Artykuły przygotowane przez naszych doradców

Alternate Text

shere

Ezoteryka - co to jest i czym się zajmuje?

Autor: Tarocistak Apolonia

Alternate Text

Ezoteryka kojarzy się nam z wiedzą tajemną, którą posiada pewne wąskie grono osób. Dawniej byli to szamani i kapłani, a obecnie liczne wróżki i wróżbici , tarociści i oczywiście wszelkiego rodzaju wiedźmy. Jednak to nie koniec listy. Ezoteryką zajmują się także uzdrowiciele, radiesteci i mistrzowie fengshui i myślę że o wiele więcej osób.

 

W ostatnich latach trudno nie odnieść wrażenia, że ezoteryka staje się ona coraz powszechniejsza i łatwo dostępna, a to co kiedyś było tajemnicze mamy teraz na wyciągnięcie dłoni. To w dużej mierze przez coraz powszechniejsze usługi ezoteryczne. Jeszcze innym powodem jest skupienie tej dziedziny na rozwoju duchowym człowieka. A na to we współczesnych czasach jest ogromne zapotrzebowanie , wszak doskonalenie siebie stało się ważną częścią życia bardzo wielu z nas.

 

Jak podaje Słownik Języka Polskiego PWN ezoteryka to "wiedza dostępna tylko dla wtajemniczonych". Najogólniej rzecz ujmując, dziedzina ta zajmuje się kwestiami, które nauka odrzuciła lub nie była sobie w stanie poradzić, określić lub uszeregować. Wiele czerpie także z duchowości i mistycyzmu. Z tej przyczyny ezoteryka i jej liczne dziedziny były często poddawane krytyce. Zarzuca się im m.in. brak naukowych podstaw i zbytnie oderwanie od rzeczywistości. Licznych fanów ezoteryki na całym świecie to jednak nie zraża i wiele osób wierzy w magiczne właściwości kamieni czy przyszłość która jest nam zapisana w gwiazdach i którą możemy poznać poprzez tarot albo inne wyjątkowe sposoby.

 

A wy co sądzicie o ezoterycy czy wierzycie we wszystkie jej aspekta czy też może jesteście zwolennikami jakiegoś wąskiego nurtu, dajcie nam znać w komentarzach.  

Wybierz kategorię artykułów

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły Alternate Text
Alternate Text