Tarot: jak czytać karty

Czym jest Tarot

Dla osób niezaznajomionych z wróżeniem, ktoś kto czyta z kart po prostu „przewiduje przyszłość”. Chcąc zacząć przygodę z wróżbiarstwem, zadają pytanie, na które odpowiedź powinien dostarczyć Tarot: jak czytać karty? Jednakże większość osób wróżących z kart powie, że dają one jedynie wskazówki, a odczytujący ich znaczenie interpretuje możliwy przebieg wydarzeń na podstawie tego, co przedstawia rozkład.

Każdy może nauczyć się interpretować rozkłady Tarota, wymaga to jednak pewnej praktyki oraz rozwiniętej intuicji. Książki i poradniki mogą być bardzo pomocne, jednak najlepiej samemu sprawdzić, jakie znaczenie niesie ze sobą dana karta, i poczuć co właściwie chcą nam przekazać.Talie Tarota

Jest bardzo wiele różnych talii, niektóre odwołują się do sławnych dzieł sztuki, filmów, książek, legend lub mitologii. Jeśli chodzi o wybór odpowiedniej dla nas talii, to należy wybrać tę, której symbolika najbardziej do nas przemawia.
Jeśli nie jesteśmy pewni co do talii, najlepiej wybrać jedną z najbardziej popularnych, taką jak talia Rider-Waite. Potem, gdy nabierzemy już pewnej wprawy, możemy śmiało poszerzać kolekcję o dodatkowe talie.

 

Karty w talii Tarota

Każda talia składa się z 78 kart. 22 z nich to Wielkie Arkana, a ich symboliczne znaczenie skupia się na świecie materialnym, naszej intuicji, oraz zmiennej naturze rzeczywistości. Pozostałe 56 kart to Małe Arkana, podzielone na cztery dwory: Miecze, Denary, Buławy i Kielichy.

Każdy z dworów zajmuje się oddzielną tematyką. Miecze zazwyczaj wskazują na konflikty lub rozterki moralne, Kielichy mówią o emocjach i związkach, Denary wskazują na materialne aspekty rzeczywistości, takie jak bezpieczeństwo i finanse, a Buławy odnoszą się do naszych działań i ambicji.


Zastanawiasz się co karty Tarota mogłyby powiedzieć o Twoim życiu? Masz problem z którym nie możesz sobie poradzić? Czeka Cię trudna decyzja, i potrzebujesz rady? A może chcesz dowiedzieć się tego co ma do powiedzenia Tarot: jak czytać karty?

Aby skontaktować się z ekspertem wyślij sms ZODIAK pod numer 7231 lub zadzwoń pod 708 577 066

Tarot: jak czytać karty?

Pozostaje więc jeszcze jedno pytanie, oprócz tego, że wiemy już czym jest Tarot: jak czytać karty? Najpierw trzeba jednak skupić się na tym, jak one działają. Każdy doświadczony tarocista powie, że wszystko opiera się na intuicji. Karty to tylko środek wyrazu, którego nasza intuicja używa.

Jest bardzo wiele rozkładów których można używać posługując się Tarotem. Niektórzy decydują się na bardzo skomplikowane rozkłady, inni skupiają się na wyciągnięciu od trzech do pięciu kart. Jedne z najbardziej popularnych metod, to Krzyż Celtycki, lub Drzewo Życia.

Od czego zacząć?

Na początku najlepiej będzie poznać znaczenie kart, dowiedzieć się, co dana figura może powiedzieć o naszej sytuacji, przyszłości i możliwościach. Dokładny opis i wskazówki interpretacji dotyczące każdej karty w stosunku do dziedziny życia o którą pytamy znajdziesz na naszej stronie!

Autorem artykułu jest ekspert Bogumiła. Kliknij tutaj żeby skontaktować się z tym ekspertem.

Zostaw komentarz