Szóstka Mieczy - zostawmy za sobą przeszłość, pozwólmy sobie zmienić coś w życiu na lepsze.

Szóstka Mieczy

Szóstka Mieczy

Szóstka Mieczy przedstawia kobietę oraz dziecko, płynących łódką do pobliskiego brzegu. Głowa kobiety jest zakryta, co symbolizuje stratę lub smutek. Odwraca się ona od smutnych wydarzeń z przeszłości, ucieka ku lepszej przyszłości. Woda po prawej stronie łodzi jest wzburzona, jednak ta po lewej jest spokojna. Mimo, iż karta ta wskazuje na poczucie utraty, to zapowiada też podróż w stronę przyszłości, która zapowiada się nieco bardziej obiecująco – ze wzburzonego oceanu wpływamy na spokojne wody.

Szóstka Mieczy – pozycja prosta

Ta karta Tarota zapowiada trudne zmiany w naszym życiu, które najpewniej są wynikiem wcześniej podjętych przez nas decyzji. Być może zdajemy sobie sprawę, że jest w naszym życiu coś ważnego, co niestety bardzo nas obciąża. Musimy się tego pozbyć dla własnego dobra. Czasami też musimy zrezygnować z czegoś, do czego zdążyliśmy się już przyzwyczaić, i właśnie ta rezygnacja może okazać się bardzo trudna. Pamiętajmy mimo to, że smutek po utracie wkrótce zostanie zastąpiony przez zrozumienie, świadomość tego, że tak miało być, i zrobiliśmy to dla własnego dobra. Nie spoglądajmy z żalem w przeszłość, zamiast tego z nadzieją wyglądajmy przyszłości.

Dobrze będzie też zdać sobie sprawę, że dzięki temu znajdziemy się na lepszej pozycji w życiu. Przetrwaliśmy trudy, teraz łatwiej możemy sobie poradzić z tym, co nadejdzie. Nie zadręczajmy się tym, co było. Lepiej zastanówmy się co jest dla nas najlepsze, kim możemy się stać dzięki tym zmianom, oraz kim chcemy być.

Czasami pozostawienie trudnej sytuacji za sobą to jedyny sposób na to, by poradzić sobie z problemami. Niektórym wydaje się, że ucieczka nie jest żadnym rozwiązaniem i oznacza poddanie się. Pamiętajmy jednak, że jeśli wszystkie metody zawiodą, to nie pozostaje nam nic innego jak uciec. Zwłaszcza, że nowy kurs który obraliśmy przyniesie nam szczęście. Zwróćmy uwagę na kolejny ważny element który ma w sobie Szóstka Mieczy – jest to stan zrozumienia, krytycznej analizy naszej sytuacji, posługiwanie się logiką a nie działanie pod wpływem impulsów. To dzięki logice właśnie jesteśmy w stanie zauważyć to, czego nie widzieliśmy zaślepieni emocjami.

Szóstka Mieczy a depresja

Ta karta Tarota to często też wyznacznik smutku. Przy pytaniu o samopoczucie może wskazywać na to, że nic nas nie cieszy, dopadła nas depresja. Po prostu żyjemy z dnia na dzień i nie mamy w sobie energii ani motywacji.

Bardziej dosłownie Szóstka Mieczy wskazuje podróż przez jakiś zbiornik wodny, na przykład łodzią, promem, ale również samolotem, jeśli przelatuje nad morzem czy oceanem. Oczywiście, podróż ta może wiązać się też z innym przesłaniem tej karty – możemy coś lub kogoś za sobą zostawić. Okaże się to trudne, ale sama podróż na pewno przyczyni się do zmiany naszego życia na lepsze.

Szóstka Mieczy – pozycja odwrócona

W pozycji odwróconej ta karta Tarota wskazuje na to, że staramy się jak możemy by zostawić przeszłość za sobą, ale ona ciągle do nas wraca. Jest coś, co powstrzymuje nas przed wykonaniem kroku naprzód. Mogą to być niezałatwione sprawy z przeszłości, o których staramy się zapomnieć, ale one ciągle w jakiś sposób są obecne w naszym życiu.


Musisz podjąć ważną decyzję? Nie możesz pozbyć się przeszłości i zostawić jej za sobą? Nasi eksperci doradzą Ci co zrobić, by stało się to szybko i bezboleśnie.

Aby skontaktować się z ekspertem wyślij SMS TAROT pod numer 7231 lub zadzwoń pod 708 577 066Szóstka Mieczy w odwróconej pozycji może oznaczać, że stojąc w obliczu korzystnych dla nas zmian, opieramy się im lub odrzucamy je. Być może zmiany te zostały nam narzucone – na przykład nasz partner przeprowadza się ze względu na pracę, i musimy razem z nim zmienić miejsce zamieszkania. Ważnym jest wtedy, by spojrzeć na tą sytuację trzeźwym okiem i zrozumieć, że okaże się to dla nas korzystne.

Jeśli zaś mówimy o związkach, zwłaszcza takich, które są względnie nowe, to odwrócona Szóstka Mieczy może wskazywać, że jeszcze nie uwolniliśmy się spod wpływu poprzedniej relacji. Oczywiście ma to wpływ na obecny związek. Musimy pracować nad tym, by zostawić za sobą nasz emocjonalny bagaż.

Zostaw komentarz