Artykuły przygotowane przez naszych doradców

Alternate Text

shere

Jak zmienić negatywną relacje w pozytywną ?

Autor: Wróżka Apolonia

Alternate Text

Podczas gdy ty pracujesz nad sobą, starając się wprowadzić pozytywną energię do swojego życia, możesz spotkać się z sytuacją, gdzie twój partner wydaje się stawiać opory, jakby nie chciał iść za tobą drogą zmian na lepsze. W twoim związku często źle się dzieje, wydaje się, że bez względu na to co zrobisz, pojawiają się kłótnie, napięcia i konflikty, a partner opiera się pozytywnym zmianom jak tylko może.

Jeśli zauważasz takie rzeczy w swoim związku, czujesz, że nie dzieje się w nim najlepiej, i wszystko zmierza ku najgorszemu, mamy dla ciebie cztery kroki dzięki którym na pewno uda ci się wyprowadzić swój związek na prosto, i zmienić te wszystkie kłótnie i konflikty na zaufanie i zrozumienie.

 

Przyjmij swoją część odpowiedzialności za związek

 

Związek jest jak dwa lustra zwrócone w swoją stronę. Odbijają nawzajem to co mamy w głowie i w sercu. To nie jest droga jednokierunkowa. Czasem trudno jest to zaakceptować, jednak rzeczy które robimy lub mówimy mogą czasami wywoływać negatywne reakcje u naszego partnera.

Możliwym jest też, że twoje pozytywne nastawienie do życia i skupianie się na sukcesach przypomina twojemu partnerowi o tym, nad czym jeszcze musi pracować, lub czego nie jest jeszcze gotowy zmieniać. Ich opór przed zmianami lub przed pracą nad sobą może wyglądać jak agresja lub negatywne nastawienie, jednak powód tych emocji może być zupełnie inny. Zaakceptuj, że druga osoba też może mieć wewnętrzny emocjonalny konflikt.

 

Jeśli trzeba, przeczekaj najgorsze

 

Nie musisz wszystkiego rozwiązywać od razu. Czasami dobrze jest skupić się na czymś innym żeby zająć myśli, często wtedy właśnie doznajemy olśnienia. Kiedy się kłócicie, nie angażuj się w toksyczną dyskusję, nie staraj się od razu rozwiązać sprawy pod wpływem emocji. Postaraj się nawet nad tym nie zastanawiać. Po prostu przestań, a najlepiej oboje przestańcie natychmiast dalej rozdmuchiwać ten konflikt. Wyjdźcie z pokoju, niech każde z was zajmie się czymś, co lubi robić. To pozwoli wam się wyciszyć.

Dzięki temu, że nie będziecie skupiać się na tym od razu, uda się wam dotrzeć do właściwych odpowiedzi i prawd, których potrzebujecie. Gdy nabierzecie nieco dystansu, i umysł będzie zdystansowany, wasze serca będą mogły pokazać wam odpowiedzi i rozwiązania których potrzebujecie.

 

Doceniajcie swoje sukcesy z przeszłościZwiązek z partnerem nie jest celem samym w sobie. Związek to droga, podróż w której ostatecznym celem jest akceptacja siebie i swojego partnera. Wszystkie emocje, zarówno te pozytywne jak i negatywne, trzeba będzie przeżyć, i przepracować jeśli trzeba. Robiłeś to już wiele razy, w różnych sytuacjach. Gdyby tak nie było, nie bylibyście już parą.

Należy więc wieżyc, że jeśli coś udało się wam w przeszłości, może się udać również teraz. Jeśli przypomnicie sobie wspólne sukcesy, da wam to siłę żeby poradzić sobie z obecnym kryzysem. Postaraj się okazać współczucie, jeśli twój partner jest teraz w trudniej sytuacji. Zaufaj sile waszego związku. Być może kiedyś też było między wami źle, i udało wam się przez to przejść. Przypomnij sobie te chwile, na pewno dodadzą ci siły. Przypomnij je też twojemu partnerowi, powinien wiedzieć, że ci zależy.

 

Zadbaj o odpowiednią atmosferę między wami

 

Zamiast mówić o tym, że coś jest między wami nie tak, zacznij działać. Zadbaj o rzeczy, które sprawią, że będzie między wami krążyć pozytywna energia. Włącz ulubioną muzykę twojego partnera. Idźcie w miejsce, które lubi. Zjedzcie razem coś dobrego. Może pospacerujcie ulubioną ulicą. Pozwólcie żeby zagościła między wami pozytywna energia, która zainspiruje was do tego, by miło spędzać razem czas. Nieważne, co to będzie, ważne, że oboje będziecie się dobrze bawić.Jednak nie oczekuj niczego w zamian. Zrób to, co lubisz i dla partnera, ale też i dla siebie. Daj mu coś nie oczekując niczego w zamian. Zaufaj swojemu sercu, ono intuicyjnie będzie wiedziało jak

pokierować cię energią miłości.

Następnym razem, gdy sytuacja między wami daleka będzie od ideału, postaraj się przypomnieć sobie te wszystkie zasady. Pamiętaj, że twój związek jest ważny. Gdyby tak nie było, przecież nie wiązałbyś się z tą osobą. Jeśli tylko skupisz się na pozytywach, i pokażesz partnerowi, że też może to robić, i być szczęśliwym razem z tobą, na pewno uda się wam stworzyć wspaniałą relację której inni będą wam tylko zazdrościć.

 

Wybierz kategorię artykułów

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły Alternate Text
Alternate Text