Śmierć

Nic dziwnego, że w Tarocie najbardziej obawiamy się karty Śmierci. Przedstawia szkielet w zbroi, na majestatycznym koniu, z białą flagą i rozpaczającymi ludźmi na jej drodze. Należy jednak pamiętać, że każdy obrazek w Tarocie to tylko metafora. Gdy przyjrzymy się bliżej tej symbolice, zobaczymy, że to jedna z lepszych i krzepiących kart jakie mogliśmy wyciągnąć.

Śmierć przedstawia koniec problemów, pewnego ciemnego okresu dla naszej duszy. W tle wschodzi słońce, pokazujące, że przez wiele udało nam się przejść, i teraz wkraczamy w okres wypełniony miłością i światłem.

Sam zaś szkielet przedstawia nasze utrwalone nałogi lub zwyczaje. Może to być wszystko, od palenia papierosów i niezdrowego jedzenia do spotykania się z toksycznymi osobami lub pracy w szkodliwym środowisku. Takie zachowania i nawyki kontrolowały nasze życie już zbyt długo, teraz zaś zdajemy sobie sprawę, że czas się ich pozbyć.

Biały kwiat na czarnej fladze to symbol niewinności i nowego początku. Ma pięć płatków, piątka zaś reprezentuje duchowość. Śmierć w Tarocie przynosi nowy początek twojej duszy, goją się nasze rany, możemy spodziewać się w końcu nowego, zdrowego związku, innej pracy, albo nowego miejsca zamieszkania.

Ważne jest tutaj zaangażowanie, będzie trzeba poświęcić wiele wysiłku tym zmianom, żeby odmieniły twoje życie.

Karta ta w miłości pokazuje pragnienie rozwoju, a o wiele bardziej można się rozwinąć z partnerem, niż samotnie. Każdy związek jest cyklem śmierci i odrodzeń, w każdym coś się kończy i coś się zaczyna. Dotyczy to twojej relacji z matką, przyjaciółmi, a nawet z pupilami.

Oczywiście, jeśli chodzi o śmierć w kontekście romantycznej miłości, nie chodzi tu o dosłowne umieranie. Mamy tu raczej na myśli zniknięcie naszego ego, gdy w tych rzadkich momentach gdy otwieramy się na naszego partnera, doświadczamy swobodnego przepływu uczuć i przez chwilę jesteśmy jednością. Pamiętajmy też, że romantyczny związek to taki, który nas najbardziej rozwija, ale czasem jest też najbardziej bolesny.


Chcesz wiedzieć kiedy pojawi się przeznaczona ci osoba? Zapytaj kart jak ją odnaleźć, skonsultuj się z naszymi ekspertami, którzy postawią karty i wyjaśnią kiedy spotkasz prawdziwą miłość!

Aby skontaktować się z ekspertem wyślij sms TAROT pod numer 7231 lub zadzwoń pod 708 577 066

Gdy w twoim rozkładzie pokazuje się Śmierć, dostajesz przekaz, by otworzyć się na śmierć ego, pozwolić sobie na nieco wrażliwości i oddać się doświadczaniu tego, co ma się wydarzyć. Nie uciekaj nawet od tych negatywnych wydarzeń, ponieważ tylko po najciemniejszej nocy wschodzi słońce.

Podczas gdy się zmieniamy, możemy zauważyć, że wiele osób z naszego otoczenia będzie na to w różny sposób reagować, niektórzy mogą się nawet odsunąć. Tylko prawdziwi przyjaciele, ci którzy będą wspierać twoją zmianę i próbę stania się lepszą osobą, nigdzie nie odejdą.  Dobrze będzie z nimi rozmawiać, by upewnić się, że masz w nich wsparcie którego potrzebujesz. Nie czas się zatrzymywać, bez względu na to, czy walczysz z uzależnieniem, zmieniasz branżę i zaczynasz nową karierę, czy może szukasz nowego partnera, musisz wytrwać w tym postanowieniu.
Autorem artykułu jest ekspert Jolanda. Kliknij tutaj by skontaktować się z tym ekspertem.

Zostaw komentarz