Artykuły przygotowane przez naszych doradców

Alternate Text

shere

Znaczenie indiańskich znaków zodiaku - Część I

Autor: Kasjan

Alternate Text

Zwierzęta są ważną częścią kultury rdzennych mieszkańców Ameryki i praktycznie każde wyobrażalne zwierzę można znaleźć jako symbol w horoskopie indiańskim. Podobnie jak w naszym horoskopie, którego używamy obecnie, Indianie wierzą, że czas, w którym urodziła się dana osoba, niechybnie wpływa na jej charakter. Więc pewnie jesteście bardzo ciekawi co wasza data mówi o was , zachęcamy wiec do odnalezienia swojego duchowego patrona.

 

 Wydra 20 stycznia - 18 lutego: Dla większości ludzi wydrę zwyczajnie ciężko zrozumieć, ponieważ myśli inaczej i jest bardzo niezależna. Wydra załatwia swoje sprawy w niekonwencjonalny sposób. W rezultacie droga Wydry nie zawsze jest wybraną przez innych metodą. To wielka szkoda, ponieważ niekonwencjonalne sposoby Wydry potrafią często wspaniale pasować do sytuacji. Obok posiadania niespotykanych poglądów Wydra często jest też wyposażona w dar widzenia szczególnie pomysłowych i inteligentnych rzeczy. Dlatego dzięki swojej intuicyjnej i bystrej wyobraźni Wydry często widzą rozwiązania, których nikt oprócz nich nie znajdzie. Jeśli szukasz przyjaciela, to szukaj kogoś, kto urodził się pod znakiem Wydry. Wydry są bardzo uważne, wspierające, wyrozumiałe, odważne i szczere. Wydra potrafi jednak czasami być też bardzo niegrzeczna, prawdziwym buntownikiem, indywidualistą lub bezwzględna.

 

 Wilk 19 lutego - 20 marca: Pasja i emocje są znakami rozpoznawczymi Wilka. To indiański znak zodiaku najbardziej poświęcony sercu i filozofii, Wilk rozumie uczuciowe potrzeby każdego w swoim otoczeniu i absolutnie chce podarować im miłość. W przeciwieństwie do tego Wilk jest także najbardziej niezależnym znakiem zodiaku ze wszystkich. W poszukiwaniu prawdziwej niezależności, lecz z umiejętnością okazywania miłości i czułej akceptacji, ten znak sprawia wrażenie "samotnego wilka". Gdy chodzi o wychowanie, jest gotowy z pełną pasją dawać, głęboko kochać, a to dodatkowo szczególnie czule. Wilk w pewnych przypadkach jest bezlitosny, obsesyjny, srogi i czasami niemożliwy.

 

 Sokół 21 marca - 19 kwietnia: Sokół z natury jest dowódcą , posiada bystry rozum, gdy chodzi o podjęcie sytuacji w napiętej sytuacji. Stale nastawiony pragmatycznie, nie marnuje czasu i zawsze podąża za swoim celem. Wypełnianie zadań jest znakiem rozpoznawczym Sokoła. Dobrze czuje się on w sportach drużynowych i próbuje wykorzystać każdą możliwą okazję. Sokół ma tendencję do bardzo ostrego wyrażania swojej opinii, co prowadzi do tego, że często uznaje się go za pozera - chociaż często ma rację. Żaden inny indiański znak zodiaku nie jest tak silny jak Sokół. W pewnych sytuacjach Sokołom brakuje cierpliwości, potrafią być niegrzeczne oraz wydawać się niektórym zarozumiałe i nadwrażliwe

 

 Bóbr 20 kwietnia - 20 maja: Bóbr uwielbia być odpowiedzialny, jest jednak również elastyczny i potrafi bardzo łatwo dopasować się do każdej sytuacji. Zawsze nastawiony na biznes Bóbr ustala wydajność jako swój główny cel. Z tymi cechami charakteru najczęściej wykonywana jest praca. Jeśli urodziłeś/-aś się pod tym znakiem zodiaku, jesteś mądrą jednostką, która nigdy nie powinna być lekceważona. Jako Bóbr posiadasz bystry sposób myślenia i jesteś bardzo mądry/-a. Jeśli urodziłeś/-aś się pod tym znakiem, wszystko Ci się udaje. Niestety, Bóbr potrafi być także uporczywy, gdy coś nie pójdzie po jego myśli. I dokładnie w tych momentach mógłby on skorzystać na odrobinie taktu. W normalnych warunkach Bobry są lojalne, empatyczne, gotowe do pomocy i hojne. W przeciwieństwie do tego mogą jednak bywać lękliwe, nerwowe, uparte i odrobinę zaborcze

 

Jeleń 21 maja - 20 czerwca: Jeleń reprezentuje w mitologii rdzennych mieszkańców Ameryki kreatywny wpływ. Błyskotliwy i inspirujący Jeleń ma także świetne poczucie humoru i potarfi doprowadzić do śmiechu prawie każdego. Zawsze jest gotowy do dyskusji, więc jeśli jesteś spod tego znaku, to jesteś również dobrym mówcą. Jako jeleń jesteś bardzo przyjacielski/-a i często znajdujesz się w centrum imprezy. Troska o środowisko także jest kluczową cechą Jeleni i zwyczajnie ludzie spod tego znaku są bardzo rygorystyczne, gdy chodzi o wizerunek osobisty. Czasami trochę zarozumiałe Jelenie mogą wydawać się egocentryczne. Szybko jednak wybacza im się to, ponieważ przede wszystkim są bardzo towarzyskimi osobami. Dzięki tendencji do bycia bardzo energiczną osobą, Jeleń może być bardzo inspirującą częścią związku i skłania się ku osobowości, która chętnie wspiera innych. Jeleń w niektórych przypadkach potrafi sprawiać wrażenie nieco humorzastego lub leniwego i czasem zdaje się posiadać podwójne morale.

 

Dzięcioł 21 czerwca - 21 lipca: Dzięcioł jest wspierającą osobą i zawsze znajduje czas, by cię wysłuchać. Ludzie, którzy urodzili się pod tym znakiem zodiaku są bardzo współczujący i wyrozumiali. Żaden inny znak nie jest takim wsparciem. Dzięcioły są wspaniałymi rodzicami, cudownymi przyjaciółmi oraz dobrymi partnerami w biznesie. Potrafią być czasami trochę oszczędne, ale można im na ślepo zaufać, ponieważ mają tendencję do bycia bardzo zorganizowanymi. Z osobowością, która najbardziej się troszczy, po Dzięciole można się stale spodziewać głębokiego zaangażowania i troskliwości oraz nie stronienia od romantyczności. Bądź jednak uważny/-a, Dzięcioł może być także bardzo zazdrosny, szybko się denerwować albo też być bardzo zaborczy.

Zapraszamy też na część II gdzie poznamy znaczenie pozostałych znaków zodiaku.

 

 

Wybierz kategorię artykułów

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły Alternate Text
Alternate Text