Artykuły przygotowane przez naszych doradców

Alternate Text

shere

Chcecie wiedzieć jak dożyć przysłowiowych stu lat ?

Autor: Tarocista Kasjan

Alternate Text

Chcecie wiedzieć jak dożyć przysłowiowych stu lat ?

 

Matka natura stworzyła nas tak byśmy mogli przeżyć ponad 100 lat , ale jak wszyscy wiemy nie każdemu będzie to dane. W sporej części będą za to odpowiedzialne nasze geny które odziedziczyliśmy , ale ważne też będzie to w jaki sposób żyjemy. Poniżej zdradzimy wam kilka naszych sposobów na długowieczność, i co robić by dożyć tej naszej setki, zapraszamy do lektury.

 

 Wysiłek fizyczny .

 

Opóźnia procesy starzenia i to jest fakt, regularny wysiłek fizyczny generuje więcej hormonów szczęścia niż niejedna komedia, Regularna aktywność fizyczna umożliwia zachowanie zdrowia i dobrej kondycji na długie lata. Istotne jest tylko to, aby się znacznie nie forsować tylko wykonywać lekkie, odpowiednio dobrane do indywidualnych możliwości ćwiczenia fizyczne.

 

Zdrowo się odżywiaj .


Racjonalna dieta może się przyczynić do przedłużenia życia. Silne przeciwutleniacze zawarte w warzywach i owocach posiadają właściwości antynowotworowe. Co więcej, substancje te wzmacniają układ sercowo- naczyniowy człowieka, a tym samym chronią serce przed schorzeniami.

 

Dobry sen


Organizm każdego człowieka potrzebuje snu do regeneracji. Zadbaj o to, aby każdej nocy poświęcić co najmniej siedem godzin na sen. Tylko wtedy twój organizm będzie mógł wydajnie pracować każdego dnia, a ty staniesz się szczęśliwą osobą.

 

Badaj się profilaktycznie


Warto średnio dwa razy w roku odwiedzić lekarza i wykonać podstawowe badania kontrolne, takie jak: badanie krwi, moczu czy też USG. Nie należy również bagatelizować niewielkich problemów zdrowotnych – zawsze warto w tej kwestii skonsultować się z internistą.

 

Zwiększ spożycie zdrowych tłuszczy


Ryby, awokado, orzechy, oliwa z oliwek oraz olej rzepakowy to produkty obfitujące w zdrowe kwasy tłuszczowe dołóż je do diety , a gwarantowane że pożyjesz dłużej bo to one obniżają poziom cholesterolu.

 

Ogranicz alkohol


Alkohol spożywany w nadmiernej ilości może doprowadzić do destrukcji wątroby. Dlatego lepiej w miarę możliwości ogranicz ten nałóg do minimum, nie mówimy że całkiem bo wszak wszystko jest dla ludzi.

 

Rzuć palenie


No cóż tu chyba nie trzeba nic pisać , nałogowe palenie zabija cię każdego dnia, kawałek po kawałku.

Te siedem rad jeśli uda ci się je włączyć do swojego codziennego życia zapewnią że będziesz żył dłużej i będziesz zwyczajnie szczęśliwszy.

Wybierz kategorię artykułów

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły Alternate Text
Alternate Text