Artykuły przygotowane przez naszych doradców

Alternate Text

shere

Tarot - jak zadawać pytania?

Autor: Tarocistka Apolonia

Alternate Text

Tarot: jak zadawać pytania?

Jeśli chcemy uzyskać od Tarota dokładną odpowiedź, trzeba zadać odpowiednie pytanie. Bardzo często pytania które zadajemy są ważniejsze od uzyskiwanych odpowiedzi. Wie to każdy kto już przez jakiś czas pracuje z kartami. Nauczenie się tego powinno być pierwszym krokiem na drodze którą jest Tarot: jak zadawać pytania?

Bardzo często podczas sesji słyszymy pytanie: „o czym chcesz rozmawiać?”. W naszej głowie może kłębić się mnóstwo myśli, ale nie zawsze wiemy jak je poukładać i jak zadać pytanie żeby jak najlepiej je odzwierciedlało. Jeśli nie mamy nawet mglistego pojęcia na temat tego jakie pytanie zadać, najpierw trzeba się nad nim zastanowić. Umiejętność zadawania właściwych pytań, zwłaszcza dotyczących naszego życia, może okazać się bardzo ważna.

Tarot: jak zadawać pytania?

Gdy pragniemy osiągnąć cel który sobie wymarzyliśmy, sekret tkwi nie w odpowiedzi, a w pytaniu, które sobie zadajemy: jak dojść do celu? Dzieje się tak, ponieważ w naszej naturze leży zajmowanie się kolejnym problemem, jak tylko rozwiążemy poprzedni. Jeśli w naszym mózgu pojawi się pytanie, to mózg automatycznie zaczyna myśleć nad rozwiązaniem. Dobrze skonstruowane pytanie pomoże nam iść we właściwym kierunku, dlatego jest tak ważnym aspektem naszego życia.

Przykłady źle postawionych pytań:

- kiedy się zakocham?
- czemu nie mam szczęścia w życiu?
- dlaczego popełniam te błędy?
- dlaczego mnie to spotyka?

 

 

Te pytania nie tylko są źle zbudowane, ale także bardzo toksyczne. Pytania „dlaczego” i „kiedy” nie dają nam miejsca na to by odkrywać nowych możliwości i odpowiedzi, mogących nakierować nas na niestandardowe rozwiązania.

Przykłady dobrze postawionych pytań:

- co mogę zrobić by w moim związku było więcej uczuć?
- jak mogę poradzić sobie z tym problemem w inny sposób?
- jak mogę czerpać więcej radości z życia?
- co daje mi szczęście?

Dobre pytania uwzględniają twój wpływ na przyszłość. Pozwalają na to, by twój mózg mógł zastanowić się, jak dalej pokierować sytuacją, by korzystnie się dla ciebie rozwinęła. Pytania zawierające „co?” i „jak?” dają ci punkt zaczepienia i szansę na odnalezienie rozwiązania, dzięki nim masz szansę działać, a nie tylko czekać, aż sprawa rozwiąże się sama.

Powtarzalność

Powtarzalność pewnych elementów leży w ludzkiej naturze. Tak samo jak powtarzają się prawa przyrody, lekcje które otrzymujemy od życia, tak samo powtarzają się też nasze pytania, dopóki nie dostaniemy na nie odpowiedzi. Jeśli chcemy zmienić coś w naszym życiu, warto skonstruować takie pytanie, które będzie dążyło do tej zmiany, które ją sprowokuje. Zadawajmy je sobie codziennie, pod prysznicem, podczas porannej kawy czy w drodze do pracy. Dzięki temu nasza podświadomość ciągle będzie myśleć o tym, jaka jest na to pytanie odpowiedź. Wtedy, mając na myśli to pytanie, warto też rozłożyć karty, i przekonać się, co one mają nam do powiedzenia. Może właśnie w taki sposób nasza podświadomość chce nam przekazać odpowiedź?

 

Wybierz kategorię artykułów

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły Alternate Text
Alternate Text