Artykuły przygotowane przez naszych doradców

Alternate Text

shere

Jaką magiczną postacią jesteś ? Część I

Autor: Tarocista Kasjan

Alternate Text

Legendy o stworach i bóstwach są z człowiekiem od początku czasu. Mityczne postacie mają szereg cech jakie chcieli byśmy znaleźć u siebie. Zwykle jednak ich zaletom i talentom towarzyszą wady i słabości. Postacie te uosabiały wszelakie typy ludzkich osobowości. A jaką mityczną postacią jesteś ty? Wystarczy że odnajdziesz swój znak zodiaku, a on zdradzi ci wszystko o tobie.

Baran - Walkiria

Barany są niesamowicie żywiołowe i waleczne. Cechuje je odwaga, graniczącą z głupotą brawura, zapalczywość i wybuchowość. Łatwo dają ponieść się gniewowi i namiętności. Są silne i zaradne, oraz oczywiście uparte. Jednocześnie dbają o najbliższych oraz są lojalne do końca i dają sobie świetnie radę z wszystkimi przeciwnościami losu. Można na nich polegać. Ich mitologicznymi patronami są wojownicze Walkirie. Były nie tylko wyśmienitymi wojownikami, ale również odprowadzały dusze umarłych wojowników do Walhalli , gdzie wojownicy będą ucztować wiecznie.

Byk - Gargulec

Byki lubią jasne życiowe zasady i klarowne sytuacje. Są lojalne wobec osób, na których im zależy i które jak one wiedzą co to wdzięczność. Kiedy trzeba, są w stanie walczyć o siebie i swoich najbliższych do samego końca. Zniosą wszystkie upokorzenia, pokonają przeciwności, nie poddają się. Są wytrwałe i silne. Byki to mitologiczne gargulce. Gotowe są do walki z wrogami, a jednocześnie są najwierniejszym i zaufanym towarzyszem oraz opiekunem. Ich siła, mocna sylwetka i nieprzejednana postawa czynią z nich groźnych przeciwników dla wszystkich którzy postanowią być ich wrogami.

Bliźnięta - Cerber

Bliźnięta obdarzone są fascynującą osobowością. Czasem można odnieść wrażenie, że w jednym ciele mieszkają trzy różne osoby i każda z nich dąży do innego celu. Przy tym wszystkim są lojalne wobec swoich najbliższych, gotowe są skoczyć za nimi w ogień. Kochają całymi sobą, lecz zranione odchodzą bez wahania. Wcześnie odkrywają, że najlepiej polegać na sobie samych i są swoimi najlepszymi przyjaciółmi. Tym cechom odpowiada mitologiczny Cerber - trójgłowy pies, strażnik wrót do świata zmarłych.

Rak - Pegaz

Raki to przede wszystkim dobre i wrażliwe osoby. Mają miękkie serca i obdarzone są wielką wrażliwością. Chętnie pomagają najsłabszym, nie żądając nic w zamian. Siebie często stawiają na drugim planie. Przy tym wszystkim są skromne i uczciwe. Zwykle są zupełnie nieświadome własnej wyjątkowości i wspaniałości. Są jak Pegaz - jedyne w swoim rodzaju. Dzięki ich pomocy można osiągnąć wszystko. Są prawdziwym skarbem dla osób, w których życiu się pojawiają, jeśli oczywiście umieją je docenić.

Lew - Smok

Majestatyczne Lwy są dumne, ale również nieco nieprzewidywalne. Mają dobre serca i gotowe są oddać potrzebującym ostatnią koszulę. jednocześnie bywają egocentryczne i kapryśne , no i oczywiście obrażalskie bardzo łatwo je urazić. Czasem trudno im zapanować nad emocjami, a ich urażona duma bywa złym doradcą. Ich mitologicznym odpowiednikiem są smoki. Groźnie wyglądające, baśniowe stwory. Ich widok budził strach i respekt. Takie również są Lwy. Kiedy wpadną w gniew czy czują się zagrożone, lekceważą wszelkie konwenanse, gotowe są wykrzyczeć prawdę, konfrontować się, kończyć znajomości i stawiać wszystko na jedną kartę idąc na przysłowiową całość.

Panna - Anubis

Panny są zrównoważone, nieco wycofane i ciche. Zwykle są bardzo inteligentne i spostrzegawcze. Najczęściej stawiają się w pozycji obserwatora, niechętnie uczestnicząc w wydarzeniach. Zwykle trafnie oceniają sytuację i szybko wyrabiają sobie słuszną opinię o innych. Są jak bóg świata umarłych - Anubis. On też oceniał postępki ludzi i chronił ich w drodze w zaświaty. Panny często chronią innych przed konsekwencjami ich postępowania. Dla swoich bliskich gotowe są na wiele poświęceń. Co ciekawe, w obliczu niebezpieczeństwa pomogą nawet najgorszemu wrogowi.

Wybierz kategorię artykułów

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły Alternate Text
Alternate Text