Runa Berkano

Runa Berkano

Runa Berkano opowiada nam o cyklu życia, przyrodzie, która zimą zasypia, żeby na wiosnę znów się obudzić do życia, o śmierci i ponownych narodzinach. Odrodzenie może tu przyjąć również wymiar duchowy. Jest również kojarzona z macierzyństwem, ciążą, która chroni dziecko zanim będzie gotowe przyjść na ten świat. Matka zrobi wszystko by uchronić swoje dzieci przed niebezpieczeństwem, i mimo, że nie możemy pamiętać tego okresu gdy znajdowaliśmy się bezpieczni w jej łonie, na pewno wpłynął on na naszą psychikę.

Oprócz macierzyństwa bardzo ważna jest tutaj też mądrość, która przychodzi wraz z dorosłością. Wychowywanie dzieci uczy nas cierpliwości, kształtuje siłę naszego charakteru, sprawia, że można na nas polegać i zaufać nam.


Chcesz wiedzieć, jak przyciągnąć do siebie sukces za pomocą run? Nasi eksperci wszystko Ci dokładnie wyjaśnią!

Aby skontaktować się z ekspertem wyślij sms TAROT pod numer 7231 lub zadzwoń pod 708 577 066

Runa Berkano w kontekście historycznym

Runa ta kojarzona była z brzozowym gajem. Brzoza to pierwsze z drzew, które budzi się na wiosnę, co łączy się z symbolizowanym przez Berkano kręgiem życia, cyklem natury. Bardzo często używana była jako amulet sprzyjający odzyskiwaniu sił i leczeniu. Kojarzona jest z bogami Nerthusem i Holdą, energetycznie należy do żywiołu ziemi.

Runa Berkano podczas wróżbPojawienie się tej runy mówi o nowym początku, może on dotyczyć jakiegoś rozdziału w naszym życiu, ale także i poczęcia, przesłanie tej runy jest szczególnie ważne jeśli chodzi o sprawy dotyczące kobiet. To bardzo kobieca runa, reprezentująca drogę matki oraz uzdrowicielki. Po śmierci pojawia się na świecie nowe życie, tak samo jak po zimie brzoza wypuszcza zielone liście. Runa ta ściśle związana jest też z rodziną i domem. Narodziny mogą być też symboliczne, tak jak zaczęcie nowego biznesu lub innego przedsięwzięcia.

W pozycji odwróconej mówi nam, że czyjś charakter może bardzo utrudniać rozwój, zamiast go wspomagać.

 

Autorem artykułu jest ekspert Fortuna. Żeby się z nią skontaktować kliknij tutaj.

Zostaw komentarz