Artykuły przygotowane przez naszych doradców

Alternate Text

shere

Znaczenie indiańskich znaków zodiaku - Część II

Autor: Kasjan

Alternate Text

Zwierzęta są ważną częścią kultury rdzennych mieszkańców Ameryki i praktycznie każde wyobrażalne zwierzę można znaleźć jako symbol w horoskopie indiańskim. Podobnie jak w naszym horoskopie, którego używamy obecnie, Indianie wierzą, że czas, w którym urodziła się dana osoba, niechybnie wpływa na jej charakter. Więc pewnie jesteście bardzo ciekawi co wasza data mówi o was , zachęcamy wiec do odnalezienia swojego duchowego patrona.

  Łosoś 22 lipca - 21 sierpnia: Kreatywność jest Twoim znakiem charakterystycznym, jeśli urodziłeś/-aś się pod znakiem Łososia. Pracują one w dużym skupieniu, są skłonne do intuicyjności i niewiarygodnie energiczne. Jako Łosoś jesteś bardzo pewny/-a siebie i uwielbiasz motywować. Twój entuzjazm jest także prawie bezgraniczny i bardzo zaraźliwy. Ludzie bardzo łatwo współpracują z Łososiem, nawet jeśli plan z góry spisany jest na straty. Jako Łosoś masz wielu przyjaciół dzięki swojej inteligentnej, intuicyjnej i hojnej naturze. Napędzany/-a marzeniem o przeznaczeniu i osiągnięciu celu nie masz żadnych problemów znaleźć towarzyszy do swoich starań. W związkach Łososie są hojne, spokojne, stabilne i zmysłowe. W niektórych warunkach jednak potrafią być wulgarne, egocentryczne i skrępowane

 

 Niedźwiedź 22 sierpnia - 21 września: Pragmatyczne działanie jest znakiem firmowym Niedźwiedzia. Przyjaciele zwracają się do Ciebie, gdy potrzebują kogoś z trzeźwym umysłem, a silnego wsparcia potrzebuje się do prawie wszystkiego. Rzeczowość jest kolejną cechą osoby urodzonej pod tym znakiem. W ten sposób Niedźwiedzie, które potrafią też być hojne, mają tendencję do wiązania się z ludźmi spod znaku Sowy. Skromność jest także w stylu Niedźwiedzia i czasem ludzie spod tego znaku skłaniają się do tego, by być bardzo nieśmiali. Najczęściej jednak Niedźwiedzie bezwarunkowo kochają osoby wokół siebie i są szczodre w stosunku do nich, zachowując przy tym cierpliwość i umiar. Niedźwiedzie bardzo dobrze sprawdzają się w dziedzinie edukacji, ponieważ ich cierpliwość dobrze działa na tych, których uczą. W niektórych sytuacjach potrafią być też sceptyczne, leniwe i podchodzić do spraw z rezerwą.

 

 Kruk 22 września - 22 października: Jako następny entuzjastyczny znak, Kruk ma tendencję do naturalnego zamiłowania do działania i uroku. Jako Kruk posiadasz przyjemną energię, na której każdy buduje, gdy Twoje pomysły zostaną zrealizowane. Jako Kruk jesteś całkiem niezłym idealistą, jednocześnie także wyrachowany/-a. W sprzyjających warunkach Kruk jest bardzo towarzyski, romantyczny i mówi bardzo delikatnie. W związkach jest bardzo intuicyjny i cierpliwy. W niektórych sytuacjach Kruk potrafi sprawiać wrażenie egoistycznego, mściwego i niekonsekwentnego oraz zachodzić ludziom za skórę.

 Wąż 23 października - 22 listopada: Głęboko powiązany ze światem duchowym Wąż jest tradycyjnym znakiem szamana. Ich powiązanie ze spirytualnym światem jest powodem, dla którego ludzie urodzeni pod tym znakiem tak łatwo nawiązują połączenie z niebiańskimi sprawami. Leczenie jest naturalnym darem Węża, jeśli więc urodziłeś/-aś się pod tym znakiem, możesz liczyć na to, że osiągniesz wielkie sukcesy w dziedzinie medycyny. Jako wynik Twojej duchowości ludzie często mogą odbierać Cię jako osobę tajemniczą lub napawającą obawami. W Wężach istnieje skłonność do tajemnic i ciemności, mimo to ludzie spod tego znaku potrafią być też bardzo troskliwi i wrażliwi. W sprzyjających sytuacjach Węże są bardzo wesołe, pomocne i inspirujące. W innych można spodziewać się po nich przybicia, wrażliwości, a nawet wybuchowości.

 

 Sowa 23 listopada - 21 grudnia: Indiański horoskop nie ma żadnego innego znaku, który byłby tak zmienny jak Sowa. Można zauważyć, że ten znak jest najbardziej elastyczny ze wszystkich. Jeśli urodziłeś/-aś się pod tym znakiem, to bierzesz życie za rogi oraz masz słabość do odkryć i przygód. To oczywiście może też być niebezpieczne, ponieważ Sowa potrafi być bardzo lekkomyślna, skłania się do bezpardonowości i nierozwagi. Ludzie z tym znakiem zodiaku wyróżniają się w dziedzinie nauki, sztuki i ochrony środowiska, a ze względu na swoją elastyczność, w zasadzie także na każdym innym polu. W dobrych związkach Sowa posiada fascynującą osobowość, ma też tendencję do wrażliwości i bycia dobrym słuchaczem. W trudnych sytuacjach Sowa szybko potrafi zrobić się agresywna i czasami gorzka lub bez wyjątku nieposkromiona.

 

 Gęś 22 grudnia - 19 stycznia: Upór i wytrwałość są znakiem firmowym Gęsi. Jeśli urodziłeś/-aś się pod tym indiańskim znakiem zodiaku, przyjaciele zwracają się do Ciebie, gdy coś musi być zrobione. Dla Gęsi kluczową cehą jest też ambicja i osiąga ona swoje cele bardzo dokładnie. Życzenie sukcesu pochodzi z duszy, żadna zewnętrzna siła nie zmusza Gęsi do osiągania czegokolwiek. Napęd i wytrzymałość utrzymują Gęś w ciągłym ruchu. Jako Gęś szczególnie nadajesz się do profesjonalnych i fizycznych zajęć. Nic nie potrafi Cię zatrzymać, a już w szczególności, gdy wiesz, że wspierają Cię Twoi przyjaciele i rodzina. W pozytywnym związku Gęś potrafi być bardzo przyjazna, i zmysłowa. W przeciwnym wypadku Gęś może popaść w uzależnienia lub być obsesyjna, co przeważnie prowadzi do jej upadku.

 

Wybierz kategorię artykułów

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły Alternate Text
Alternate Text