Artykuły przygotowane przez naszych doradców

Alternate Text

shere

Aromaterapia i jej sekrety

Autor: Tarocista Kasjan

Alternate Text

Aromaterapia to  wyjątkowa metoda stosowana w medycynie naturalnej od zarania dziejów. Już w czasach starożytnych znano magiczne właściwości zapachów oraz wszelkich innych wyciągów z roślin. Dziś olejki eteryczne o niesamowitym zapachu kupić można w każdym sklepie zielarskim czy w co drugiej drogerii , nie są już to produkty trudno dostępne ale nadal bardzo wyjątkowe i pełne mocy.

 

Węch to zmysł, który bardzo mocno związany z naszymi emocjami , uczuciami odpowiada za bardzo wiele reakcji naszego organizmu. To właśnie węch sprawia, że tak dobrze kojarzy nam się zapach skoszonej trawy , że często niektóre z nich potrafią przywołać wybrane wspomnienia .


Za jego pośrednictwem możemy także poddać się działaniu aromaterapii. Korzystanie z dobrodziejstw naturalnych zapachów umożliwiają nam wspomniane już wcześniej olejki eteryczne, a więc esencja zapachu wyciśniętego wprost z rośliny, czemu lepszy jest ten sposób często esencja w eterycznym jest zanieczyszczona przez jakiś sztuczny dodatek , który zakuci cały proces.

 

A jak używać takich olejków otóż jest na to kilka dobrych sposobów lejków eterycznych można używać na kilka sposobów: Najpopularniejszy z nich to dodawanie do wody w wannie i oddawanie się wonnej, terapeutycznej kąpieli która świetnie relaksuje, inhalację oraz aromaterapeutyczny masaż. Kolejnym sposobem jest ogrzewanie specjalnego kominka z olejkiem , wtedy zapach roznosi się po całym domu i wypływa na wszystkich domowników kojąco oraz relaksacyjnie.  Te proste sposoby pozwolą ci zaznać niezmąconej przyjemności poprzez zmysł powonienia. Zachęcamy byście i wy pisali nam jakie zapachy najlepiej na was wpływają, i oczywiście koniecznie odwiedźcie nas na fb.

 

Wybierz kategorię artykułów

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły Alternate Text
Alternate Text