Artykuły przygotowane przez naszych doradców

Alternate Text

shere

Odpoczynek mentalny

Autor: Tarocista Kasjan

Alternate Text

 

Brakuje ci sił? Ciągle tracisz zapał , albo wewnętrzny spokój ?Nie bagatelizuj tego to reakcje twojego mózgu wprowadzają cię w zły nastrój. Jak sobie z tym radzić, i skąd to się bierze postaramy się wyjaśnić ci w tym artykule, zapraszamy do lektury.

 

Za nasze emocje odpowiada jego mały kawałek zwany hipokampem , jest to niewielki kawałek w płacie skroniowym kory mózgowej odpowiedzialny za przenoszenie informacji, za emocję i co bardzo ważne również za kontrolę pamięci. A żeby mógł prawidłowo i wydolnie pracować niezbędny jest mu od czasu do czasu absolutny spokój i niczym niezmącona cisza .

 

Ale wszyscy wiemy jak jest , często po przyjściu do domu włączamy telewizor , albo siadamy do komputera, słuchamy radia albo czegoś innego. Cały czas jesteśmy narażeni na hałas , a on nie daje nigdy nam odpocząć , bo nawet idąc spać często usypiamy przy włączonym telewizorze. Pamiętać należy że systematyczna odnowa jego komórek jest tylko możliwa w ciszy. Wtedy mózg odpoczywa ,a co za tym idzie się regeneruje. Kiedy mózg będzie wypoczęty stanie się szybki w działaniu , będziemy lepiej zapamiętywać a nasza aktywność bardzo wzrośnie.

 

Jak uspokoić myśli ?

Wyznacz w domu swoją strefę spokoju , w której się odprężysz pobędziesz sam ze sobą i swoimi myślami .Zrób kilkanaście głębszych oddechów .Szukaj też miejsca ciszy poza domem , może jakiś park albo wycieczka do lasu pozwolą ci na regenerację .Wychodź regularnie a szybko zauważysz dobroczynne działanie ciszy. Szybko powróci równowaga emocjonalna, poprawi ci się nastrój i samopoczucie . Będziesz się szybciej koncentrować oraz przyswajać wiedzę .

 

Zachęcamy cię więc znajdź własny spokój daj odpocząć mózgowi i bądź zwyczajnie bardziej wypoczęty , zrelaksowany a co za tym idzie szczęśliwy.

Wybierz kategorię artykułów

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły Alternate Text
Alternate Text