Artykuły przygotowane przez naszych doradców

Alternate Text

shere

Łapacz snów i jego znaczenie.

Autor: Apolonia

Alternate Text

Łapacz snów to amulet zawieszany nad miejscem, gdzie się śpi, służący do tego, by wyłapywać złe sny i myśli, tak by rano wstać wypoczętym oraz oczywiście pełnym pozytywnej energii. Łapacze snów stosowane były pierwotnie przez kanadyjskie i północnoamerykańskie plemiona Indian. Amulety te miały postać siateczki o drobnych oczkach, przyozdobione były zaś piórami ptaków, często drapieżnych. Według indiańskich wierzeń dobre sny znajdują drogę przez oczka i przenikają do świadomości śpiącego, złe zaś zatrzymywane są przez łapacz snów i niedopuszczane do człowieka. 

 

Jak przygotować Łapacz Snów

 

Łapacz snów można przygotować samodzielnie, na przykład z włóczki i gałązek oraz oczywiście piór. Łapacz snów ma kształt koła, łzy albo kropli, wewnątrz której należy umieścić siatkę przypominającą pajęczą sieć. Taką siatkę dość łatwo jest zrobić – z włóczki albo bawełnianych nici. Obręcz zrobić można na przykład z gałązek wierzby albo innych, które dają się łatwo wyginać. Na nici pajęczej sieci można nawlec koraliki, muszelki, piórka albo kolorowe tasiemki. Łapacz snów ma na celu nie dopuszczać do umysłu śpiącej osoby koszmarów sennych, dlatego sam ich wygląd powinien nastrajać optymistycznie, tak byśmy podświadomie wierzyli, że nasz amulet odpędzi od nas złe sny i mroczne moce.

 

Znaczenie przypisywane Łapaczowi Snów

 

Łapacz snów to talizman chroniący przed złymi myślami i męczącymi snami. Stanowi rodzaj psychicznego filtra, który nie dopuszcza do umysłu negatywnych energii, przybierających kształt nocnych koszmarów. Może też być postrzegany jako dar od dobrych mocy, które dbają o nas i o to, byśmy w nocy wypoczęli i nabrali sił. Legenda mów, że pewien młody Indianin, poszukując wizji, która wskaże mu jego życiową drogę, spotkał pająka, który przekazał mu tajemnicę pajęczej sieci. Krąg sieci symbolizuje życie, sieć łączy sny i modlitwy ze środkiem, zaś przez znajdujący się w środku otwór przedostają się one do nieba i Boga. 

 

Łapacz snów – symbol

 

Łapacz snów jest symbolem dobrej energii i życia. Aby jednak działał, to znaczy by wyłapywał złe sny, musi być przedmiotem mocy. Ważna jest zatem intencja osoby dającej nam łapacz snów oraz to, czy my sami wierzymy w jego działanie. Intencja i wiara to siły sprawcze działające w wymiarze duchowym więc pamiętajcie że bez wiary jest on tylko zwyczajną ozdobą, która wisi nad waszym łóżkiem.

 

 

Wybierz kategorię artykułów

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły Alternate Text
Alternate Text