Ręka Fatimy

Pochodzenie

Fatima była córką Mahometa i Aiszy, w kulturze muzułmańskiej odgrywa wielką role jest tym kim Maryja dla chrześcijan. Na Bliskim Wschodzie określa się ją mianem „Panią kobiet wszystkich światów”. Jest ich pocieszycielką i patronką czuwa nad nimi cały czas. Wiele kobiet potrzebujących porady i starających się rozwiązać swoje problemy, udaje się do świątyń poświęconych właśnie jej. Jej symbolem jest motyw dłoni znany wielu ludziom na całym świecie. Symbolizuje on nie tylko pięć filarów islamu. Jest to też symbol czterech żywiołów ognia, powietrza, ziemi i wody oraz wszystkiego co ezoteryczne. Palce symbolizują również pięć czakr: splotu słonecznego, serca, gardła, korzenia i krzyżowa. Zaś oko które znajduje się na dłoni to symbol nieodłącznej boskiej opaczności oraz czuwania. Symbol ten od zawsze kojarzony jest z kobietami.
Przed czym chroni nas ten amulet?
Przed tym co złe, przed chorobami , biedą i głodem, nieszczęśliwymi zbiegami okoliczności, ludzką zawiścią, zdradami, negatywna energią i zagubieniem emocjonalnym.

Co przyciąga ten amulet?

Symbol ten przyciąga nadzieję i wiarę w życiowe powodzenia oraz w ludzi. Pomaga w wykonywaniu odpowiednich wyborów życiowych. Harmonizuje równowagę panującą miedzy duszą a ciałem. Zawieszona w domu ma przynosić zgodę i miłość oraz pomyślność finansową.

Zostaw komentarz