Talizmany

Dziesięć kamieni które świetnie nadają się na amulety

To jak bardzo jesteśmy jednym ze wszechświatem, a przez to też z samymi sobą, często zależy od tego, jak bardzo jednością czujemy się z poszczególnymi częściami tego wszechświata. Wszystko co istnieje razem z nami na tej planecie, a w tym kamienie i minerały, od niepamiętnych czasów używane były przez królów, magików, szamanów, wróżbitów i innych wpływowych ludzi do tworzenia talizmanów i amuletów służących różnym celom. Niektóre z tych kamieni wybierane były tylko przez ich rzadkie występowanie lub szczególne piękno.

Pomijając metafizyczne cechy posiadane przez te kamienie, takie jak ich energia i właściwości psychiczne, lub przydatność w leczeniu i rytuałach, są też po prostu symbolami używanymi w wielu mitach i opowieściach. Są ważną częścią naszej planety, symbolizują nasze pragnienia, a czasami też służą za ich metafory i za sam ten fakt można uznać je za magiczne. Nic dziwnego więc, że jeśli ktoś chce stworzyć wyjątkowo skuteczny talizman lub amulet, często odwołuje się właśnie do tych kamieni.

Obsydian

Używany od tysięcy lat i w niemal każdej powstałej na świecie kulturze, z tego szkła wulkanicznego wykonywano lustra, sztylety, miecze, naczynia i ozdoby wszelkiego rodzaju. Jako że często używano go podczas wojny, kamień ten niesie ze sobą bardzo agresywną symbolikę. Jego czarna, tajemnicza barwa czyni go też świetnym talizmanem ochronnym.

Kamień księżycowy

Starożytni Rzymianie wierzyli że w kamieniu tym złapane są promienie księżyca, skąd wzięła się nazwa i częste używanie w zdobieniach. Kojarzony jest też z grecką i łacińską kulturą, symbolizuje tam boginie utożsamiane z księżycem. Symbolika jest ściśle związana z kobiecością, często też towarzyszył rytuałom mającym przepowiadać przyszłość.

Jadeit

Intensywny kolor jadeitu sprawia że jest on jednym z najczęściej używanych kamieni w jubilerstwie. Jako kamień leczniczy używany był do leczenia dolegliwości związanych z jelitami. Ponadto używany był też w celach dekoracyjnych i ceremonialnych, zwłaszcza w Chinach, Indiach i przez Majów. Obecnie najczęściej stosowany jako amulet mający przyciągnąć szczęście i obfitość bogactwa.

Turkus

Bardzo cenny ze względu na swoją rzadkość oraz piękny kolor. Jego nazwa wywodzi się z Turcji, skąd trafił do Europy. W kulturze Azteckiej często używany do tworzenia biżuterii. Współcześnie często stosowany jest w rytuałach mających przepowiedzieć przyszłość.

Ametyst

Kwarc o fioletowym odcieniu, używany jest jako amulet ochronny, pomaga też skupić się podczas medytacji. Nazwa pochodzi z greckiego mitu, w którym Dionizos, bóg wina, zakochał się w kobiecie zwanej Amethystos, która nie chciała mu się oddać i wolała zachować czystość. By jej w tym pomóc, Artemida zmieniła ją w biały kamień. Dionizos zaś wylał na kamień wino, co nadało ametystowi obecny kolor.

Szafir

Kamień symbolizujący intuicję i powiązanie ze światem niematerialnym. Jego rzadkość występowania i głęboki niebieski kolor (jednak są też zielone, różowe i pomarańczowe szafiry) sprawiają iż jest jednym z najcenniejszych kamieni szlachetnych na świecie. Kamień ten związany jest z planetą Saturn.


Chcesz wiedzieć jaki kamień będzie idealny dla Ciebie? Nasi eksperci wybiorą dla Ciebie kamień który przyniesie najlepsze rezultaty i odmieni na lepsze sferę uczuć, zdrowia lub finansów, skontaktuj się z nami!

Aby skontaktować się z ekspertem wyślij sms TAROT pod numer 7231 lub zadzwoń pod 708 577 066

Rubin

Kamień symbolizujący miłość i odwagę, obecność żelaza i chromu nadaje mu ten hipnotyzujący czerwony kolor. To nie przypadek, że nazwa tego klejnotu pochodzi z łacińskiego „ruber”, co oznacza po prostu „czerwony”. W niektórych azjatyckich kulturach rubinami dekorowało się zbroje i pochwy na miecze, były też umieszczane w fundamentach budynków by zapewnić ich trwałość.

Opal

Jeden z najpiękniejszych kamieni szlachetnych, a jego piękno bierze się z wielu kolorów, z których każdy może odbijać światło. Wedle niektórych ekspertów nazwa odnosi się do Ops, żony Saturna i bogini płodności z greckiej mitologii. Inni twierdzą, że nazwa bierze się z łacińskiego „opacus”. W średniowieczu używany był jako amulet przynoszący szczęście, ponieważ wierzono że przez swój wygląd posiadał właściwości wszystkich innych kamieni. Teraz utożsamiany jest z kreatywnością i pomaga czerpać inspirację.

SzmaragdJeśli chodzi o kolor, szmaragdy przejawiają zakres od żółtawej do niebieskawej zieleni, i uważa się je za kamienie patronujące intuicji, miłości i obfitości. Jest to jeden z najcenniejszych i najbardziej poszukiwanych kamieni szlachetnych.

Diament

Diament, najcenniejszy oraz najtwardszy spośród kamieni szlachetnych. Nazwa wywodzi cię z łaciny, słowo „adamas” oznacza „niepokonany”. W średniowieczu diamenty uznawano za łzy bogów, i z tego powodu były używane jako amulety przynoszące szczęście podczas wojny. Poza tym, że jest to jedna z najdroższych ozdób na świecie, diament niesie ze sobą wiele różnych znaczeń, najpopularniejszym jest duchowe oświecenie i przejrzystość sądów, ale również wpływa na to jak inni postrzegają nasz wygląd zewnętrzny.

 
Autorem artykułu jest ekspert Emilia. Kliknij tutaj żeby się z nią skontaktować.

Zostaw komentarz