Artykuły przygotowane przez naszych doradców

Alternate Text

shere

Jaką magiczną postacią jesteś ? Część II

Autor: Tarocista Kasjan

Alternate Text

Waga - Meduza

Wagi są uosobieniem łagodności i harmonii. Wszystko w nich jest delikatne i subtelne. Chętnie niosą pomoc innym, wierzą, że karma wraca. Czasem sprawiają wrażenie nierealnych księżniczek. Jednak nic bardziej mylnego. Wagi mają wiele życiowego doświadczenia, są silne i zahartowane. Niełatwo je złamać, nie poddają się nieszczęściom. Są jak mitologiczna Meduza - jedna z Gorgon. Piękna kobieta, która została oszpecona przez zazdrosną boginię Atenę. Tak jest również z Wagą - zazdrośni ludzie próbują czasem ją oczerniać, jednak ona nie poddaje się łatwo. Zawsze pozostaje sobą.

Skorpion - Golem

Skorpiony czasem sprawiają wrażenie osób z kamienia. Szczególnie wobec wrogów - bywają wtedy bezlitosne. Jednak pod twardą warstwą kryje się wrażliwe serce. Skorpiony wyznają proste zasady i pozostają w zgodzie z sobą. Nie lubią hipokrytów i zawsze mają swoje zdanie. Cenią swoją niezależność i gotowe są o nią walczyć do upadłego. Są jak mitologiczny Golem - istota z gliny, którą ożywiono przy pomocy magii. Jednak Golem, chociaż wyglądał jak człowiek, pozbawiony był duszy. Takie też czasem wrażenie na innych robi Skorpion. Łatwo się pomylić w ocenie.

Strzelec - Centaur

Strzelce są barwne jak rajskie ptaki. Zwykle zachwycają urodą i fascynują osobowością. Łatwo zjednują sobie ludzi, jednak szybko się nudzą i raczej unikają głębszych relacji. Stale szukają czegoś w życiu i bez żalu zostawiają za sobą złamane serca. Robią to zupełnie nieświadome swojego magnetycznego wpływu na innych. Ich odpowiednikiem w mitologii są centaury - pół ludzie, pół konie. Są nieujarzmione, dzikie. Trudno je oswoić. Czasem brakuje im wyobraźni, nie zastanawiają się nad konsekwencjami swoich czynów i decyzji. Bywają spontaniczne i nieprzewidywalne.

Koziorożec - Chimera

Koziorożce sprawiają wrażenie chłodnych i wycofanych. Jednak, jeśli poznamy je bliżej, to zauważymy, że targają nimi silne emocje. Są wrażliwe, a w życiu najważniejsze są dla nich uczucia. Łatwo je zranić. Są pełne sprzeczności, jakby składały się z różnych, pozornie niepasujących do siebie elementów. W mitologii byłyby chimerą. Ich wygląd przerażał, jednak reprezentowały pewne wartości. Były strażnikami prawdy, reprezentowały dumę, odwagę i siłę. Takie są również Koziorożce - to prawdziwe opoki, na których można polegać.

Wodnik - Banshee

Wodniki są osobami bardzo niezależnymi. To prawdziwe wolne dusze, których nie da się oswoić i udomowić. Zawsze będą chodziły własnymi ścieżkami. Mają bardzo wiele zainteresowań, a ich wiedza sięga czasem tajemniczych, zakazanych czy filozoficznych rewirów, w jakie nie zapuszcza się wielu śmiałków. To sprawia, że mają zupełnie inne, głębsze spojrzenie na świat. Wiedzą więcej. To jednak czyni z nich osoby, które noszą w sobie smutek. Są jak zwiastujące śmierć Banshee. Czasem tylko patrzą, lecz kiedy ktoś próbuje wejść do ich emocjonalnego świata, potrafią wybuchnąć gniewem.

Ryby - Satyr

Wrażliwe Ryby mają romantyczną duszę, ale również skłonność do nałogów. Kiedy chcą oderwać się od rzeczywistości, potrafią być bardzo beztroskie. To prawdziwi hedoniści. W mitologii Ryby byłyby Satyrem - opiekunem lasów i pól. Pół człowiek, pół zwierzę. Tak jak on, Ryby czasem sprawiają wrażenie groźnych, jednak są wrażliwe i łagodne. Żyją we własnym, nieco nierealnym świecie, do którego lubią czasem dopuścić jakąś ważną osobę.

Wybierz kategorię artykułów

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły Alternate Text
Alternate Text