Artykuły przygotowane przez naszych doradców

Alternate Text

shere

Lustrzane znaki zodiaku

Autor: Tarocista Kasjan

Alternate Text

Zodiak to wyjątkowe koło składające się z dwunastu znaków. Naprzeciwko każdego z nich znajduje się inny znak. Są dla siebie jak dwie przeciwstawne i czasem zwalczające się siły, przyciągają się i odpychają jednocześnie. Relacje między nimi są zawsze wyjątkowe i intensywne.

 

Baran - Waga

 

To dwa wyjątkowe znaki, jeden rządzony przez planetę wojny - Marsa, drugi przez planetę miłości - Wenus. Różni was niemal wszystko. Waga to rozjemca, dyplomata, podczas gdy Baran jest wojownikiem i agresorem. Oboje jednak lubicie przewodzić, tyle że w zupełnie inny sposób. W waszej relacji każdy się czegoś nauczy: Baran przekona się, że kompromis może popłacać, a Waga zacznie walczyć o swoje.

 

Byk - Skorpion

 

Zarówno Byk, jak i Skorpion są mocno nastawione na materializm i przyjemności zmysłowe. To was łączy. Problem pojawia się, gdy dzieje się coś złego. Skorpion lubi zamknąć się w sobie i kopie dołki pod przeciwnikiem, podczas gdy Byk jasno komunikuje, co mu nie pasuje. W takiej relacji Skorpion uczy się zachowywania zimnej krwi i opanowania, zaś Byk nabiera spontaniczności i otwartości w okazywaniu uczuć.

 

Bliźnięta - Strzelec

 

Oba znaki łączy ciągła potrzeba docierania do prawdy, zdobywania wiedzy, bycia na bieżąco. Różni je jednak sposób, w jaki to robią: Strzelec woli uczyć się sam, stroniąc od autorytetów i nie dopuszczając niczyjego zdania. Bliźnięta uwielbiają pytać, rozmawiać, zasięgać rady. Gdy są razem mają ogromne problemy komunikacyjne. Mogą jednak wyciągnąć korzyści z takiej relacji: gdy nieco nagną swoje zasady i spotkają się w pół drogi, mogą osiągnąć lepsze porozumienie niż ktokolwiek inny.

 

Rak - Koziorożec

 

Dwa kardynalne znaki o bardzo przeciwstawnym nastawieniu do życia. Rak to chodząca emocja, pasja, uczucia, ciepło i bliskość. Koziorożec jest gruboskórny, twardo trzyma się ziemi, nie okazuje uczuć i najchętniej inwestuje w pracę, nie domowe ognisko. Łączy je potrzeba bezpieczeństwa, którą mogą sobie nawzajem zaspokoić.

 

Lew - Wodnik

 

Choć znajdują się po przeciwnych stronach zodiaku i dzielą je żywioły, Lew i Wodnik doskonale się uzupełniają. Oba znaki cenią sobie indywidualizm, lubią być w centrum zainteresowania, potrafią przeć do przodu. Lew może nauczyć Wodnika, jak walczyć o swój status materialny, czego Wodnik w ogóle nie potrafi. Wodnik może z kolei pokazać Lwu, że wiele wojenek można wygrać siłą intelektu, nie głosu

 

Lew - Wodnik

 

Choć z pozoru dzieli je wszystko, Panna i Ryby mają ze sobą całkiem sporo wspólnego. Przede wszystkim są to dwa znaki zmienne, co w znaczący sposób rzutuje na ich codzienne życie. Co więcej, tak dla wrażliwych Ryb, jak i dla surowej Panny cechą nadrzędną jest altruizm. Ryby pomagają słowem, zaś Panny działaniem. To dwóch zodiakalnych filantropów, którzy razem mogą zbawiać świat.

Wybierz kategorię artykułów

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły Alternate Text
Alternate Text