Artykuły przygotowane przez naszych doradców

Alternate Text

shere

Horoskop celtycki – jaki jest Twój znak? Część II

Autor: Wróżka Akulina

Alternate Text

Bardzo dawno temu celtyccy druidzi - kapłani i mędrcy, dostrzegli wielki związek i podobieństwo między charakterem ludzi i drzew. To im przypisuje się stworzenie 22 charakterystyk, które przypisane do daty urodzin determinują naszą osobowość, relacje z ludźmi i perspektywy na przyszłość. Sprawdź, jakie drzewo jest twoim opiekunem oraz co będzie ten duchowy opiekun wnosić do twojego życia.

 

LESZCZYNA (22-31 marzec oraz 24.09-3 październik)

 

Twój znak horoskopie celtyckim to LESZCZYNA. Jeśli jesteś znakiem Leszczyną, to rządzi Tobą Księżyc, oznacza to, że jesteś bardzo twórczy,  intuicyjny i inteligentny. Masz głębokie zrozumienie dla cyklu życia ludzkiego oraz jego etapów,  wiesz, że każda sytuacja jest po coś. To daje Ci realną perspektywę spojrzenia na życie, a także powoduje, że jesteś bardziej cierpliwy niż inne celtyckie drzewa. Dzięki swojej inteligencji masz naturalna zdolność do zatrzymywania wiedzy i często zaskakujesz inwencją twórczą jaką wkładasz w rzeczy które robisz. Leszczyny „pękają” od potencjału, ale mają również  tendencję do przerostu ekstrawaganckiego i tak już bycia sobą… To właśnie Twoja ekstrawagancja i  percepcja, ostatecznie pozwalają Ci świecić,  co prowadzi do sukcesu w życiu.

Cechy: fantazja, intuicja, inteligencja połączona z wyobraźnią, zmysł obserwacyjny

Wady: kapryśność i nierówność w miłości,  zapominanie o związku

Zalety: życzliwość, bezinteresowność, urok osobisty, uczciwość, tolerancyjność

Lubi: się podobać, udzielać społecznie, pomagać innym

Nie lubi: niepowodzeń, gdy nie umie pomóc

 

JAŚMIN (1-14 maj oraz 3-11 listopad)

 

Twój znak horoskopie celtyckim to JAŚMIN. Jeśli urodziłeś się pod tym znakiem Celtów, to znaczy że jesteś osobą energiczną, prawdopodobnie posiadasz zdolności wizjonerskie i masz ideały którymi kierujesz się w życiu. Twoje myśli są oryginalne i twórcze, tak bardzo, że często nie rozumieją Cię inni, przerażasz ich swoimi niezwykle nowatorskimi pomysłami. To czasem sprawia, że podczas interakcji z innymi, czujesz, że nie zrozumiesz, kim tak naprawdę jesteś. Niemniej jednak, pamiętaj aby zawsze kierować się swoją  pasją do ideałów. Ta wewnętrzna pasja zapewnia zarówno motywację jak i pokazuje drogę przez życie. Masz naturalną zdolność do przekształcania sytuacji i ludzi wokół ciebie przez samą swoją obecność- nie zawsze jest to dobre. Jesteś bardzo wpływowy i to zapewni Ci unikalne perspektywy.

Cechy: talent dyplomatyczny, rzetelność w obowiązkach

Wady: nadmierna drażliwość, mało czuli, bojaźliwość, przeczulenie, skąpstwo

Zalety: potrafią być troskliwi, odpowiedzialny, dbać o dzieci, miewa spory talent pedagogiczny

Lubi: gromadzić dobra materialne, towarzystwo, ruch

Nie lubi: okazywać nadmiernych uczuć miłości czy zazdrości

 

TOPOLA (4-8 luty oraz 5-13 sierpień)

 

Twój znak horoskopie celtyckim to TOPOLA. To drzewo w systemie astrologii celtyckiej, pełniące rolę przywódcy w lesie. Jesteś uparty i zdolny do poświęceń. Będziesz wytyczać szlak słabszym i dyskryminowanym Twoja ognista pasja często zyska lojalnych zwolenników którzy będą Cię wspierali. Jesteś uroczy   i towarzyski, spokojny i zaborczy- istna mieszanka  osobowości. Innymi słowy, potrafisz dogadać się  z każdym i każdy lubi obijać się z Tobą. Osoby spod znaku Topoli są bardzo skoncentrowane i nie lubią rozproszenia. W związku z tym, zawsze zwietrzą oszustwo i nie będą go tolerować. Ludzie-Topole mają ogromne poczucie czasu, a jego marnowanie jest dla nich nieznośne. Są motywowane swoimi działaniami do wysokich wyników.

Cechy: pesymista, dobra organizacja

Wady: wybredność, samotność, brak wiary w siebie, stawianie się na przegranej pozycji, ciężko zadowolić

Zalety: artystyczna natura połączona z fantazją i intuicją, świetna podpora w trudnych chwilach

Lubi: życzliwość, miłe otoczenie

Nie lubi: przełamywać swych uprzedzeń i lęków, mówić o tym co naprawdę czuję, myśli

 

DĄB (21 marzec – przesilenie wiosenne)

 

Twój znak horoskopie celtyckim to DĄB. Osoby urodzone pod  znakiem Dębu mają szczególny dar siły. Są to ludzie, troskliwi i często stają się obrońcami dla tych, którzy nie mają głosu. Innymi słowy, Dąb jest obrońcą i rzecznikiem słabszego. Hojny i pomocny, jest „łagodnym olbrzymem” wśród celtyckich znaków zodiaku. Łatwo zdobywają zaufanie i oczywiście zakładają że, wszystko zawsze dobrze się ułoży. Ma duży szacunek dla historii i pochodzenia, a wiele osób spod tego znaku jest nauczycielami. Kocha przekazywać swoją wiedzę o przeszłości innym. Dąb ma potrzebę bycia przywódcą i często zadaje sobie wiele trudu, aby uzyskać pozycję wodza lub lidera  w życiu. Zdrowe dęby żyją długo, są szczęśliwe i cieszą się unormowanym życiem rodzinnym oraz mogą być zaangażowane w życie  społeczne. Dęby łączą się w pary z Jesionami i dzięki temu mają życie pełne harmonii.

Cechy: silna osobowość, inteligencja, zdolności organizacyjne, realizm, umiejętność obserwacji, odwaga, duma, godność

Wady: egocentryzm, upartość, wierność nie bywa jego cnotą

Zalety: szacunek dla poglądów innych, poszanowanie wolności, gościnność, serdeczność, moralność, siła, solidność

Lubi: wieś, błyskawiczne działanie, konkrety

Nie lubi: chorób, lekarzy, lekarstw, kwękania, widoku krwi, nacisku

 

JESION (25 maj – 3 czerwiec oraz 22 listopad – 1 grudzień)

 

Twój znak horoskopie celtyckim to JESION. Osoby urodzone pod astrologicznym znakiem Jesion to wolnomyśliciele. Pomysłowi, intuicyjny i naturalni artyści, widzą świat w bardzo przejrzysty sposób. Mają tendencję do nastrojowych wieczorów i są wycofane w czasie, ale to tylko dlatego, że ich wewnętrzny krajobraz jest w ciągłym ruchu. Są w kontakcie z muzami i łatwo inspirują się naturą. Ich wnętrze jest tak bogate iż ludzie często dostrzegają ich czarującą osobowość. Sztuka, poezja, nauka i teologia są obszarami, które mocno go interesują. Czasem jest samotnikiem, ale mówiąc szczerze, chce on zanurzyć się w swoim własnym świecie fantastycznych wizji i projektu. Jest w stanie ciągłego samodzielnego odnowienia.

Cechy: ambitny, inteligentny, zdolny, robi to co uważa za słuszne

Wady: należy do ludzi trudnych we współżyciu, potrafi być egoistyczny

Zalety: żywy, impulsywny, wymagający, błyskotliwy

Lubi: ujmować innych swoją inteligencją i wysoce rozwiniętą intuicją

Nie lubi: zawodu, braku zaufania, nieodpowiedzialności

Wybierz kategorię artykułów

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły Alternate Text
Alternate Text