Runa Gebo

Runa Gebo

Runa Gebo powiązana jest z momentami w których ścieżki naszego życia łączą się ze ścieżkami życia innych ludzi. Tradycyjnie podczas spotkania wymieniało się podarunkami, i dlatego też runa ta ściśle łączy się też z obdarowywaniem innych.

Otrzymanie podarunku oznaczało kiedyś zobowiązanie do odwdzięczenia się w podobny sposób, dlatego też bardzo silnie łączy się z tą runą pojęcie równowagi. Powinniśmy dawać tyle samo, ile otrzymujemy. Dzięki temu będziemy uczciwi wobec innych, ale także wobec samych siebie. Pomoże nam to uzdrowić nasze relacje z innymi, a także wchodząc w nową relację będziemy mogli postawić pod nią stabilne fundamenty. Nie obawiajmy się prosić innych o pomoc, jeśli tylko jej potrzebujemy, pamiętajmy jednak by być gotowi pomagać innym, gdy będą tego potrzebować.

Gebo to siódma runa Futhraku – runicznego alfabetu – i to właśnie od niej bierze się przekonanie, że siódemka przynosi szczęście. Często przedstawia dar lub prezent, i chodzi tu nie tylko o coś materialnego, ale również jakąś umiejętność czy zdolności które mamy, one też są darem który otrzymaliśmy w tym życiu. Darem takim może być też wybaczenie, które otrzymujemy, lub które dajemy innym. Gebo oznaczać może również partnerstwo lub wręcz związek oparty na miłości.


Przekonaj się, co runy mówią o Twoich relacjach z innymi. Czy za dużo dajesz od siebie? Może zbyt dużo bierzesz? Nasi eksperci wszystko Ci wyjaśnią!

Aby skontaktować się z ekspertem wyślij sms TAROT pod numer 7231 lub zadzwoń pod 708 577 066

Runa Gebo w kontekście historycznym

Bogowie którym przypisywana jest ta runa to Odyn i Gefn. Energetycznie należy do żywiołu ognia, a jako magiczny talizman używana była by wzmocnić związek dwojga ludzi, lub by przyciągnąć szczęście. Często była używana też jako symbol pocałunku, czyli oznaki uczuć.

Runa Gebo podczas wróżbMusimy pamiętać, że jeśli coś otrzymujemy, mamy wybór: czy chcemy przyjąć dar, czy też nie. Jeśli go przyjmujemy, należy za podarunek odwdzięczyć się podarunkiem. Bardzo ważne jest tu zachowanie równowagi i odpowiedzialność. Warto przyjrzeć się temu jak wygląda twój związek. Być może przydałoby się zadbać o partnera i jego potrzeby, odwdzięczyć się za to co dla nas robi.

Runa Gebo nie ma pozycji odwróconej. Oznacza najcenniejszy podarunek – wolność.

 

 

Autorem artykułu jest ekspert Apolonia. Kliknij tutaj by zobaczyć jej prywatny numer.

Zostaw komentarz