Umiarkowanie

Umiarkowanie w Tarocie oznacza zintegrowaną, zdrową całość, cieszącą się spokojem i spełnieniem, niemalże wręcz boskim, symbolizowanym na karcie anielskimi skrzydłami.

Jak więc możemy osiągnąć stan o którym mówi ta karta, co chce nam przekazać, by pomóc nam w naszej podróży?

Tak jak natura ma cztery żywioły, i tak samo twoja dusza. Sztuką życia jest być swoim własnych alchemikiem, i tak zbalansować te elementy w naszym życiu żeby każdego było po równo. To jest recepta na szczęście o jakiej mówi Umiarkowanie.

Element ziemi
Żywiołem ziemi jest twoje ciało, w którym osadzeni jesteśmy fizycznie oraz duchowo. Za ten żywioł odpowiadają twoje zdolności do tego by zapewnić sobie pożywienie i schronienie. Aby zbliżyć się do żywiołu ziemi w twoim wnętrzu zadaj sobie takie pytania:
– czy jestem pewien, że potrafię o siebie zadbać?
– czy zaspokajam swoje potrzeby?
– czy jestem pewien, że poradzę sobie zdany tylko na siebie?


Chcesz wiedzieć kiedy pojawi się przeznaczona ci osoba? Zapytaj kart jak ją odnaleźć, skonsultuj się z naszymi ekspertami i przekonaj się co będzie oznaczać w tym układzie Umiarkowanie, oni postawią karty i wyjaśnią kiedy spotkasz prawdziwą miłość!

Aby skontaktować się z ekspertem wyślij sms TAROT pod numer 7231 lub zadzwoń pod 708 577 066

Element wody
Żywiołem wody jest to, jak się ze sobą czujesz. Jeśli chcesz dotrzeć do elementu wody wewnątrz siebie, zadaj sobie te pytania:
– czy lubię siebie?
– czy wierzę, że zasługuje na te najważniejsze rzeczy w życiu, łącznie z miłością?

Odpowiadając na te pytania należy zwrócić się nie do swojego umysłu, lecz do swojego serca, do uczuć. Czy zasługujesz na te wszystkie wspaniałe rzeczy które ma do zaoferowania życie? Od pracy która daje ci zadowolenie do markowych butów. Najpierw musisz poczuć to w sobie, by odpowiedzieć „tak, jestem dobrą osobą i zasługuję na to wszystko”.

Element ognia
To co reprezentuje w tobie żywioł ognia to twoja motywacja, to co daje ci chęć do życia, by odnaleźć w sobie ten element skup się na pytaniach:
– co czuję wobec życia które mam? Czy mi się podoba?
– jak mogę wyzwolić w sobie więcej witalności?
– Jak mogę osiągnąć to czego naprawdę chcę?

Zajrzyj do swojego wnętrza i sprawdź, co tak naprawdę cię motywuje, i co wywołuje w tobie apetyt na życie.

Element powietrza
Żywioł powietrza to twój umysł. Wszystkie myśli, te szalone, pozytywne bądź negatywne. Obrazy, które pojawiają się w naszej głowie gdy o czymś pomyślimy, i cokolwiek co produkuje nasz umysł.

Wszystkie te żywioły są ważne, jednak Umiarkowanie pokazuje nam, że najpierw trzeba zacząć od ziemi, potem skupić się na wodze, ogniu, a na koniec na powietrzu. Postać na karcie nosi na sukience trójkąt, który można równie dobrze przyjąć za symbol odpowiadający piramidzie potrzeb Masłowa. Na początku więc zaspokajamy te najbardziej podstawowe potrzeby. Kluczem do sukcesu jest co prawda równomierne rozłożenie każdego z tych żywiołów w naszej duszy, ale zaczynając zgodnie z właściwą kolejnością.

Należy pamiętać, że ta karta nazywa się Umiarkowanie nie bez powodu. Przewaga któregokolwiek z żywiołów nie oznacza niczego dobrego.

Jeśli znajdujesz się obecnie w związku który nie daje ci satysfakcji, ale mimo to chcesz w nim trwać i spróbować go naprawić, karta Umiarkowania może ci w tym pomóc. Kierując się czterema żywiołami zadaj sobie pytania:

Ziemia
– czy mój związek ma solidne fundamenty?
– czy ufamy sobie?
– czy martwimy się o finanse?
– czy możemy spać spokojnie wiedząc że nic nam nie grozi?

Woda
– co czuję jeśli chodzi o tę relację?
– co czuje mój partner?
– jak wyglądają nasze emocjonalne relacje?

Ogień
– co motywuje mnie do tego by zostać przy partnerze?
– co motywuje mojego partnera?

Powietrze
– czy myślę pozytywnie o moim związku czy może negatywnie?
– czy mój partner jest pozytywny w stosunku do naszej relacji?

Jednak zawsze pamiętaj, by zacząć od podstaw, czyli od zadbania o to o czym mówi żywioł ziemi.
Autorem artykułu jest ekspert Fortuna. Kliknij tutaj by zobaczyć jej prywatny numer telefonu.

Zostaw komentarz