Artykuły przygotowane przez naszych doradców

Alternate Text

shere

Zioła na złe samopoczucie.

Autor: Wróżka Akulina

Alternate Text

Czasem zła aura albo przesilenie dają się bardzo we znaki, w takim przypadku na ratunek przybywają zioła które znajdziecie w każdym sklepie zielarskim oraz w co drugiej aptece. Napary z nich krzepią , koją nerwy i wpływają bardzo pozytywnie na nasze samopoczucie i oczywiście są dostępne bez recepty.

 

Melissa lekarska

 

Chyba najbardziej popularna zielona bylina pochodząca z rejonu Morza Śródziemnego i Azji Mniejszej. Obecnie uprawiana w Europie jako popularna roślina o właściwościach uspokajających. Jest bogata w olejki eteryczne ,kwas rozmarynowy. Oczywiście wystarczy pić ją w postaci naparu, by przyniosła oczekiwane efekty.

 

Rożeniec Górski

 

Arktyczna roślina, którą znaleźć można między innymi w Skandynawii. Posiada ona wielkie właściwości antydepresyjne, poprawia nastrój, a także pomaga obniżyć poziom stresu. Idealna dla osób wyczerpanych psychicznie. Aby skorzystać z właściwości rośliny wystarczy zaopatrzyć się w susz i pić go w postaci mocnego naparu, skuteczność gwarantowana.

 

Chmiel

 

I nie mówię tu o postaci najbardziej popularnej czyli piwie, chodzi mi o Chmiel zwyczajny (Humulus lupulus) w lecznictwie ludowym wykorzystywano go głównie jako surowiec wspomagający apetyt oraz moczopędny. Wyciągi z chmielu stosuje się także do celów wyciszających i uspokajających.

 

Żeń-szeń syberyjski

 

Żeń-szeń syberyjski działa pobudzająco, zmniejsza napięcie fizyczne i psychiczne, uspokaja, pomaga radzić sobie ze stresami dnia codziennego oraz wszystkimi problemami przywracająć pozytywny akcent. Można go jeść na surowo lub popijać w formie esencjonalnego naparu wszystko zależy od ciebie.

 

Lawenda lekarska

 

Roślina lecznicza znana od stuleci. Uprawia się ją powszechnie w wielu krajach świata, również w Polsce. Pochodzi z rejonu Morza Śródziemnego. Ziele lawendy charakteryzuje się przyjemnym zapachem, można podawać w postaci herbaty , lub naparu. Filiżanka na pewno poprawi nam nastrój w czasie kiedy zima będzie ustępować miejsca długo oczekiwanej wiośnie.

Na pewno i wy macie jakieś swoje wypróbowane zielarskie sposoby na złą aurę , jeśli tak piszcie nam śmiało w komentarzu co stosujecie , jesteśmy bardzo ciekawi.

Wybierz kategorię artykułów

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły Alternate Text
Alternate Text