Wróżby andrzejkowe

Wróżby andrzejkowe – lanie wosku

Andrzejki uważano kiedyś za czas, w którym granica naszej rzeczywistości była nadzwyczaj cienka, i można było zajrzeć w przyszłość, by dowiedzieć się co nas czeka. Kobiety często wykorzystywały ten czas na wróżby andrzejkowe, by dowiedzieć się kiedy pisane im jest zamążpójście. Dziś oczywiście nie podchodzimy do tego już tak poważnie, ale zwyczaj pozostał. Podczas zabaw w nocy z 29. na 30. listopada  nie może zabraknąć miłosnych wróżb. Zwyczaje są różne: od prostego losowania kartki z imieniem przyszłego wybranka serca, przez ustawianie butów by zobaczyć, który pierwszy wyląduje na progu, do korzystania z usług profesjonalnej wróżki. Najpopularniejszą zaś andrzejkową wróżbą jest lanie wosku.

Lanie wosku – jak to robić?

Najpierw należy podgrzewać wosk aż się rozpuści, można go umieścić w jakimś naczyniu, lub po prostu zapalić świeczkę i trochę poczekać. Następnie przelewamy go przez dziurkę od klucza do miski z zimną wodą. Gdy studzony wosk zastyga, tworzy kształty, które potem wyławiamy i ustawiamy przy ścianie, tak by źródło światła sprawiało, aby nasze figury rzucały na ścianę cień. To właśnie z kształtów tych cieni odczytujemy to, co czeka nas w nadchodzącym roku. Należy pamiętać, że to co zobaczymy wcale nie będzie takie oczywiste, w tych wróżbach należy wypatrywać przede wszystkim symboli. Jak więc należy interpretować to, co zobaczymy?

Wróżby andrzejkowe – jak je interpretować?

Anioł – jeśli rzucany przez naszą woskową figurę cień przypomina anioła, oznacza to, że wszystko co czeka nas w nadchodzącym roku jest już zapisane w księdze naszego losu. Nie martwmy się jednak tym, że możemy nie mieć na to takiego wpływu, jaki byśmy chcieli, bo oznacza to też, że mamy opiekę i wsparcie z góry, coś nad nami czuwa.  Sytuacje które nas spotkają posłużą temu, by czegoś nas nauczyć i uczynić nas silniejszymi. Osoby które spotkamy mogą okazać się prawdziwymi przyjaciółmi, którzy nie opuszczą nas w potrzebie. Taką wróżbę definitywnie można uznać za pozytywną.

Koło – koło od zawsze było symbolem doskonałości i spełnienia. Tak też będzie wyglądać nasz przyszły rok. Wiele rzeczy, które do tej pory mogły nam się nie udawać, teraz damy radę zrobić. Dotyczyć to może każdej ze sfer naszego życia. Jeśli się z kimś rozstaliśmy lub pokłóciliśmy, to jest szansa, by znowu zejść się z tą osobą, lub zażegnać konflikt. Jeśli szukamy lepszej pracy, teraz uda się nam ją znaleźć. Możemy w końcu liczyć na rezultat, których się spodziewaliśmy. Koło to również powtarzająca się historia. Niektóre sytuacje z przeszłości mogą się powtórzyć, i tylko od nas zależy, czy nie popełnimy tych samych błędów co kiedyś. Nadchodzący rok na pewno będzie obfitował w wydarzenia.

But – but oznacza pewność, oznacza drogę do samorealizacji którą będziemy podążać. Jeśli do tej pory nie wiedzieliśmy, czego chcemy od życia, to niedługo stanie się to dla nas jasne. Zrozumiemy czego tak naprawdę pragniemy, być może odkrywając nowe pasje lub pragnienia. Jest szansa, że poczujemy zamiłowanie do podróży, i zechcemy odwiedzić miejsca w których nigdy nie byliśmy. Możliwe, że w końcu zdecydujemy się na własny biznes, lub podążanie określoną ścieżką kariery. To samo tyczy się życia osobistego – w końcu zdecydujemy się na tę odpowiednią dla nas osobę.

Chmura – kształt chmury oznacza, że mamy złudzenia w stosunku do rzeczywistości, nie widzimy tego jak jest naprawdę. Wydaje nam się, że znamy prawdę, ale rzeczywistość jest zupełnie inna. W nadchodzącym roku będzie więc trzeba pozbyć się tych złudzeń, oznacza to jednak stawienie czoła prawdzie, która może okazać się dla nas bolesna. Ktoś, komu do tej pory ufaliśmy, może okazać się oszustem, i tym smutniejsze będzie to, jeśli będzie to osoba wobec której mieliśmy głębokie uczucia. Będzie to trudny, ale konieczny proces, i trzeba będzie przez niego przejść, żeby naprawić nasze życie. Należy pamiętać, że nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli, a ignorując otaczającą nas rzeczywistość wpędzamy się w jeszcze gorsze problemy.

Dziecko – dziecko oznacza stabilizację, więc to ona właśnie będzie naszym celem w nadchodzącym roku. Wróżba ta mówi o tym, że musimy wziąć odpowiedzialność za nasze życie i ustabilizować je, jeśli wcześniej nie było w nim stabilizacji. Może to oznaczać związek który okaże się stabilny i da nam wiele szczęścia, być może nawet małżeństwo. Pojawi się potrzeba uniezależnienia od innych, jeśli wcześniej byliśmy od nich zależni, finansowo bądź w jakikolwiek inny sposób. Oczywiście może to być bardziej dosłowne: dzięki tej stabilizacji ktoś nowy pojawi się w naszej rodzinie.Dom – dom to poczucie bezpieczeństwa, i tego też dotyczyła będzie ta wróżba. W przyszłym roku rodzina będzie dla nas ważna i wokół niej będą krążyć nasze myśli. Być może założymy własną i nawet doczekamy się dzieci. Jeśli już mamy rodzinę, to zaczniemy poświęcać jej szczególnie dużo uwagi. Spędzanie czasu z najbliższymi da nam bardzo wiele radości. Jeśli jakieś relacje w rodzinie nie wyglądają zbyt dobrze, należało będzie je naprawić. Czy poświęcamy naszym dzieciom zbyt mało czasu? Może pokłóciliśmy się z rodzicami? Warto teraz będzie zadbać o te więzi.

Góra – góra, czyli strome szczyty na które trzeba się wspiąć, nie wróży łatwego życia. Mówi nam o trudnościach które trzeba będzie pokonać. Nic nie spadnie nam z nieba, niczego nie dostaniemy za darmo. Jeśli nam na czymś zależy, by to osiągnąć trzeba będzie z naszej strony wiele poświęcenia i wyrzeczeń. Nie należy poddawać się przeciwnościom losu, one uczynią nas bardziej odpornymi na niepowodzenia, a jeśli osiągniemy w końcu sukces, będziemy dumni że ciężko na niego zapracowaliśmy. Konsekwentnie dążąc do upragnionego celu na pewno go zrealizujemy.


Chcesz wiedzieć jakie wróżby andrzejkowe są najskuteczniejsze? Może potrzebujesz pomocy w ich interpretacji? Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów, czekają na Twoje pytania!

Aby skontaktować się z ekspertem wyślij SMS ZODIAK pod numer 7321
Lub zadzwoń pod 705-577-066

Gwiazda – gwiazda zwiastuje nam szczęście i powodzenie. Wróżby andrzejkowe wskazują, że możemy liczyć na sukcesy w nadchodzącym roku, przestaniemy się obawiać tego co niesie przyszłość i poczujemy spełnienie którego tak pragnęliśmy. Dotyczy to wielu sfer naszego życia, sukces może nas spotkać zarówno na polu finansowym, jak i uczuciowym. Ktoś może docenić naszą pracę, ale także nasze uczucia.

Pierścionek – tutaj mamy do czynienia z całkiem dosłowną interpretacją. Pojawienie się w cieniu rzucanym na ścianę obrączki lub pierścionka zwiastuje nam zaręczyny lub zamążpójście. Wróżba ta może być pozytywna lub negatywna, zależy komu się trafi. Jeśli taki kształt wywróżony zostanie osobie która jest obecnie sama, to nie ma się co martwić, bo w przyszłym roku na pewno znajdzie swojego wymarzonego partnera. Jednak jeśli trafi się komuś, kto jest w związku, to jej znaczenie będzie takie samo: zmiana stanu cywilnego. Jeśli chodzi o wróżby andrzejkowe, to w takiej sytuacji można spodziewać się bolesnego rozstania. Pamiętajmy też, że małżeństwo nie zawsze jest równoznaczne z miłością.

Serce – jeśli kształt serca ma równe brzegi, oznaczać będzie powodzenie w miłości. Zarówno jeśli jesteśmy samotni, jak i wtedy, gdy już kogoś mamy. Jeśli jesteśmy w związku, to można spodziewać się, że będzie to bardzo szczęśliwy związek i poczujemy się spełnieni. Jednak jeśli serce ma nierówne i postrzępione brzegi, może to świadczyć o tym, że relacja w której się znajdujemy nie jest dla nas korzystna. Być może znajdujemy się w toksycznym związku, lub jest jakaś ważna kwestia przez którą jesteśmy nieszczęśliwi i którą musimy omówić z partnerem. Jeśli zaś singiel trafi na postrzępione serce, może to oznaczać, że w przyszłym roku nie trafi na swoją drugą połowę.

Zostaw komentarz