Runa Dagaz

Runa Dagaz

Runa Dagaz jest alternatywą dla runy Jera. Obie odnoszą się do upływającego czasu, jednak Jera mówi o cyklu rocznym, Dagaz zaś o dobowym. Obydwie są też runami zmiany, Jera to zmiana delikatna, zaś Dagaz wprowadza nagłą, odważną zmianę. Jest jak światło wypełniające uprzednio ciemne pomieszczenie.

Poprzez równowagę między przeciwieństwami, czyli światłem i ciemnością, Dagaz chce nam przekazać też, że osiągnięcie punktu równowagi wymaga zrównoważenia przeciwieństw w nas samych. Dzięki temu możemy osiągnąć spokój ducha i zachowywać ten spokojny stan umysłu w obliczu wszystkich emocjonalnych problemów.

Runa Dagaz w kontekście historycznym

Badania archeologiczne potwierdzają, że Dagaz używana była jako symbol światła od około czterech tysięcy lat. Powiązana z bogiem Heimdallem, a energetycznie należy do żywiołu powietrza. W dosłownym tłumaczeniu oznacza „dzień”. Używana jako talizman mający przynieść pozytywny rezultat jakiegoś działania lub przedsięwzięcia.


Zastanawiasz się, jak możesz odmienić swoje życie dzięki runom? Chcesz spytać je o przyszłość? A może nauczyć się samemu z nimi pracować? Jeśli tak, nasi eksperci wszystko wyjaśnią!

Aby skontaktować się z ekspertem wyślij sms TAROT pod numer 7231 lub zadzwoń pod 708 577 066

Runa Dagaz podczas wróżb

Dagaz ma bardzo silne właściwości ochronne, jest runą zdrowia, nowych szans i rozwoju. Powstrzyma przed dotarciem do nas negatywne energie, ale też sprawi, że nadal będą docierały do nas te dobre, których potrzebujemy.Oznacza dzień, szczególnie moment w którym wschodzi słońce, zwiastujący nowy początek. Duchowo mówi o boskim świetle, jasności która może przynieść do naszego życia fundamentalną zmianę. To światło często prowadzi nas do naszego celu, nie zbaczajmy więc z obranej drogi, a na pewno szczęście będzie nam sprzyjać. Dokładnie będziemy widzieć wszelkie przeciwności, będzie więc szansa by się na nie przygotować. Nie unośmy się jednak dumą i nie udawajmy wszystkowiedzących. Skromność zaprowadzi nas o wiele dalej niż pycha. Bądźmy też wdzięczni za wszystkie dobre rzeczy które nas spotykają.

Runa Dagaz nie ma pozycji odwróconej.

Autorem artykułu jest ekspert Bogumiła. Kliknij tutaj by skontaktować się z tym ekspertem.

Zostaw komentarz