie kropli olejku będzie trzeba. Gdy będziesz nalewać wodę do wanny zapal białą świecę, symbolizuje ona czystość. Kiedy się zanurzysz w wannie najlepiej gdy na kilka sekund zanurkujesz tak aby całe ciało obmyła ta oczyszczająca mikstura.

Zostaw komentarz