Siódemka Mieczy - nasze działania mają konsekwencje, uważajmy, jeśli chcemy zrobić coś za czyimiś plecami.

Siódemka Mieczy

Siódemka Mieczy

Siódemka Mieczy pokazuje mężczyznę cichaczem uciekającego z obozu wojskowego, niosącego pięć mieczy. Dwa pozostałe miecze pozostają za nim, wbite w ziemię. Twarz mężczyzny wyraża pewność siebie, uważa, że powiodło się i kradzież mieczy ujdzie mu na sucho. Nie zdaje sobie sprawy, że ktoś z oddali już go spostrzegł.

Siódemka Mieczy – pozycja prosta

Siódemka Mieczy to karta oszustwa i zdrady. Wskazuje na to, że coś co zrobiliśmy raczej nie ujdzie nam na sucho. Jeśli działamy w tajemnicy, licząc na to, że to co robimy nie wyjdzie na światło dzienne, to jest duża szansa, że coś pójdzie nie tak i ziszczą się nasze obawy. Ta karta Tarota sugeruje więc ostrożność, nie możemy być zbyt pewni siebie. W życiu czasem przytrafiają nam się sytuacje w których nie powinniśmy mówić innym o tym, co zamierzamy. Być może sytuacja zmusiła nas, abyśmy nie grali do końca uczciwie. Możliwe też, że aby zrealizować nasze marzenia musieliśmy działać za plecami innych. Pamiętajmy jednak, że musimy być świadomi konsekwencji które niosą nasze czyny, zwłaszcza takie jak te. Oczywiście, nie zawsze też będzie łatwo podążać taką drogą.

Siódemka Mieczy mówi też o sytuacji, w której staramy się uciec od problemu, zamiast stawić mu czoła. Nie czujemy się gotowi by stanąć oko w oko z nadchodzącym wyzwaniem, szukamy rozwiązania które pozwoli nam uniknąć konfrontacji (ta często okazałaby się bardzo bolesna), chcemy przestać się martwić. Uciekać możemy praktycznie od wszystkiego: jakiegoś zobowiązania, odpowiedzialności, miłości, ciężkiej pracy. Możemy odkładać wszystko na później, ale to często sprawia, że problemy stają się coraz większe. Niekiedy po prostu musimy spojrzeć prawdzie w oczy. Zadajmy sobie pytanie: „czy ucieczka na pewno rozwiąże wszystkie moje problemy?”.

Być może wydaje się nam, że coś uszło nam na sucho. Czy nasze ostatnie działania miały wpływ na innych? Czy ktoś może domyślać się tego, co zrobiliśmy? Czy sprowadzimy na siebie później problemy? Nawet jeśli do tej pory coś uchodziło nam płazem, to bądźmy świadomi, że prawda prędzej czy później wychodzi na jaw.

Siódemka Mieczy – uwaga na oszustów

Uważajmy też na to, by nie paść ofiarą czyjegoś oszustwa. Ktoś, komu zupełnie ufamy, może okazać się osobą która od początku tej znajomości nie była godna zaufania. Ryzykujemy, że stracimy przez nią pieniądze, lub co gorsza, zrani nasze uczucia. Uważajmy więc na podejrzane zachowanie, i ufajmy intuicji jeśli nas przed kimś ostrzega.

Czasami Siódemka Mieczy oznacza też zarozumiałość. Wszystko chcemy zrobić sami, podejmujemy własne decyzje nie oglądając się na życzliwe rady innych, czasami wręcz robiąc im na przekór. Takie nastawienie może być korzystne, jeśli chcemy wyrwać się spod czyjegoś negatywnego wpływu, jednak są też sytuacje w których może nam zaszkodzić. Możemy przez to poczuć się wykluczeni, ktoś może się od nas odwrócić, uważając za zarozumiałych – na to powinniśmy uważać.

Siódemka Mieczy – pozycja odwrócona

Ta karta Tarota w pozycji odwróconej to oznaka wyzwań i rytuałów przejścia. Będzie nam trudno podążać nową drogą, często będzie nam się to wydawać niemożliwym. Piętrzące się przed nami trudności sprawią, że zaczniemy mieć wątpliwości. Postarajmy jednak je pokonać – w końcu uda nam się przecież osiągnąć wymarzony cel.


Obawiasz się, że ktoś ma wobec Ciebie nieczyste intencje? Nasi eksperci potrafią pomóc w takich sprawach. Powiedzą kto dokładnie źle Ci życzy!

Aby skontaktować się z ekspertem wyślij SMS TAROT pod numer 7231 lub zadzwoń pod 708 577 066

Ważnym jest też, żeby zmienić nasz sposób myślenia. Jeśli wyzwolimy się od starych przyzwyczajeń i nawyków, i pozwolimy sobie wypróbować coś nowego, to o wiele łatwiej będzie nam pokonać problemy stojące nam na drodze. Zamiast uciekać od przeciwności, postarajmy się zadziałać, gdy się pojawią. Poszerzajmy swoje horyzonty, na pewno się to opłaci.Jeśli zaś mamy romans, lub w podobny sposób ukrywamy coś przed partnerem, karta ta mówi o ciążącym na nas kłamstwie, i coraz bardziej chcemy się pozbyć tego ciężaru. Nawet, jeśli partner o tym nie wie, to ta sytuacja niewątpliwie odbija się negatywnie na związku – jest coraz gorzej. O wiele lepiej będzie w końcu szczerze o wszystkim porozmawiać, niż tak to ciągnąć.

Zostaw komentarz